Kıyafetlerde “Büyük Anne” Stili

Kıyafetlerde “Büyük Anne” Stili

Büyük Anne Stili

Minik desenlerin ve kesimin ön plana çıktığı “büyük anne” stili 21’inci yüzyıla adapte olursa ortaya nasıl bir görüntü çıkar? İşte bu sorunun yanıtı haberimizde…

Retro bir siluet için başvurulabilecek ilham perinizi arıyorsanız 2015/16 sonbahar kış koleksiyonları size bu konuda yardımcı olabilir. Büyük anne kıyafetleri dediğimiz modeller yeni sezonda vitrinleri süsleyecek. Marni, Gucci, Miu Miu, Celine gibi moda otoritelerince gündeme taşınan büyük anne stili yerli markaların da radarına takıldı. Retro ruhu en iyi temsil eden “büyük anne stilini” Yesiltopuklar.com mercek altına aldı.

Büyük Anne Stili

Neden Sevdik? Bol çiçekler, geometrik desenler ve daha pek çok renkli siluetin yeniden can bulduğu bol elbiseleri görür görmez çok sevdik. Sonbaharın ruhuna en çok yakışan nostaljik kıyafetler büyük anne stiliyle çok daha ön planda olacak.

Gucci Elbise Modelleri

Büyük anne parçalarını stilimize nasıl uyarlarız? Retro bir siluet için ihtiyacınız olacak en iyi parçalar çiçekli robadan elbiseler, önden düğmeli ve büzgülü etekler, nostaljik şalvarlar… Burada dikkat etmeniz gereken kural desenli elbisenizi düz renk şallarla ve yine desenli etek ya da şalvarınızı düz renkli gömlek/bluz ile tamamlamak. Ve tabii renklerin soft, pastel ve toprak tonlarında olmasına da dikkat etmeli. Zira canlı ve neon renkler bu stilin çok uzağında kalıyor.

Ninemin Dolabı Elbise Modelleri

Marni, Gucci, Miu Miu, Celine gibi dünyaca ünlü markaların yanı sıra Aker, Jaade, İpekyol gibi yerli markalarında koleksiyonlarına ilham kaynağı olan büyük anne stili, Erenköy‘de mağazası bulunan Ninemin Dolabı isimli minik dükkanın özel tasarım ürünlerine de ilham kaynağı oluyor. İsminden de anlaşılacağı gibi bu nostaljik mağazada büyük anne stiline yakışır nitelikte basma elbiseler, pamuklu tunikler ve bol çiçekli etekler bulabilirsiniz.

Gucci Elbise Modelleri

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir