Katman Katman Çoğalan Kış Kombinlerini En Pratik Şekilde Nasıl Yaparız?

Katman Katman Çoğalan Kış Kombinlerini En Pratik Şekilde Nasıl Yaparız?

Aybüke Nur Demirci He-Qa Trençkot

Bir tişört, gömlek, hırka ve omuzlara atılan paltolar derken; soğuk kış günlerinde tesettür kombinler katman katman çoğalıyor. Yaz döneminde iki – üç parçayla tamamlanan stiller, şimdilerde sayısız seçenek yer alıyor. Kapalı ortamların sıcaklığında bunaltmasın; açık havada üşütmesin derken kafalar da biraz karışıyor. Peki, tam da bu zamanlar için giderek artık seçenekler en pratik şekilde nasıl yapılır, gelin denklemi birlikte çözelim.

Aleyna Atalar: Benin Siyah Boğazlı Yaka Tunik

Benin Tunik

Kazaklarda Aşırı Bol ve Kalınlara Yönelmeyin

Alışveriş yaparken yumuşacık kazaklar, kalın boğazlı parçalar hem doku hem renkleriyle kendine çekiyor. Ancak katman katman bir kombinde sıkışıp kalmamanız gereken bir noktaya dikkat etmeli. Soğuk havalara çok yakışan aşırı bol ve kalın kazaklarla, bir paltoyu kombinlemeye kalktığınızda işler biraz değişebilir. Bol olmasından dolayı palto içinde büzüşen düğmeleri zor kapanan dış giyim ürünlerinde kalınlık giderek artacak, sizi rahatsız edecektir.

Aybüke Nur Demirci: He-Qa Siyah Reglan Kol Trençkot

He-qa Trençkot

Trençkotlarınız Maksi Boy Olsun

Kat kat giyinmenizi önleyecek maksi boy trençkotların kurtarıcılığını göz ardı etmeyin. Maksi boy dış giyim ürünleri alışverişe giderken içine bir jean ince bir triko ile pratik kombin yapabilir, hafta sonunda sweatshirtlerle sportif hava yakalayabilir; yünlü elbiselerinizle ofise giderken imdadınıza yetişebilir.

BRTCdesign Krem Triko Takım

BRTC Design Triko Takım

Takım Parçalar En Pratik Seçenek

Yeni sezonda takım parçalar yine ön planda. Dolaplarda birkaç alternatif bulundurmak pratik kombinler yapmanız için joker ürünler. Akışkan dokudaki pantolon – tunik ikilisi ya da triko etek – bluz eşleşmesi günlük hayatta en işinize yarayacak parçalardan. Hem de üzerine sadece bir dış giyim parçası almanız yetecek.

Gizem Kış Kahverengi Triko Elbise

Gizem Kış Triko Elbise

Yünlü/Triko Elbiseler Alışveriş Listesinde

Tek parça konforunun yerini hiçbir şey tutmaz. Kış sezonunda koleksiyonlarda boy boy yerini alan yünlü ya da soğuk iplikli triko elbiseler, pratik olduğu kadar ikonik görüntüler sunmak için imdada yetişecek. Üzerine sadece bir palto yetecek triko elbiseler, iki adımda sizi soğuk havaya karşı korumaya hazır. Bir de topuklu çizme eşleşmesi varsa, kombinin ikonik havası yakalandı demektir.

Şeyma Kaymak Woms Süveter

Voms Süveter

Süveterlere Şans Verin

Yeni sezonun en sevilen parçası süveterler, katman katman yapılan kombinleri trend bir havaya sokuyor. Beyaz koton gömleklerin üzerine giyeceğiniz renkli süveterler oldukça ikonik bir hava sağlarken; kapalı ortamlarda sıkmadan ısıtacak; sokak stilinde bir treçnkot ya da kabanla soğuklara gardını alacak.

Neways Bej Jile Kadife Elbise

Neways Jile

Jileler Yine Gündemde

Genç ve romantik görünümleriyle jileler yeni sezonda yine gündemde. Katman katman ancak oldukça pratik. Yeni sezonda en sevdiğiniz siyah ya da bej bir jileyi dolaplara ekleyin incecik triko kazaklarla kombinleyin. Ilık havalarda bir deri ceket, soğuklarda maksi boy paltolarla stilinizi eforsuz şekilde tamamlayın.

Aybüke Nur Demirci HE-QA Lacivert Tunik ve Trençkot

HE-QA Tunik
HE-QA Trençkot

Yeni Moda: Pantolon & Elbise & Ceket

Sokak stilinde yepyeni bir görünüm var. Tesettürlü kadınlar için eski bile sayılacak bu trend, şimdilerde dünya modasında. Pantolonların üzerine giyilen tunik havasındaki uzun elbiseler üzerine bir ceketlerle kombinleniyor. Kat kat giyinmenin en ikonik tavrı olan bu üçlü, şimdilerde it-girl’lerin tercihi.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir