Maizone Patisserie: Hafta Sonu İçin Yepyeni Bir Adres

Maizone Patisserie: Hafta Sonu İçin Yepyeni Bir Adres

Maizone Patisserie

Bahar aylarına enerjik bir giriş için size tatlı ve kahve desteği verecek bir mekan önerimiz var. Aynı zamanda butik ev tekstili markası olan Maizone İstanbul‘un aynı adı taşıyan pastanesi. Tarihi bir binada kapılarını açan ve tekstil tasarımlarından ilham alan tatlılarıyla dikkat çeken Maizone Patisserie, İstanbul’un en yeni butik pastanelerinden biri oluyor.

Maizone Patisserie’in İç Isıtan Dekorasyonu

Mekanın sahipleri lezzet kadar ambiyansa da önem veriyor. Modern ve yalın bir çizgide tasarlanan mekanın, iç kısmında tercih edilen doğal ahşap ve avludaki eskitme tuğlaların birleşimi ortama sıcaklık katıyor.

Maizone Patisserie Lezzetleri

Burası o kadar güzel dekore edilmiş ki hangi köşenin fotoğrafını çekeceğinize karar vermekte zorlanabilirsiniz. Ayrıca mekanın gerçekten çok ferah ve farklı havası var. Yani buraya gelmek için çok sebebiniz var. O yüzden Bebek’teki yeni rotanız Maizone Patisserie, salı-pazar günleri 10:00-20:00 saatleri arasında dinlendirici bir mola için sizi bekliyor.

Maizone Patisserie Bebek

Hem Patisserie Hem de Dekorasyon Mağazası

Arnavutköy’den Bebek’e kısa bir yürüyüş, biraz deniz havası ve bolca kahve molası için tercih edeceğiniz mekan hafta sonu için yeni adresiniz olacak. Burası daha yepyeni kimselerin keşfetmediği avluda gizli bir tatlıcı ve ayrıca da dekorasyon mağazası.

Maizone Patisserie Dekorasyonu

Bu iki mekanın birbiriyle çok tatlı bir bağı var. Nasıl mı? İmza tatlılarından fluffy citron, chevron chocolate ve orange blossom cheesecake, isimlerini tekstil kısmında öne çıkan yatak örtüsü, nevresim takımı ve dekoratif yastık tasarımlarından alıyor. Böylelikle patisserie ve dekorasyon bölümü arasında bir bütünlük sağlanıyor.

Maizone Patisserie Tatlı ve Tuzlu Lezzetleri

Maizone Patisserie’de Ne Yenir?

Maizone Patisserie’nin iştah açan cam vitrininde pek çok lezzet var. En özel iki lezzeti ise çok hızlı tükenen fluffy citron ve krep kırığı parçacıklı taban üzerine yoğun çikolatalı pastası chevron chocolate… En yeni lezzeti ise mekanın adını taşıyan Maizone cookie… Bu arada çok sevilen Fluffy’i artık özel günlerinizde de pasta olarak 2 gün önceden sipariş verebilirsiniz.

Maizone Patisserie Croissant'ları

Bunun yanı sıra çeşit çeşit ve taze croissant’lar, artisan çikolata parçacıklı portakallı kek, glutensiz elmalı havuçlu kek, haşhaşlı limonlu kek, balla tatlandırılmış şekersiz orange blossom cheesecake, yaban mersinli granola, yer fıstığı ezmesi dolgulu hurmalı fit raw ball, yulaflı fit unsuz brownie cookie ve tuzlu lezzetlerinden ıspanaklı peynirli kiş tadına bakmak isteyeceğiniz lezzetler arasında. Fit, vegan ve vejetaryen seçenekleri de Maizone Patisserie’de bulabilirsiniz.

Maizone Patisserie Çay ve Kahve

Maizone Patisserie’de Ne İçilir?

Maizone Patisserie içecek menüsü de harika. Petra roasting co. kahveleri ve melez tea çayları gibi sevilen seçenekler geliyor masanıza. Iced latte, toffee nut latte, sıcak çikolata, cappuccino da yine mekanın lezzetli içeceklerinden. Taze zencefilli sıcak limonata ise farklı ve denenmesi gereken lezzetlerinden. Soğuk olarak da fesleğenli limonatası gerçekten çok güzel.

Maizone Patisserie Konsepti

Maizone Patisserie’e Neden Gitmeli?

Bebek’te kalabalık ve gürültüden uzakta 2 katlı şirin mi şirin bu mekan, içeri girdiğiniz andan itibaren sizi kendi atmosferinde bambaşka dünyaya taşıyor. Bebek sokaklarının en sakin, en huzurlu, her şeyden uzakmış hissi uyandıran mekanına mutlaka uğrayın.

Maizone Patisserie Bebek

Böyle sanki bu şehirde değilmişsiniz gibi hissettiren bir mekanın kendisinde bir sakinlik bir dinginlik var. Kitabınızı yanınıza alıp bir kaç saatliğine hayatınızın yoğunluğundan kaçış planı yapabilir, bu limana sığınabilirsiniz. Bebek’in hiç değişmeyen mahalle havasını zarif bir butik pastaneyle pekiştiren mekanı en yakın zamanda keşfedin.

Maizone Patisserie Adres:

Bebek, Bebek Bostani Sok. No:17, 34342 Beşiktaş/İstanbul

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir