Kış Mevsimini Sevilir Yapan 10 Güzel Aksesuar

Kış Mevsimini Sevilir Yapan 10 Güzel Aksesuar

Kış mevsiminde tesettür kombinleri başka bir boyuta taşıyan aksesuarlarla tanıştınız mı? Tek dokunuşla bambaşka stilleri sunan tasarımlar, soğuk günleri sevmenizi sağlayacak. Kimi geçmiş yıllardan tanışık olduklarımız kimi de aramıza yeni katılan isimler… ‘Farklı’ dokunuşları sevenler hemen bu listeye göz atıp denemeli.

Giderek Uzayan Atkılar

Yün dokumalar, kalın el örgüleri ya da triko dokular… Kış mevsimini sıcacık bir iklime dönüştüren atkılar, aynı zamanda stillere de hava katıyor. Dümdüz bir elbiseye, monokrom bir stile ekose şal atkılar, süveterlerle kontrast oluşturacak capcanlı renkteki kaşkollar sezonun olmazsa olmaz aksesuarına dönüşüyor.

Çantalı Kemer (Elif Doğan)

İkon: Çantalı Kemerler

Stillere kademe atlatmanın en basit yolu bu sezon kemerlerden geçiyor. Sadece pantolonların değil, etek, elbise ve hatta dış giyim ürünlerinin de beline dolanan aksesuarlar giderek gösterişli bir fonksiyon kazanıyor. Kimi zaman eski moda bir çantayla kimi zaman telefon ve bozuk para cüzdanı çantalarıyla tasarıma dönüşüyor. Kemerler bazen de zincirlerle şık bir havayı vurguluyor.

Hooop Store Büyük Yakalı Gömlek (Duygu Güncüoğlu-Rümeysa Düzyazan)

Yeni Aksesuar: Büyük Yakalar

Dünya markalarının kıskacında olan büyük yakalar, kış mevsimini ele geçiriyor. Özellikle süveter ve jile tarzı geniş yakaların içinden kocaman boyutlarıyla gözü alan bu trend, oldukça da seviliyor. İnfluencer’ların maskülen görünümlerinde romantik ve bohem stillere atıf yapan dantelli, tığ işi yakalar takıp çıkarılabilir olarak da aksesuar olmayı başarıyor.

Fular Yaka (Aybüke Nur Demirci - Şüheda Türkoğlu)

Fular Zamanı

Sıcak havalarda kullanılması zor olan fularlar, soğuk havalarda kendine yer bulmayı başarıyor. Blazer ceket – gömlek kombinlerine romantik bir hava katan renkli fularlar; bazen de triko kazakları neşeli bir hale sokuyor. Tek dokunuşla görünümlerin seviyesini yükselten aksesuarlar, kış mevsimini de sevdiriyor.

Siyah-Kahve Büyük Gözlükler (Betül Gedik)

Siyah/Kahve Büyük Gözlükler

Yazın güneşli günlerinde bir ihtiyaç olan güneş gözlükleri, kış mevsiminde tam anlamıyla aksesuara dönüşüyor. Açık havalarda soğuk bir kış havasında, montlara sarılıp br de güneş gözlüklerine sığınıp yürümenin de keyfini bilen bilir. Tam da bu sebeple siyah ve kahve gibi dolapların genel havasındaki iki renk, mevsimin de olmazsa olmazı aksesuarı oluyor.

Fransız Beresi (Bifeyza)

Fötür Şapka/Fransız Beresi

Kış mevsimini sevilir yapan aksesuarlardan biri de şapkalar. Özellikle İnfluencer’ların stillerinde ikonik bir tavra dönüşen bu parçalar kimi zaman fötür şapka olarak maskülen bir havaya vurgu yapıyor kimi zaman da Fransız beresi ile romantik stillere.

Cepli Kanvas Çantalar (Aybükenur Demirci - Aleyna Atalar)

Cepli Kanvas Çantalar

Çantaya ne var ne yok doldurmayı sevenler için yeni sezonun en sevilen aksesuarı, çok cepli kanvas çantaları oluyor. Maske, dezenfektan, kolonya derken her biri için yer ayırmak; belki de soğuk bir gün için yün atkıyı sıkıştırmak, hatta belki ne olur ne olmaz derken şemsiyeyi almak isteyince, genişçe bir çanta şart oluyor.

Manuka Çanta (Aybüke Nur Demirci - XS Çanta (Betül Gedik)

Sadece Aksesuar: XS Çanta

Neredeyse bir el kadar, hatta elden bile küçük çantalar dünya modasının oldukça konuşulan aksesuarına dönüşüyor. Bu trendi daha bir kullanılır duruma dönüştürmek için telefon çantası olarak kullanan S bedenler de var. Yine bir beden daha büyüyerek sadece telefon ve cüzdana yer bulabileceğiniz çapraz askılı modeller de işe yara bir başka seçenek.

Kat Kat Zincir Kolyeler (Sena Sever - Elif Doğan)

Kat Kat Zincir Kolye

Triko kazaklarla kullanması aşırı keyifli olan bir aksesuar varsa, o da hiç şüphesiz kat kat zincir kolyeler. Ceket içine giyilen balıkçı kazakların üzerinde; triko elbiselerle; tunikler ile birlikte farklı farklı 2’den fazla kolye hem göz alacak hem stile şıklık katacak.

Deri Eldivenler

Deri Eldivenler

Kışın soğuk günlerinde olmazsa olmaz deri eldivenler, stillere kattığı ikonik duruşuyla da aksesuar olma zevkini taşıyor. Siyah ve taba renklerindeki tasarımlar, kimi zaman bilekte bitiyor kimi zaman dirseklere kadar uzanıyor.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir