Kilonuza Göre Değil Boyunuza Göre Giyinin

Kilonuza Göre Değil Boyunuza Göre Giyinin

Kilonuza Göre Değil Boyunuza Göre Giyinin

Vücut proporsiyonuna uygun seçimler yapmak “büyük incelik” gerektiriyor. Her geçen gün yeni bir trende uyanan moda dünyasının büyüsüne kapılırken, isabetli kararlar yapmak biraz zorlaşıyor. Hayatta olduğu gibi kombinlerde de yapılan bazı yanlışlar hüsranla sonuçlanıyor. Genellikle kilosuna göre giyinmeye çalışan kadınlar, zayıf görünmenin sırrını arıyor. Ancak şimdi, kiloya göre değil boya göre giyinmenin basit hilelerini keşfederek doğru kombinlere imza atma vakti. İster kısa ister uzun olun, boyunuza göre giyinmenin mucizevi formüllerini hemen keşfedin.

Kilonuza Göre Değil Boyunuza Göre Giyinin

Yüksek Bel Tasarımlar Hayat Kurtarıyor

Kısa boylu kadınların hayat kurtarıcı ilk formülü, kesinlikle yüksek bel parçalar seçmek. Sezonun trendlerinden bol yüksek bel pantolonlar, yüksek bel etekler uzun görünmek isteyenler için tasarlanmış bile diyebiliriz.

Kilonuza Göre Değil Boyunuza Göre Giyinin

Uzun Görünüme İnce Konuş: Bel Vurgusu

Kiloya değil, boya göre giyinmenin ikinci hayat kurtarıcı formülü ise bel vurgusu. A kesim elbiseler, bol elbiselerde bele dolanan kemerler, kuşaklı trençkotlar vücudun en ince noktası olan bele vurgu yaparken, bacak boyunu da uzun gösterecek ve uzun ince görünüm algısı yakalayacak.

Kilonuza Göre Değil Boyunuza Göre Giyinin

Maksi Boy Tasarımlarla Maksi Uzunluk

Modanın maksimalist havasına uyum sağlayan etek ve elbiseler, kısa boylu kadınlar için kurtarıcı. Ayakkabıları kapatacak şekilde neredeyse yere değen etek uçları sizi uzun ve ince bir görünüme kavuşturacak. Uzun boylu kadınlarınsa bu maksimal hava yerine midi tasarımları rahatlıkla kullanabilirler. Böylece daha orantılı boy ve kilo siluetine adım atabilirsiniz.

Kilonuza Göre Değil Boyunuza Göre Giyinin

Flare – Bol Pantolonlarla Doğru Görünüm

Son yıllarda yükselişe geçen flare, clotte ya da bol dökümlü pantolonlar tesettürlü kadınların da seçimleri arasına dahil oldu. Pantolon tercihlerinde boy orantısını sağlamak en zor seçimlerden. Kesinlikle dar ve kısa paçalı pantolonla listenize dahil olmamalı. Bunun yerine diz hizasından bollaşan flare pantolonlar, bacak boyunu uzun ve daha ince bir görünüme kavuşturacak. Clotte pantolonlarsa uzun boylu kadınların tercihi olmalı. Bol dökümlü pantolon tercihlerinde ise yüksek bel ve maksi uzunluktaki tasarımlar kısa boylu kadınlara; bilekte biten tasarımlarsa uzun boylu kadınlara göz kırpıyor.

Kilonuza Göre Değil Boyunuza Göre Giyinin

Renkleri Birbirine Yakınlaştırın

Kısa boylu kadınların en dikkat etmesi gereken noktalardan birisi de renkler. Birbirine yakın tonlarla yapılan kombinler yüksek yanılgısı verdiğinden sizleri daha uzun gösterecektir. Çok fazla renk ve zıt renkler bir araya geldiğinde boyu kesecek ve daha kısa gösterecektir. Uzun boylu kadınlarsa, vücut orantılarına göre renk tercihi yapmalı. Bacak boyu uzun olanlar koyu renkleri etek ve pantolonlarda kullanarak orantılı bir görünüme kavuşabilir.

Kilonuza Göre Değil Boyunuza Göre Giyinin

Ceket Boylarına Doğru Karar Verin

Sezonun trendlerinden ceketler hemen hemen her kombine eşlik ediyor. Kısa boylu kadınlar, bel hizasında biten kısa ceketlerle bacak boylarını daha uzun göstererek ince uzun siluete kavuşabilir. Sezon trendi maksi boy ceketlerde orta boylu kadınları selamlıyor. Uzun boylu kadınlarsa ister maksi boylarla vurgu yapabilir isterse de diz hizasına uzanan ceketlerle orantılı görünümleri yakalayabilir.

Moda Yazarı: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir