Vefalı Köfteci: Köfte Sevmeyenlerin Bile Vazgeçemediği Adres

Vefalı Köfteci: Köfte Sevmeyenlerin Bile Vazgeçemediği Adres

Alkolsüz Mekanlar Vefalı Köfteci

Usta ellerin dokunduğu her şeyi güzelleştirmek gibi yetenekleri vardır. Yıllardır bildiğimiz, tanıdığımız tatları da unutulmaz kılan işte bu usta ellerden çıkıyor olmasıdır.

Erenköy’ün meşhur mekanı Vefalı Köfteci, işte tam da bu doğrultuda, yetenekli ve usta ellerin hazırladığı yemekleri misafirlerine sunarak, her an yemeye fırsat buldukları fakat böylesine daha önce rastlamadıkları türden yemekleri sunuyor.

Her biri kendi yöresinden özenle seçilen sebze ve etlerle hazırlanan yemekler de ilk tadımda favoriler arasında kendine yer bulmayı başarıyor. Hikayesi olan bu mekanın ayrıntıları ise yazımızda yer alıyor.

Alkolsüz Mekanlar Vefalı Köfteci

Ana yemeklerden tatlılara leziz menü

Mekanın favori tatları arasında bir çok farklı seçenek bulunuyor. Balkabağı çorbası başlangıç yemekleri arasında en çok sevilen ve tercih edilenlerden bir tanesi. Tarhanası, domatesi ve bol tereyağı ile gizli tarifinde saklı muhteşem lezzetli bu çorba, akşama sıcacık bir giriş yapmak için birebir. Ardından şöyle bir porsiyon efsane köftelerden tadarak devam eden akşam ziyafeti, peynir tatlısıyla taçlanıyor ve sıcak bir çay ile zirveye ulaşıyor.

Yalnızca bunları saydığımıza bakmayın! Menüde zeytinyağlılardan, turşulara birçok seçenek de bulunuyor. Burada sofraya gelen her bir ürün en güzel olduğu yöresinden alınıp, pişiriliyor. Fasulyeler Erzincan’dan, zeytinyağı Zeytinlikuyu’dan, sirke Eskişehir’den, peynir tatlısı Bursa’dan, Ayran Balıkesir’den getirilerek, bu mekanın masalarında yer bulmaya hak kazanıyor.

Alkolsüz Mekanlar Vefalı Köfteci

Eskişehir’de başlayıp, Şaşkınbakkal’da devam eden 70 yıllık gelenek

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi hikayesi olan bir yer burası. Eskişehir’in Karaören Köyü’nden başlayıp, İstanbul Erenköy’de devam eden bu yolculuk, hala süren bir lezzet deneyiminin birçok nesil tarafından şahitlik edilmesine olanak tanıdı. Tertemiz bir alanda, hijyenik koşullarda hazırlanan leziz köfteler de işini severek ve hakkıyla yapan insanların olduğu bu mekanı daha da kıymetli hale getiriyor.

Alkolsüz Mekanlar Vefalı Köfteci

  • Vefalı Köfteci Erenköy İletişim
  • Adres: Caddebostan Mahallesi, Bilim Sokak, No:16, Kadıköy/İstanbul
  • Tel: (0216) 368 70 05

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir