Kış Soğuklarında İçinizi Isıtıcak Şömineli Mekanlar

Kış Soğuklarında İçinizi Isıtıcak Şömineli Mekanlar

İstanbuldaki Şömineli Restoranlar

Kış soğukları geçti derken, artık kar yağmaz ufak ufak havalar ısınır derken, kara kış yüzünü bir kez daha gösterdi. Özellikle İstanbul’ un yüksek kesimlerinde 40 cm. yüksekliğe ulaşan kar seviyesi bembeyaz bir örtü ile İstanbul’luların önüne serildi. Kar, soğuk var diye dışarı çıkılmaz diye bir kural yoktur. Moda editörlerimizin kış kombinleri ile yaptığı önerileri takip ederek, soğuktan korunabilir ve gittiğiniz mekanlara uygun kıyafetler seçebilirsiniz.

Yeniköy Kahvesi

Yeniköy Kahvesi

Soğuk kış günlerinin ruha en hoş gelen yanı şömine ateşleridir. Güzel bir şömine ateşinde orta şekerli türk kahvenizi yudumlamak, yakın arkadaşlarınızla samimi sohbetler Yeniköy Kahvesinde mümkün. Kahveye değer veren yeşillikler içerisinde sıcak bir ortam sunan Yeniköy Kahvesi‘n de şömine başında keyif yapabilir dışarıda ağan karın seyrine varabilirsiniz.

Adres: Kürkçü Faik sok. No:4 / Yeniköy / İstanbul
Tel: ( 0212 ) 299 38 10

Cafe Rea

Cafe Rea

Kadıköy özellikle Anadolu Yakası sakinleri için ufak, sıcak ve içten mekanların buluştuğu yer olarak göze çarpar. Bağdat Caddesi’ ne göre nispeten daha ufak olan mekanlar tam da içinizi ısıtıcak cinsten. Ahşabın genel olarak kullanıldığı ve bir ev ortamı havası uyandıran Cafe Rea Anadolu Yakası sakinleri için kış soğuklarında şömine ve sahlep keyfini çıkartabilecekleri bir yer olarak dikkat çekiyor.

Adres: Caferağa Mh., 34710 Kadıköy / İstanbul
Tel: ( 0216 ) 348 4041

Kavalı Park Ataköy

Kavalı Park Ataköy

Şömine ateşinin keyfi güzel bir türk kahvesi veya tavşan kanı bir çayla iyi gider diye her fırsatta belirtiyoruz. Peki bunun yanına nargile keyfide eklesek ne dersiniz? Dışarıda yağan lapa – lapa kar içeride tutuşmuş bir şömine ateşi, sevdiklerinizle huzur dolu muhabbetler çay ve nargile… İşte bunların hepsinin tadı Kavalı Park Ataköy‘ de sizlerle buluşuyor. Ahşab tasarımın verdiği samimiyet havası ortamında elektriğini yüksek tutuyor ve harcadığınız zamanın tadına varıyorsunuz.

Adres: Ataköy 5.Kısım Camii Yanı (Conkbayırı Cd.), 34158 Bakırköy / İstanbul
Tel : ( 0212 ) 661 74 61

Taşlıhan Restaurant

Taşlıhan Restaurant

Anadolu Feneri’nin belkide en şık tesislerinden biri olarak dikkat çekiyor. Tesis dedim çünki butik otel bölümüde bulunana restaurant huzur dolu bir akşam yemeğinizin adresi olabilir. Panaromik bir deniz manzarasına sahip mekan da kış soğuklarında işleve geçen şömine ateşinide eklersek, hem damağınız da hemde ruhunuz da güzel bir tat bırakmaması içten bile değil.

Adres: Elmalı Köyü, Menekşe Çk No:6, 34829 Beykoz / İstanbul
Tel : ( 0216 ) 536 0015

Güzelcehisar Cafe Restaurant

Güzelcehisar Cafe & Restaurant

Öyle bir yer düşününki hem restaurant hem cafe olarak nitelendirilen fakat ne restaurant kadar ciddi nede sade bir cafe kadar basit. Anadolu ve Rumeli hisarı kalelerini selamlayan Otağtepe’ de yeşilliklerin arasında sıcakcık bir mekan. Cumartesi ve Pazar günleri açık büfe kahvaltısı da bulunan mekanın tamamen ahşaptan olan tasarımı ise soğuk kış günlerinde içinizi ısıtıcak cinsten.

Adres: OtağTepe – Mutezem Çk No:1, Kavacık / İstanbul
Tel : ( 0216 ) 462 3530

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir