Mizalle Pullu Saten Siyah Tunik ve Pantolon - Suud Collection Payetli Abiye Elbise

Parıltılar, payetler, simler, ışıltılar tüm gösterişiyle aramıza geri döndü. Pandemi döneminin acısını çıkaran tasarımcılar göz alıcı elbise, ayakkabı ve aksesuarları yeniden hayatımıza sokmayı başardı. Kombin parlaklığını sonuna kadar açan kıyafetler, şimdilerde yeni yılın yaklaşmasıyla tekrar kendini hatırlattı. Gelin günlük hayattan özel gecelere kadar dolapları da süsleyen payetli parçalara göz atın, ruhunuzu saracak ışıltıya kucak açın.

Manuka Payetli Elbise

Kadife Kuşaklı Payet Elbiseler – Suud Collection

Kendini Şımartmanın Pratik Yolu: Payet Elbise

Yılın son demlerini ışıltıyla uğurlarken yine aynı oranda göz alıcı parçalarla yeni yılı karşılıyoruz. Bunun en iyi şahidi de payetli elbiseler. Suud Collection, Manuka gibi tesettür markalarının yanı sıra Zara gibi Inditex markalarının da koleksiyonlarında bu trend ön plana çıkıyor. Olabildiğince düz kesimleri ve ışıltısı dışında hiçbir detay kabul etmeyen tasarımlar, tam da bu halleriyle modern bir görünüm sunuyor. Disko metalikleri, ışıldayan jakarlı dokular, göz alıcı payetlerle şimdi kendinizi şımartmanın tam zamanı.

Mizalle Pullu Saten Tunik-Pantolon

Pullu Tunik-Pantolon – Mizalle

Maskülen Bir Feminen: Payetli Takım

Özel bir davette, toplantıda, doğum günü partilerinde… Günlük hayata bir doz şıklık katmak isteyeceğiniz herhangi bir zaman için artık aramızda payetli takımlar var. Özellikle 2022/23 sonbahar – kış sezonu koleksiyonlarında oldukça popüler olan tasarımlar, tesettürlü kadının stiline dozunda bir gösteriş getiriyor. Blazer ceket ve bol pantolon eşleşmesiyle bir yanıyla maskülen olan takımlar, payetlerle de feminenleşerek zıtlığın uyumunu yakalıyor. Aynı Mizalle markasının yeni sezonundaki ikili gibi.

DeFacto - Gosto - Tuvanam x Fabrika Payetli Blazer Ceketler

DeFacto Siyah Payetli Ceket
Gusto Kırmızı Payetli Ceket
Tuvanam X Fabrika Payetli Ceket

Gündüzden Geceye: Payet Blazer

Payetleri artık gündüz stillerinde de görmek mümkün. Özellikle blazer ceketler, yeni sezonda bu ışıltılarla şenleniyor. Kendileri ne klasik ne sıradan bir şık. Onları gündüzleri bazen bir sweat bazen bir kazağın üzerinde görebilirsiniz. Akşama deyim yerindeyse jilet gibi etek, elbise ya da pantolonla hemen duruşunu değiştiren payetli ceketler, dolaplarda bir kurtarıcı gibi her daim parlayacak. Defacto, Marks & Spencer, Fabrika, H&M, Zara, Gusto gibi birçok markada uzun boy blazer’ları görebilirsiniz.

Suud Collection Payetli Etekler

Payetli Etekler – Suud Collection

Yeni Üyemiz: Payet Etek

Nasıl ki payetli blazer’ları gündüzden geceye görmeye alışkınız, aynı şekilde payetli etekler de artık aramıza her saatte var olmaya geliyor. Onları gündüzleri oversize kazaklarla sokak stillerine uyarlayan it-girl’ler, davetler içinse zarif bluz ve topuklularla geceye uyarlıyor. Suud Collection markası da yeni sezonda bu sevilesi ışıltılı eteklere bir yer açıyor.

Mark & Spancer -Yargıcı Payetli Pantolonlar

Payetli Pantolonlar – Mark & Spancer

Yargıcı Payetli Pantolon

Pantolonlar da Artık Işıldıyor

Payetler, ışıltılar, simler… Onlar sadece elbise ve eteklerde değil, pantolonlarda da aramıza katılıyor. Bol ya da flare kesimleriyle kusursuz bir görünüm çizmeyi vadeden tasarımlar, ışıltıyı dozunda tutmak isteyenler için ayrı bir parça olarak göz kırpıyor. Maksi boy paltolar, blazer’lar ile iyi görüntüler veren payetli pantolonları farklı stiller yakalamak için cepte görün.

Mango Payetli Çanta

Çanta – Mango

Bonus: Çantalar da Payetlendi

Göz alıcı gösterişli payetler her türlü giyim parçasında kendini gösterir de aksesuarlarda göstermez mi? Maksimalist tavırlarıyla kombinleri tek başına bile zirveye çıkarmaya aday olan payetli parçalar, irili ufaklı kristalleriyle bir göreni kendine aşık eden cinsten.

Mango ve Zara Payetli Sandaletler

Siyah Payetli Sandalet – Zara

Mango Payetli Sandalet

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir