Lugat Kitap Kahve; “Kahvesiz Kitap Olmaz” Diyen Ankaralıların Yeni Mekanı

Lugat Kitap Kahve; “Kahvesiz Kitap Olmaz” Diyen Ankaralıların Yeni Mekanı

Lugat Kitap Kahve

Lügat, toplumun kendini ifade etmede kullandığı seslerdir. Kelime, söz, sözcük anlamına gelen lügat; farklı dillerin kelime hazinesini ifade etmektedir. Sözlük olarak da nitelendirilen lügat kelimesi, tek bir dil veya farklı dillerde oluşan kitaplar (alfabetik sıralanmış) anlamına da gelmektedir. İki güzel anlam ile bir yudum sıcaklık buluşuyor ve Ankara’nın kitap kahve mekanına ismini veriyor.

Lugat Kitap Kahve Ankara

Tarihe Tanıklık Etmiş Bir Mekan

Kitaba tutku ile bağlı olanlar ve özellikle “kahvesiz kitap olmaz” diyenler için farklı bir atmosfere ve dokuya sahip Lugat, Ankara Hamamarkası’nda. Mekanın açıldığı bu bölgeyi özel kılan ise tarihe tanıklık etmiş olan eski Ankara evleri, camiler, anıtlar ve müzeler. 19. yüzyıl sivil mimarlık örneği tarihi binalar, restore edilerek bölge yeniden canlandırılırken; 1000 metrekare büyüklüğünde, 100 araçlık otoparkı ile 2 kattan oluşan Lugat’ta tarihi dokuya uygun olarak inşa ediliyor. En özel kitap ve kahve mekanı olarak Ankaralıların hizmetine giriyor.

Lügat Kahve Kitap

Odak Noktası: Sanat, Edebiyat ve Kitap…

“Kitap” kokusuna “Kahve” kokusunun karıştığı yeni buluşma adresiniz Lugat, hem tek başınıza hem de dostlarınızla birlikte keyif alabileceğiniz, samimi ve sıcak ortamıyla rahat edebileceğiniz çok özel mekanın odak noktası ise sanat, edebiyat ve tabi ki kitap… Türk ve dünya edebiyat tarihindeki sayısız yazar ve şairin duygu ve düşünce dünyasındaki yolculuklarına doğru yelken açarken Lugat Kitap Kahve sizlere eşlik ediyor. İşletmesi İnsan Vakfı tarafından yapılan mekan, elde ettiği gelirle üniversite öğrencilerine eğitim bursu veriyor.

Lugat Kitap Kahve Mimarisi

Mimarisiyle Büyüleyen Detaylar

Ahşap ve modern şıklığın birleştiği mimarisiyle dikkat çeken Lugat, 3. nesil kahve ile geleneksel kitap kafe mantığının harmanlandığı özel bir mekan… Detaylar bütünün güzelliğinin ayrı parçalarıdır. Her detay da kendine özeldir. Bu yüzden Lugat Kitap Kahve’nin her bir köşesi eşsiz detaylardan oluşuyor. Sıcak ve samimi bir ortam sunan mekanın dokusuyla uyum içerisinde olmasına da büyük önem veriyor.

Lugat Kitap Kahve Lezzetleri

Kahvesiz Kitap Olmaz

Özenle seçilmiş en kaliteli kahve çekirdeklerinden hazırlanmış farklı yörelere ait birbirinden lezzetli kahveler, 24 saat boyunca demlenen mekanın özel içeceği Cold Brew, soğuk bir Ankara gününde içinizi ısıtacak sıcacık yeşil, siyah veya beyaz çayların yanı sıra meyve çayları ve tabi ki de lezzetli tatlılar Lugat’ta tadına bakmanız için sizi bekliyor.

Lugat Kitap Kahve Oturma Alanları

Samimi Bir Ortamda Aranan Huzur

Klasik kütüphanecilik anlayışından sıyrılan, kitap okuma ve ders çalışma motivasyonunu artıran bu mekânın ilk önceliği, Lugat’a gelen tüm misafirlerin kendini samimi bir ortamda huzurlu ve keyifli hissetmelerini, buradan mutlu olarak ayrılmalarını sağlamak oluyor.

Lugat Kitap Kahve Soba ve Kütüphane

Çalışma Kültüründe Yenilikler

Çalışma kültürünün ofislerden sosyal mekânlara evirildiği günümüzde Lugat dekorasyonda insanı ve konforu merkeze alan bir anlayışla beklentilerinizi en üst düzeyde karşılamayı hedefliyor. Lugat, ders çalışmak isteyenler ve ofis ortamını kafeye taşıyanlar için de alternatif bir mekan. Ayrıca ikinci katında bulunan özel yapım ahşap masalar ve ergonomik sandalyeler ile düzenlenmiş 20 kişilik derslik, özel gruplara ders ve etüt yapma imkanı sunuyor.

Lugat Kitap Kahve Ankara Altındağ

Ankaralıların Buluşma Adresi

Ankara’da sakin bir ortamda çalışırken lezzetli kahveler de deneyimleyebileceğiniz, özenle tasarlanmış köşelerinde keyifli sohbetlere dalabileceğiniz, göz alıcı dekorasyonuyla da bizi kendine hayran bırakan bu kitap kahve önerimize de kulak verin. Ankara’da yaşayanlar ya da eşini dostunu ziyaret etmeye gelenler buraya mutlaka uğrayın! Diğer Ankara kitap kahve ve çikolatacıları için de linkleri tıklayın…

Lugat Kitap Kahve Altındağ Ankara

Lugat Kitap Kahve İletişim:

  • Adres: Sakarya, Kestane Cd. No:27, 06230 Altındağ/Ankara
  • Telefon: 0553 750 88 24
  • Saatler: 09:00 – 22:00

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir