Kış Koleksiyonlarının Logolu Parçaları Casual Kombinleri Etkisi Altına Alıyor

Kış Koleksiyonlarının Logolu Parçaları Casual Kombinleri Etkisi Altına Alıyor

Fendi Logolu Yağmurluk ve Valentino Logolu Elbise

Etiketi üzerinde moda, 2018/19 sonbahar – kış koleksiyonlarına damgasını vurdu. Küçük bir marka logosundansa bütün kıyafeti kaplayacak boyutlara ulaşan logolar, tasarımları adeta esir aldı. 80’lerden çıkıp gelen marka etiketli kıyafetler, şehre dönüşünü casual kombinlerle kutladı. Eskisi gibi sadece çantalarda kalmayan logolar, elbiselerde, sweatshirtlerde ve dolabın her parçasında. Sportif akımın yeni deseni olmayı bile başaran ‘logo baskılı’ tasarımlarla sokak stilleri yükseliyor!

Logomania Dünya Markaları

Burberry, Valentino, Fendi, Gucci, Chloe, Celine ve daha birçok dünya markasının koleksiyonları logo desenli tasarımlarla dolu. Podyumları adeta marka etiketine çeviren parçalar, isim vurgularını tekrar tekrar öne çıkardı.

Fendi Logo Desenli Dış Giyim Modelleri

Baş Harfler Tasarımlara Desen Oldu

Yeni monogram ve logosunu bir desen havasında kullanan Burberry, turuncu, beyaz ve altın renkleri iç içe geçen B harfleriyle sergiledi. Benzer bir desen akımı da Valentino’dan geldi. V harfleriyle adeta logosunu şık baskılara çeviren markaya, yıllardır logosuyla tanınan Fendi ve Gucci takip etti. Sadece isimlerini yazmaktansa markalarının amblemlerini kullanılması da ‘logomania’ akımının ikonik tasarımlarına imkan tanıdı.

Valentino Yağmurluk ve Pelerin Modelleri

Dış Giyime Logomania Etkisi

Sezonun hit trendi logomania, sokağın en stil sahibi parçalarına kült bir hava katmaya hazır. Yüksek dozda cool’luk etkisi kazanan dış giyim tasarımlarında, markaların isimleri çeşitli grafiksel desenlerle modernize ediliyor. Örneğin, Valentino’nun 2018/19 resort koleksiyonunda da karşımıza çıkan logo etkisinde, markanın tüm harfleri karıştırılarak sportif bir etkiye bürünmüş durumda. Trençkotlarda, ceketlerde irili ufaklı harflerin yer alırken kombinlerin de casual parçaları kendini göstermiş oluyor.

Burberry Logolu Gömlek Modeli

Triko ve Gömleklerde Logolu Cool’luk

Triko kazakların önlerinde markaların kocaman isimleri kendini gösterirken, ipeksi bluzlara bir desen edasında iliştirilen logolar şıklığa sportif bir dokunuş katmayı başarıyor. Logolar zaman zaman tüm tasarımları sarıp bir desen etkisini yakalarken zaman zaman gömlek yakalarına, kazak kollarına detaylandırılıyor.

Burberry Logolu Yağmurluk

Sportif Parçaların İkonik Logoları

Logolar ve etiketler başımızı döndürürken sezonun en ikonik parçaları da alarma veriyor. Sweatshirt’lerin, yağmurlukların desenleri haline gelen marka logoları dolapların havalı parçaları olmayı başarıyor.

MSGM Logolu Elbise ve Burberry Logolu Etek

Şık Etek ve Elbiselerin Sportif Desenleri: Marka Logosu

2018/19 sonbahar – kış koleksiyonlarında ekose, çizgi gibi bilindik desenler trend olmayı sürdürürken karşılarına bir rakip daha çıkıyor. Logo desenler! Markalar isimlerini bir etiket havasında yansıtmaktansa zaman zaman biraz daha anlaşılmaz olmayı tercih ediyor. Sezonun en şık pileli eteklerine, şifon elbiselerine sportif hava katan marka logoları, ikonik olmayı sevenlere selam yolluyor.

Burberry Logolu Eşarp ve Chloe Logolu Çanta-Çorap

Eşarp, Çanta, Ayakkabı ve Hatta Çoraplarda ‘Logomania’

Kıyafetleri etkisine altına alan logolar, yeni sezonda etkisini genişletiyor. Çantalarda görmeye alışkın olduğumuz marka isimleri artık ayakkabılarda ve hatta çoraplarda karşımıza çıkıyor. Bunlarla beraber eşarp ve fularlarda da marka logoları her zaman olduğu gibi öne çıkıyor.

Zara Logolu Lazak ve Sweatshirt Modelleri

Orta Sınıf Markalarda Logomania

Logo trendini lüks markalarda görmeye alışkınken yeni sezonda bu etki orta sınıf liglere de geçiş yapıyor. Zara gibi fast fashion markalarda da etiketler karşımıza çıkıyor. Dünya markalarının etiketi kombinlerde olabildiğince büyük taşınmak isterken, orta sınıf markalarda bu stil istenir mi bilinmez. Ama marka isimlerini desen havasında kullanan Zara’nın, Z harfiyle yakaladığı grafiksel desenleri dikkat çekmişe benziyor.

Moda Editörü Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir