Lezzetli Menüsü İle “Urfadan Kebap”

Lezzetli Menüsü İle “Urfadan Kebap”

1999 yılında kurulan Urfa’dan Kebapçı, kurumsal kimliğini yeniledi. Urfa’nın meşhur yöresel lezzetlerini, Urfa’ya özel isot biberini amblemine taşıyarak vurguluyor.

Çocuklar için hazırlanan sevimli mönüler, küçük yaşta kebap tiryakisi nesillerin müjdecisi. Çocukların sağlıklı gelişimi düşünülerek hazırlanmış mönülerde kebaptan salataya, zeytinyağlıdan tatlıya pek çok lezzet bir arada. Urfa’dan da bulunan çocuk oyun alanları, ailelerin Urfa’dan Kebapçı’yı tercih etmesinin büyük nedenlerinden biri.

Urfa’dan da açık büfe sabah kahvaltılar da dillere destan… Meşhur açık büfe pazar kahvaltıları için önceden rezervasyon yaptırmak gerekiyor. Kağıthane’de bir benzin istasyonun yanında seyyar bir arabada başlayan bu lezzet yolculuğu aynı özen, lezzet, titizlik ve temizlikle devam ediyor. 400 kişilik hoş mekânda yanından su akan bahçesinde, ağaçların altında güzel vakit geçirmeniz mümkün.

Urfa tavalarını mutlaka denemeniz gerektiğini belirteyim. Közlenmiş biber, patlıcan ve domatesin bıçaktan geçirilerek özel bir ekmeğin içine sarılması ve içine tike kebap konularak tekrar fırında pişirilmesiyle hazırlanan haşimi kebabı, çok özel ve spesiyal bir tat. Yoğurtla sunulan bu kebabın soğan versiyonu kullanılarak yapılanı ise kuşeyri kebap. Tabii söğürmeli patlıcanlı kebabın da ayrı bir yeri var Urfadan Kebapçı’da. Patlıcanların közlenip kabuklarının soyulması ve sarmısak, tuz, tereyağının karıştırılmasıyla hazırlanan bu özel kebabı da çoğu yerde yiyemezsiniz.

Etler Balıkesir ve Çanakkale yöresinin etleri ve pişirilmesi de, işlenmesi de gayet yerinde. Kuzu tandır, kuzu incik ve küşleme de aklınızda bulunsun. Bunun yanında hem ucuzluğu hem de bol çeşidiyle dikkatimi çeken şey, pazar günleri verilen 130 çeşitlik açık büfe kahvaltı oldu. Türk ve dünya mutfağından 20 farklı peynir, onun üzerinde salam çeşidi, zeytinler, evde hazırlanan börek ve pastalar ile Urfa’ya özgü yöresel lezzetlerden oluşan bu kahvaltı da kaçmaz diyor ve ajandama not ediyorum. Dilerseniz hafta içi 15 çeşitten oluşan ve bir pastanede iki poğaça bir çaya ödeyeceğiniz fiyata güzel bir kahvaltı yapabilirsiniz.

Urfa’dan Kebapçı Express Paket Servis ile Urfa lezzetlerini evde ya da işyerinde de yaşama ayrıcalığı sunuyor. Hem de adı üstünde Express teslim ile…

Urfadan Kebapçı
Adres: Merkez Mahallesi, Osmanpaşa Cad. No: 1 (Beşler ve Coşkun Sucuk yanı) Kağıthane-İstanbul
Tel: 0212 294 95 53
www.urfadan.com

Yorumlar

“Lezzetli Menüsü İle “Urfadan Kebap”” için bir cevap

  1. emine dedi ki:

    acık büfe sınırsız sabah kahvaltılarınız devam ediyormu ve yine 15 tlmi?tskler bilgilendirirseniz sevvinirim birde rezervesiz gelinebiliyormu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir