Lüks Elegan Şıklığa Machka Dokunuşu

Lüks Elegan Şıklığa Machka Dokunuşu

Machka 2015-16 Sonbahar Kış Koleksiyonu

Machka 2015-16 Sonbahar Kış koleksiyonu alışık olduğumuz post-romantik temaların dışında, gösterişli olduğu kadar yalın bir kadın silüeti karşımıza çıkıyor.

Koleksiyona bakınca kendinizi Cambridge Düşesi Kate Middleton’ın gardırobunu ziyaret etmiş gibi hissedebilirsiniz. Zira Ayaydın Miroglio Grup’un ‘bana göre’ yeni nesil prensesler için hazırlamış olduğu markadır Machka…

Machka 2015-16 Sonbahar Kış Koleksiyonu

Koleksiyonda ilk dikkat çekenlerden biri olan paltolar bu sezon karşımıza maksi halleriyle çıkıyor. Gerek kalıpları gerekse dokuları ile sımsıcak geçecek kışın habercisi.

Bedene oturan elbise kıvamındaki pardesüler, yetim kol rahat kesimli kaplar, yüksek bel sigaret ve bol paça pantolonlar, ışıl ışıl parlayan jakarlar, ipek bluzlar ise koleksiyonun gözbebeği.

Machka 2015-16 Sonbahar Kış Koleksiyonu

İç ısıtacak lüks kaşmir karışımlı trikoları Swarovski straslı düğme ve yakalar süslüyor. Etek ucu organza ve dantel fırfırlı yün jarse bluz ise benim favorilerim arasına girdi.

Yakut, çam yeşili ve siyah gibi koyu renklerin hakim olduğu koleksiyona fil dişi, pasteller, sıcak hardal, fıstık yeşili gibi yumuşak tonlar eşlik ediyor.

Machka 2015-16 Sonbahar Kış Koleksiyonu

Zarif dekoratif süslemelerin ön plana çıktığı, kıvrımların ve bitkisel desenlerin sıklıkla kullanıldığı bir sanat olan Art Nouveau akımından ilham alan göz alıcı işlemeler; asimetrik kıvrımlar, modern çift materyalli vurgular, kürk yaka detayları, tüylü alpaka, pürüzsüz gabardin, dökümlü flanel, kıtır tafta, hacimli saten düşes ve jakarlı dantel ile harmanlanarak koleksiyona yön veriyor.

Siz de bu kışı prensesler gibi yaşamak istiyorsanız Machka’nın yeni sezonuna bir göz atın.

Hazırlayan: Munise Boz

Machka 2015-16 Sonbahar Kış Koleksiyonu

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir