Kasım’da Sapanca’ya Gitmek için 5 Neden!

Kasım’da Sapanca’ya Gitmek için 5 Neden!

Sapanca İslami Tatil Önerileri

Sapanca İstanbulluların hafta sonu kaçamakları için en ideal rotası olsa da, biz Kasım ayında Sapanca’nın başlı başına bir tatil beldesi olması gerektiğine inanıyoruz. Dökülen sonbahar yaprakları eşliğinde yürüyüşler yapmayı, temiz havasını ve sakinliğini yaşamanızı öneriyoruz.

Hatta size bir de yol haritası verelim. Kasım’da mutlaka yaşanması gereken Sapanca mucizeleri için 5 öneriyi inceleyin.

Sapanca İslami Tatil Önerileri

1. Küçük Mutluluklar

Sapanca’nın en sevdiğimiz yanı doğa ile iç içe olan konaklama tesisleri. Burada ne büyük binalar, ne şaşalı avizeler, ne de gösterişli perdeler otellerin özellikleri arasında yer almıyor. Hatta öyle bir adres var ki tam bir huzur kaynağı. Sapanca Maşukiye’de yer alan Bungalow Hotel Cansu… Üçgen şeklindeki bungalow’larda konaklayarak doğa ile başbaşa harika bir tatil yapabilirsiniz. Ayrıca tesisin restoranında şömine başında keyifli bir yemek yiyebilir, bahçesinde yer alan atlarla keyifli bir gezintiye çıkabilirsiniz.

Sapanca İslami Tatil Önerileri

2. Sapanca Gölü

Dağlardan inen küçük derelerin dibindeki kaynaklardan beslenen Sapanca Gölü müthiş güzelliği ile Kasım ayında gidilebilecek en favori yerlerden biri. Sapanca Gölü’nde güneşi batırmak için burada biraz oturun. Buradaki sessizlik ruhunuza da iyi gelecek.

Sapanca İslami Tatil Önerileri

3. Naturköy’de Kahvaltı

Doğası ve ortamı ile aklınızdan çıkmayacak ve vakit geçirmeye doyamayacağınız Naturköy Kasım ayında da bir başka güzel oluyor. Yaz aylarında yeşile bürünen doğa Kasım ayı ile birlikte sararan yapraklarla görsel bir şölen sunuyor. Sizi bu dünyadan uzaklaştıran bir doğası olan bir mekan. Huzur, temiz hava ve yeşilin buluştuğu cennetten bir köşe.

Sapanca İslami Tatil Önerileri

4. Kartepe’de Derin Bir Nefes

Dört mevsim de tercih edilen ama en çok da sonbahar kış aylarında uğranılan Kartepe Sapanca’ya gitme nedenlerinin zirvesinde yer alıyor. Muhteşem Sapanca manzarası ve alabildiğine tertemiz bir hava Kartepe’de anılarınızda yer etmek için sizleri bekliyor.

Sapanca İslami Tatil Önerileri

5. Altindere Alabalik Yemeden Dönmeyin

Sapanca’da alabalık yemeden dönmeniz biraz talihsizlik olur. Ancak siz bu yazıyı okuduktan sonra böyle bir hata yapmayacağınızdan eminiz. Sapanca’nın en popüler alabalık tesislerinden Altindere Alabalik her ne kadar hafta sonlarında yoğun bir kalabalığı ağırlasa da geniş ve ferah oturma alanları sayesinde bu kalabalığın sizi rahatsız etmesine izin vermiyor. Doğa ile bütünleşen localar ve taptaze alabalık lezzetlerini mutlaka deneyin.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *