Kış Sezonunu Hareketlendirecek En İyi Çizme & Çanta Birliktelikleri

Kış Sezonunu Hareketlendirecek En İyi Çizme & Çanta Birliktelikleri

Zara Çizme - Viktoriia Bogodist

Karamsar kışı hareketlendirecek çizme ve çantalar, gücü yadsınamaz süper kahramanlar. Onlara ‘kombini tamamlayan parçalar’ demek yanlış olur, çünkü başlı başına stili yükseltmenin formülüler. Bunu çok iyi bilen stil ikonları da 2022 sezonunda birbirinden şık tasarımları kullanarak like’ları topluyor.

Betül Gedik Beyaz Çizme ve Çanta İle Tesettür Kombinleri

Sezonun En İyi ‘Beyaz’ları

2022 kış koleksiyonlarında beyaz çizme ve çantalar, en popüler çağını yaşıyor. Sadece karanlık parçaları aydınlatmakla kalmıyorlar, kendi kadar beyaz ve saf tasarımlarla da tam anlamıyla kusursuz birliktelikler sunuyor. Hem çizme de hem çanta da birbirine yakın beyaz ve tonları, aynı kombinde birbirlerini tamamlıyor. Betül Gedik’ten Elif Doğan’a İnstagram’ın sevilen moda hesaplarında da bu trend eşleşmelere şahitlik edebilirsiniz.

Betül Gedik Sivri Burun Çizme ve Kutu Çanta ile Tesettür Kombinleri

Klasik ve Şık Siyahlar

Kış kombinlerini güçlü ve şık bir stile dönüştüren klasiklere her zaman ihtiyaç var. Siyah kutu el çantaları ve bilekleri saran sivri burun topuklu çizmeler bu anlamda sezonun en iyi birlikteliklerinden oluyor. Özellikle elbiselerle harika uyum yakalayan ekürilere dolaplarda her zaman ihtiyaç var.

Blair Eadie Kroko Çanta ve Kroko Çizme

Vahşi Doğadan Gelenler

Doğanın vahşi desenleri 2022 kışının çizme ve çantalarına güç katıyor. Bu sezon sadece timsah derisi desenler moda değil. Onlardan daha kullanışlı olan desensiz ve düz timsah derisi kabartmalarla tasarlanan modeller var. Hem çizmede hem çantada görülse de tek kombine bir tane vahşi yeter!

Hülya Aslan Taba Çizme ve Zara Etek Kombini - Nine West Taba Çanta ve Çizme

Nine West Çizme
Nine West Çanta

Deri Tabaların Kusursuz Uyumları

2022 sezonu dolaplarında olmazsa olmazlar arasına taba çizme ve çantalar giriş yapıyor. Kombinlere uyum sağlamakla kalmayıp şıklık dozunu yükselten tasarımlar, mevsimin nabzını hızlandırıyor. Hülya Aslan’ın kombinindeki gibi zıt renklerle kendini birkaç metre öteden belli eden çizme ve çantalar ya da ton sür ton kombinlerin tamamlayıcısı olanlar. Hepsi de birbirinden kullanışlı ve ikonik.

Sena Sever Western Çizme Kombinleri

Western Döneme Selam

Yeni sezonda western çizme ve çantalar, yerini sağlamlaştırıyor. Bilindik stillerin dışına çıkarak kışı hareketlendirecek tasarımlar, güçlü duruşlarıyla ikonik kombinler vadediyor. Deri ya da süet fark etmeden kovboy tarzı tasarlanan çizmeler; püsküllü ya da süet çantalar bazen birlikte eşleşiyor bazen de ikisinden biri yerini vahşi desenlerle değiştiriyor.

Şeyma Polat(falankesofficial) Çizme ile Suud Collection Zincir Askılı Çanta Kombini.jpg

Suud Collection Çanta

Yağmuru Seven Stil

Bu kış sadece şık duruşlarıyla bilinen çizme ve çantalar yok elbette. En sportif tavırlarıyla mevsimin yağmuruna çamuruna dayanan güçlü tasarımlar da var. Yağışlı havalarda hemen öne çıkan yağmur çizmeleri, özellikle kalın tabanlarıyla bir botu andırıyor. ‘Chunky’ adı verilen bu parçalar, maskülen ve konforlu stilleri sevenlerin tercihi oluyor. Yine bu tasarımlara yağmura dayanıklı naylonumsu kumaşlarla tasarlanan büyük spor çantalar eşlik ediyor.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir