Kurtarıcı Takımları Sıkıcılıktan Kurtaracak 4 Stil İpucu

Kurtarıcı Takımları Sıkıcılıktan Kurtaracak 4 Stil İpucu

Hülya Aslan: Cardion Eşarp Şal - Qooq Store Takım

Tesettür kombinleri ele geçiren kurtarıcı takımları sevmeyen yok. Şık ve konforlu olmasının dışında, eforsuz eşleşmelere imkan tanıması bu bağımlılığın başlıca nedeni. Ancak kimi zaman tek düze olmaktan geri duramayan takımları, biraz farklılaştırmak ve sıkıcılıktan kurtarmak gerek. Bunun içinse 4 stil ipucunuz hazır.

Renkli Şal ve Eşarplar Yardıma Koşuyor

Dolaplarda bir hayli yer tutan pantolon – tunik takımları kimi zaman şık kimi zaman sportif duruşlarıyla kombinlerde boy gösteriyor. Spor ayakkabılarla konforlu botlarla cool topuklularla ikonik olmayı başaran ikililer, her haliyle çok seviliyor.

Hülya Aslan: Cardion Eşarp Çizgili Şal - Motto Official Takım

Hülya Aslan: Cardion Eşarp Şal – Motto Official Takım

Baştan aşağı tek renk bir görünümün elegan havasını hiç bozmayın. Ancak sıkıcı olmaktan kurtarmak için de yine benzer renklerdeki desenli şal ve eşarba yönelin. Örneğin, kahve bir takım kombininde yine içinde kahve çizgileri bulunan ancak turuncu gibi canlı renklerle hareket kazanacak çizgili şalı kombinleyin.

Şüheda Türkoğlu: Touche Yelek - Kazak - Pantolon

Şüheda Türkoğlu: Touche Yelek – Kazak – Pantolon

Triko Takımlarla Renkli Şişme Yelek/Montları Deneyin

Kışın triko takımların sıcacık duruşu ve minimal görünümü tesettürlü kadının vazgeçilmezi. Bu ikiliyi sezonun en cool parçası şişme montlarla, ancak capcanlı renge sahip bir parçayla birleştirmek en güzeli. Mesela, mevsime çok yakışan krem rengi bir triko pantolon ve tunik ikilisiyle, kırmızı bomber ceketi ya da turuncu şişme yeleği kombinlemek aşırı iyi duracak.

Aybuke Nur Demirci He-Qa Dalgıç Sweat ve Etek Takım

HE-QA Sweat
HE-QA Etek

İkonik Bot/Bootie’ler ile Eşleştirin

Tesettürlü kadının merceğinde olan bir diğer takım ise etek ve bluzlar oluyor. Bu ikilinin sıkıcı havasını bozan ise hiç şüphesiz ayakkabılar. Bunun için de sezonun en ikonik modellerini bilmek gerekiyor. Wester botlar, topuklu deri çizmeler, ince topuklu çorap bootie’ler, rugan bordo botlar, tam boy bağcıklı kalın topuklu botlar ve metalik görünümlü ayakkabılar, beyaz/ekru topuklu botlar… Saydığımız her bir model takımları sıkıcılıktan kurtararak ikonik bir it-girl olmanıza yardım edecek.

Betül Gedik: Gülsüm Sevim Takım - Fendi Çanta

Betül Gedik: Gülsüm Sevim Takım – Fendi Çanta

Aksesuarın Gücünü Önemseyin

Çok sevdiğimiz takımları aksesuarlarla farklılaştırmak oldukça zevkli bir stil oyunu. Tuniklerin üzerine takacağınız iğneli bir broş, kat kat zincir kolyeler ilk akla gelenler. Bunun yanı sıra sezonda çok moda olan bele dolanan çanta – kemerler de ikonik ipuçların oluyor. Ayrıca yine kemere sıkıştırılan ya da omuzdan aşağı dökülen fularlar göz ardı edilmemeli.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir