Le Pain Quotidien, Fransız Mutfağının Eşsiz Lezzetleri…

Le Pain Quotidien, Fransız Mutfağının Eşsiz Lezzetleri…

Alkolsüz Mekanlar: Le Pain Quotidien

Kanyon Alışveriş Merkezi, İstinye Park ve Suadiye’de olmak üzere 3 şubesinde hizmet sunan Le Pain Quotidien, Fransız mutfağının özgün kahvaltılık ve tatlı ürünlerini İstanbul’lularla buluşturuyor…

Alain Coumont‘un iyi bir günlük ekmek yapma fikrinden yola çıkarak başlattığı ‘Le Pain Quotidien’ bir fırın olmakla birlikte bir pastane, bir kafe ve ekolojik ürünlerin satıldığı bir yer aynı zamanda.

Le Pain Quotidien‘in ekmekleri gerçekten çok lezzetli. Çıtır bir kabuk ve tok dilimleri olan bu dev ekmekler organik öğütülmüş un, doğal levain mayası ve bir tutam tuz kullanılarak hazırlanıyor, her birine keten örtü serilmiş sepetlerde yavaş yavaş mayalanmaya bırakılıyor, mayalandıktan sonra da sıcak taş üzerinde pişiriliyor. Size de afiyetle yemek kalıyor.

Sadece ekmekler değil burada bulunan tartlar, croissant’lar, brownie’ler, muffin’ler, reçeller, ballar, zeytinler, bitki çayları, soya sütü ve daha birçok doğal ürün de sağlıklı ve lezzetli. Tatlı ve tuzlu, kepekli, yulaşı katkı maddesi kullanılmadan yapılan diyet kurabiye çeşitleri de paket olarak satılıyor.

Organik kahve ve çaylar, organik sürülebilir çikolataları da mutlaka denenmeli. Kahve Fransız usulü kulpsuz, tas şeklinde fincanlarda geliyor.

Sıcak çikolata ise benmari usulü eritilmiş çikolata ve süt olarak ayrı ayrı servis ediliyor. Oranını siz ayarlıyorsunuz. Öğlen yemeği için her gün iki farklı çorba alternatifleri var. Ayrıca sandviçler, paniniler, salatalar, bruschetta’lar da hazırlıyorlar. Akşam 17.oo’de makarna servisi başlıyor. Diyet yapanlar için de kepekli makarnaları da var.

En Uygun Zaman: Akşam Yemeği, Kahvaltı / Brunch, Öğle Yemeği

Le Pain Quotidien Kanyon
Adres: Büyükdere Cad. Levent Kanyon AVM No:185 Giris Kati Magaza No:140/B Levent, İstanbul
Telefon: 0212 353 06 77

Le Pain Quotidien İstinye Park
Adres: Pınar Mah. İstinye Bayırı Cad. İstinye Park AVM İstinye, İstanbul
Telefon: 0 212 345 53 66

Le Pain Quotidien Suadiye
Adres: Bostancı Mah. Havacı Binbaşı Mehmet Sok. Orter Apt. No: 2/1 Suadiye, İstanbul
Telefon: 0216 416 59 33

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir