Kampüs Şıklığınıza İlham Verecek Giyim İpuçları

Kampüs Şıklığınıza İlham Verecek Giyim İpuçları

2015 Okul Stili

Yılın en sevdiğim zamanlarına gelmiş bulunmaktayız. Eylül! Eylül demek benim için değişim demek, yeni başlangıçlar demek, sonbaharın güzel havası demek, okul demek…

Her ne kadar mezun olsam da öğrenci olmayı seven biri olarak okulların açılması beni hep heyecanlandırmıştır.

Hazır söz okuldan açılmışken üniversiteye yeni başlayacak olanlara ve tabi devam edenlere “okul stili” yapmadan olmaz. “Bu dönem söz çalışıcam anneee” diyenlere ithafen başlıyoruz.

2015 Okul Stili

İlk Gün

İlk defa o kapıdan içeri girmenin vermiş olduğu özgüven, heyecan ve adını koyamadığım karmaşık duygular… İşte üniversitelisin!

Modaya yön veren Fransızların sevdiğim bir sözü vardır; “İnsanlar dış görünüşleriyle karşılanır, şahsiyetleriyle uğurlanırlar”.

İş görüşmesine gider gibi gitmemeni tavsiye ederim. En sevdiğin gömleğin/ bluzun, pantolonun/eteğin, düz taban ayakkabın, büyük formda olmayan takıların ve yüzüne en çok yakışan renkteki eşarbın/şalın heyecanına ortak olsun.

2015 Okul Stili

Rahat Ol!

Zaten belirli bir stilin var. Bunun üzerine ekleme-çıkartma yaparak üniversite stilini oluşturabilirsin. Her kıyafetin yeri ve zamanı var.

Okula giderken rahat ol, 12 cm’lik stilettolarla kampüsün içinde arkadaşlarınla rahatça dolaşamazsın değil mi? Kendine bu eziyeti okulda yapma, nasıl olsa iş hayatına atılınca bolca giyeceksin.

Tayt formlu pantolonlar yerine, boyfriend ve boru paça jean’ler, hırkalar, kazaklar, trençkotlar, kaplar, kloş etekler, jean etekler, t-shirtler, gömlekler, tunikler koşturmacalı ve eğlenceli üniversite hayatına ortak olsun.

2015 Okul Stili

Tak Takıştır!

“Arm Party” dediğimiz olayın en çok yakıştığı yer! Bileklerimizi incecik bir sürü bileklik ile taçlandırıyoruz.

Saatin yanına ve diğer bileğimize taktığın, ipli, altın, gümüş, boncuklu, taşlı bileklikler seni cool gösterecektir. Tabi bakımlı eller şart.

Saat takmayı unutma, bir dersten ötekine koşarken ihtiyacın olacak.

2015 Okul Stili

Yedek Ayakkabı

Tamam, itiraf etmeliyiz ki her gün düz taban giymek bazen sıkıcı olabiliyor. Arada yüksek topuklarla kaçamak yapmak lazım. Tabii yüksek derken 12 cm’lik değil.

Böyle durumlarda mutlaka yanına ilerleyen saatlerde giymek için rahat bir ayakkabı almalısınız.

2015 Okul Stili

Çanta Aşkı Son Sürat

Üniversite boyunca en yakın arkadaşın çantan olacak. Gün boyunca bütün ihtiyaçlarını içine koyabileceğin, kimi gün bavul misali büyük kimi gün clutch tarzı el çantan senin yoldaşın olacak.

Ufak bir tavsiye çantanın içine bir çanta düzenleyicisi ya da kilit parçalarını içine koyabileceğin bir kese koy, çanta değiştirirken işine çok yarayacaktır.

2015 Okul Stili

Teknoloji Olmadan Asla!

Okula giderken yolda sana eşlik edecek kulaklığını ve müzik çalarını, rahatça internete girebileceğin, kitap okuyabileceğin ve not alabileceğin tabletini ve tabii ki şarj aletini unutma!

Hazırlayan: Munise Boz

3 Yorum Bulunuyor

 • dr.cnn
  2015-09-10 | Permalink |

  sitenin vizyonu iyice çizgiden kaydı sanıyorum. bu yazıları Müslüman tesettürlü bayanlar mı yazıyor? kabul edelim şık ve özenli olmalıyız ama tesettür çizgisini kaybetmeden.’cool bileklik’, ‘bakımlı el’, ‘yedek ayakkabılar’… Müslüman bir üniversite öğrencisini nelere özendirmeye çalışıyorsunuz? lütfen eleştiri yapın! yazıyı yayınlamak zorunda değilsiniz elbet ama Allah rızası için yönetim içinde dikkate alınsın

 • 2015-09-10 | Permalink |

  Merhaba, yapıcı eleştirilere her zaman açığız. Bu siteyi bir ekip geliştiriyor ama tüm bu çaba ziyaretçilerimizin memnuniyetini sağlamak. Yazıda tesettürlü gençleri yanlış bir yere yönlendirdiğimizi düşünmüyoruz. Belki bugüne dek pek fazla söz edilmeyen konularda ziyaretçilerimize rehber olmaya çalıştığımızdan daha net ifadeler kullanmamız gerekebilir. Ama unutmayın internet hızlı bir etkileşim mecrasıdır, mesajı net ve hızlı vermek kullanıcı içinde keyfili bir deneyim oluşturabilir. Örnek verdiğiniz terimlerden yola çıkarsak, bileklik kullanımını önermişiz, şuanda bileklik kullanmayan genç sayısı yok denecek kadar az. Bunu ifade ederken “cool, hareketli, renkli vb.” sıfalat kullanmanın yanlış bir tarafı bulumuyor. Bileklik kullanmanın tesettürü zedeleyen veya vizyonu değiştiren bir gücü de bulunmuyor. Bakımlı el… Herkes ellerinin bakımlı olmasını ister bunu belirtmenin neresi yanlış anlayamadık doğrusu. Yedek ayakkabılar… Bir çok genç okulda uzun süre ayakta kalabilir veya planda olmayan şekilde yürüyebilir. Bu gibi durumlarda rahat ve spor ayakkabıları yedek olarak yanında taşıması olası ayak ağrılarının önünü alabilir. Veya spor bir ayakkabı ile okulda bulunuyorsa, özel bir davet veya etkinlik sebebiyle ayakkabısını değiştirmek zorunda kalabilir. Bu gibi durumlarda zor durumda kalınmaması için yedek ayakkabı kullanılmasını öneriyoruz. Belirttiğimiz gibi önerilerimiz tesettürü zedeleyecek bir unsur içermemektedir. Zira kuruluş ve var oluş amacımız bu değerleri korumaktır. 7 yıldır gerek kullandığımız metin dilinde gerekse görsel veya yazar seçimlerinde bu değerleri hep gözettik. Yorumunuz için tekrar teşekkürler.

 • Cemile
  2018-08-04 | Permalink |

  Ben tesettürü zedeleyen birşey göremiyorum. Yorum yapmak için atılmış öylesine bir yazıydı galiba dr.cnn adlı kullanıcının yazısı. Lütfen saçma sözler ile insanların tesettüre yanlış bir gözle bakmasına yardım etmeyin. Zira yaptığınız sadece ukalalık zannımca…

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *