Karaköy Güllüoğlu’nun Yeni Yeri Nerede?

Karaköy Güllüoğlu’nun Yeni Yeri Nerede?

Karaköy Güllüoğlu'nun Yeni Yeri

1843’ten bugüne uzanan köklü geleneğini her dönem yenileyerek koruyan Karaköy Güllüoğlu, artık yeni mağazasında hizmet veriyor. Dede Mustafa Güllü tarafından hizmete açılan ve 1972’den bu yana İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait bir binada faaliyet gösteren dükkan, Baba Nadir Güllü tarafından büyütülerek tam 50 yıldan bu yana Karaköy ile adeta özdeşleşiyor. İBB’nin mevcut binayı yıkım kararının ardından, oğul Ömer Güllü’nün çalışmalarıyla Galataport’un hemen başında yer alan Cenevizliler döneminden kalan dokuya sahip Sağlıkhan’a taşınıyor. Yıllardır şubeleşmek yerine kendi içinde dikey büyüyerek yeniliklere imza atmayı hedefleyen Karaköy Güllüoğlu, belediyenin meydan dönüşümü nedeniyle mecburi bir yer değişikliğine gidiyor.

Karaköy Güllüoğlu Avlu

Sokak ve Semtle İç İçe Bir Konsept

Geleneksel baklavanın en leziz örneklerini sunan Karaköy Güllüoğlu, yeni yerinde de geçmişle gelecek arasında köprü olmaya devam ediyor. Sokak ve semtle iç içe olan Karaköy Güllüoğlu’nun yeni mağazası, baklavanın en leziz tatlarını konuklarına sunmayı sürdürüyor. Modern dokunuşlar ile dekore edilen yeni mağaza, geleneksel mimarinin samimi detaylarına yer veren tasarımıyla, tüm misafirlerini lezzetlerini deneyimlemeye davet ediyor.

Karaköy Güllüoğlu Yeni Yeri

Dekorasyonda Modern Dokunuşlar

Karaköy’ün yerel ve girift dokusunu tarifleyen Fransız Geçidi’yle ve Ömer Abed Han’la benzer şekilde mekanlar arasında bir ağ ören Karaköy Güllüoğlu, yenilenme sürecinin ardından modernist bir binada yeniden hayat buluyor. Binanın, Karaköy’deki gündelik hayatın ve bölgenin mimari karakterinin parçası olan pasajlara referans veren bir zemin kat kurgusu var. Arkadaki büyük avlu ile birlikte iki sokak arasında dar ve uzun bir geçit ortaya çıkıyor.

Karaköy Güllüoğlu Sağlıkhan

Atipik kemerler bu baklava pasajının tekdüze perspektifini kırıyor ve dinamik bir mekan yaratıyor. Kullanıcı deneyiminin en iyi şekilde çalışabilmesi için de lezzet, estetik ve teknik üzerine yapılan deneylerle markanın dinamik ve modern kalması sağlanıyor. Aynı markanın devam mağazası olarak, daha modern havanın yanı sıra özellikle deneyimleme ön plana çıkarılıyor.

Karaköy Güllüoğlu Baklava

Self Servis Lezzet

Self servis konseptiyle hizmet veren mağazada alışveriş için gelenler, birbirinden lezzetli tatlı ve baklavalar arasından seçim yaptıktan sonra hemen yanı başındaki kasada ödemesini gerçekleştiriyor. Karaköy Güllüoğlu,  semtle beraber yaşayan kamusal bir alan olarak planladığı yeni mağazasında, kalite ve lezzetlerinden ödün vermeden misafirlerine keyifli vakit geçirebilecekleri bir atmosfer oluşturuyor.

Karaköy Güllüoğlu Baklava ve Kadayıf

Karaköy Güllüoğlu’nun Yeni Yeri

Yeni mekan yıkılan mağazanın 6-7 katı daha büyük; 1400 metrekare kapalı, 300 metrekare açık avlu alanı, arka bahçesi ile yine Karaköy’ün merkezinde ve daha çok misafir ağırlayabiliyor.

  • Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa, Kemankeş Cd. No:67, 34425 Beyoğlu/İstanbul
  • Telefon: 0850 308 4545

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir