Lezzet Müdavimlerinin Yeni Gözdesi: Kelif Restaurant

Lezzet Müdavimlerinin Yeni Gözdesi: Kelif Restaurant

Alkolsüz-Mekanlar-Kelif-Restaurant

Alkolsüz Restaurantlar: Kelif Restaurant

Kelif, Karadeniz’e has yörelerde fındık harmanını beklemek için yapılan basit barakalara verilen isimdir.

Karadeniz Bölgesi nüfus yapısı ve arazi tipi nedeniyle bahçeler küçük parsellere bölündüğünden, bazı fındık bahçeleri evlere uzak kalabilir veya bahçe sahibi farklı yerleşim biriminde ikamet edebilir. Dolayısıyla ürünlerin, insan sağlığına ve ürün kalitesine zararlı her türlü etkenden korunması zorlaşır. Bu durumda fındık toplanır ve harmana serilir. Harmanın kenarında son derece basit ve küçük, bir kişinin kalabileceği şekilde baraka yapılır. Kelif adı verilen bu baraka sadece fındık hasadı döneminde kullanılır.

Alkolsüz-Mekanlar-Kelif-Restaurant

Kelif Restaurant da aynı mantıktan yola çıkarak siz değerli misafirlerinin hem damak tadını korumak, hem de sağlıklı gıda tüketimini sağlamak için yüksek kalite standartları ile hizmetinize sunulmuştur. Ümraniye’nin en önemli bölgesi olan TEM otoyolu bağlantı noktasında hizmet vermeye başlayan “Kelif Restaurant”, lezzet müdavimlerinin yeni gözdesi olmayı hedefliyor.

Alkolsüz-Mekanlar-Kelif-Restaurant

Eşsiz lezzetteki zengin menüsü, Türk ve Osmanlı mutfağının yanı sıra, dünya mutfağının da farklı lezzetlerini beğeninize sunuyor. 5000 m2 kapalı alan üzerine kurulu, iç ve dış mekanlarında toplam 700 kişilik hizmet kapasitesine sahip Kelif Restaurant, fast- food ve pastahane bölümünün yanı sıra, şık restaurantı ve toplantı localarıyla, farklı konseptlerle konuklarını ağırlıyor. Sabah 08.00’de güne merhaba diyen Kelif Restaurant ve profesyonel ekibi, sabah kahvaltısından, pazar brunchlarına, öğle yemeklerinden, akşam toplantılarına, gece 23.00′a kadar siz değerli misafirlerine hizmet vermekten memnuniyet duyacaktır.

Alkolsüz Mekanlar” ile ilgili diğer yazılarımız için tıklayın.

Kelif Restaurant
Adres
: Saray Mahallesi Dr.Adnan Büyükdeniz cad. no:6/1 Ümraniye – İstanbul
Telefon ( Paket Servis ): 0 216 630 11 11

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir