Yeşiltopuklar Online Alışveriş

Kuzey Egenin Tatil Cennetlerinde Sonbahar Bir Başka

Kuzey Egenin Tatil Cennetlerinde Sonbahar Bir Başka

Kuzey Ege

Sıcaklarda, güneşin en tepede olduğu günlerde, denizin-kumsalın en kavurucu zamanlarında turist akınına uğrayan, her bir sokağı kalabalık, her bir semti yoğun olan Ege şehirleri, insan kalabalığından yorulmuş metropol ikametçilerinin bu mevsimde tercih etmemesine sebep oluyor. Her mevsim görülmeye değer bu toprakların, böyle. Düşünenler için belki de en keyifli zamanları sonbahar ayları oluyor. Sararıp dökülen yapraklar, tatlı sonbahar rüzgarları, hafif üşüten hava, sakinleyen çevre ve yavaş yavaş kışa hazırlanan doğası ile büyüleyici manzaralara ev sahipliği yapan bu beldeler, gezi-severlerin de en sevdiği yerlerin başında geliyor. Bu sonbaharda keyifli bir vakit geçirmek isteyenler, birkaç günlük huzurlu tatil arayışında olanlar için Kuzey Ege‘nin tatil cennetlerini listeledik.

Bozcaada - Kuzey Ege

Bozcaada

Yaz sıcaklarında temiz denizi, yumuşacık kumsalları ve sıcak havasıyla çokça misafiri ağırlayan Bozcaada, sonbaharda da mutlaka ziyaret edilmesi gereken rotalar listesine giriş yapmayı başarıyor. Bisiklet turları, doğa yürüyüşleri, bağ bozumu etkinlikleri ile Ege’nin incisi Bozcaada, sonbaharda tadına doyulmaz zamanlar yaşatmayı vadediyor.

Gökçeada - Kuzey Ege

Gökçeada

Sükuneti, muhteşem doğası, göz alabildiğine mavi denizi, sonbaharda bile denize girmeye imkan veren hava sıcaklığı ile Kuzey Ege’nin ziyaret edilmeye değer lokasyonlarından Gökçeada, butik otelleri, şirin bahçeli restoranları, lezzetli yemekleri ve keyifli atmosferiyle güz tatili için mutlaka tercih edilmesi gereken bir yer.

Assos - Kuzey Ege

Assos

Binlerce yıldır farklı medeniyetlere ve kültürlere ev sahipliği yapan tarihi kent Assos, en keyifli zamanlarını ilkbahar ve sonbahar aylarında yaşıyor ve yaşatıyor. Tarihi eserleri görmek ve hikayelerini dinlemek isteyenler için gezmenin en uygun olduğu bu dönemler, kültürel gezilerden hoşlananlar için de kaçırılmayacak fırsatlar sunuyor. Güneşin hafif bir sıcaklık verdiği, havanın ne çok soğuk ne de bunaltıcı sıcak olmadığı bu dönemlerde, Midilli Adasının tam karşısında Edremit körfezinde bulunan bu güzel kent, sakin ve huzurlu yapısıyla da zevkli bir keşfin kapılarını aralıyor.

Gelibolu - Kuzey Ege

Gelibolu

Kuzey Ege’nin şirin beldesi Gelibolu, Akdeniz ikliminin hakim olduğu havasıyla sonbaharda da tatil yapmanın imkanını sunuyor. Meşhur sahilleri, temiz denizi, yürüyüş yolları, sakin atmosferi ve sıcak insanları ile insanın içine bir huzur veren bu mekan, sonbahar tatilleri için de en çok tercih edilen rotalardan oluyor.

Seyahat Editörü Esra Ünal

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *