Kalan Son 3 Kilo Nasıl Verilir?

Kalan Son 3 Kilo Nasıl Verilir?

Kalan Son 3 Kilo Nasıl Verilir

Aylardır yediklerinize içtiklerinize dikkat ediyorsunuz. Belki 10, belki 20 belki daha fazla kilo verdiniz. Fakat ne yaparsanız yapın şu kalan son 3-4 kilo gitmiyor mu? Vücudunuz yaptığınız onca şeye rağmen ‘’Nuh diyor peygamber’’ demiyor mu? Durun! Tamda pes etmemeniz gereken yerdesiniz. Vücudunuz daha fazla yağ kaybetmemek adına size bir oyun düzenliyor. Bu oyunun adı ‘direnç kilosu!’

Peki bu oyunda kazanan siz olmak istemez misiniz? Bunun için bolca sabır birazda tavsiyeye ihtiyacınız var. Sabır sizden tavsiyeler benden ☺

Bu verdiğim 7 tavsiyeye uyarsanız bazı vücutlarda bir iki haftada bazı çok inatçı vücutlarda ise en fazla 3-4 haftada çözülmeler başlayacaktır.

  • 1-Kahvaltılarınızı değiştirin

Uzun süredir yaptığınız standart bir listeniz varsa kahvaltılarınızda yapacağınız ufak değişiklikler vücudunuzu şaşırtıp diyetten çıktığınız izlenimi verecektir. Böylece vücut kendini bırakacaktır ve kilo vermeye başlayacaktır. Örnek verecek olursam her sabah yumurta peynir 1-2 dilim esmer ekmekli bir kahvaltı yapıyorsanız kahvaltınızı bir süre sadece meyve ya da sadece sütlü kahve ve biraz kuru yemişle yapabilirsiniz.

Kalan Son 3 Kilo Nasıl Verilir

  • 2-Yürüyüşü artırın

Uzun süredir belirli bir yürüyüş programı izliyorsanız vücut bu programa alışmış demektir. Yürüyüş saatlerinizi ve sürenizi değiştirerek vücudunuzu şaşırtmaya başlayıp duran kilonuzda eksi rakamları görmeye başlayabilirsiniz.

  • 3-Genel beslenme programında değişiklik yapın

Sabah, öğle ve akşam yemekleriniz hatta ara öğünleriniz bile çok değişlik göstermeyen bir program izliyorsanız genel beslenme programınızı baştan inceleyip değişiklik yapmanın tam vakti!

  • 4- Farklı bitki çaylarından yardım alın

Diyet ya da sağlıklı beslenmeye başlayan hemen herkes hemen 1-2 kupa yeşil çay içmekle işe başlar. Evet bu güzel ve etkili bir yöntemdir fakat bir süre sonra takviye başka farklı bitki çayları içmekte metabolizmanızı hızlandırıp daha rahat kilo vermenizi sağlayabilir. Örneklendirecek olursam; zencefil, biberiye, mate çayı bunların en başında yer alır.

Detoks yapın fakat şok diyet değil. 1-2 gün bol sıvı meyve ve sebze suları içeren sonrasında daha çok bitkisel protein ve sebze ağırlıklı bir hafta beslenin. Vücudun daha rahat kilo vermeye başladığını göreceksiniz.

Kalan Son 3 Kilo Nasıl Verilir

  • 6-Akşam belirli bir saatten sonra hiçbir şey yemeyin

En azından 1-2 hafta kadar akşam 19.00 dan sonra ara öğün dahil hiçbir şey yememeye çalışın. Bol bol su için ve hiçbir şey yemeyin. Leptin hormonunu olabildiğince fazla salgılanmasını sağlayın. Leptin yağ yakıcı bir hormondur. Gece hormonların rahat ve düzenli çalışabilmesi içinde çok geç saatlerde yatmamaya çalışın.

  • 7- Kaslarınızı güçlendirin

Yıllardır kadınların kas yapmasından korkuldu. Durum hiçte korkulacak gibi değil. Keşke kadınlar olarak daha kolay kas yapabilsek. Ne yazık ki hormonel durumlardan kaynaklı kadınların kas yapması erkekler kadar kolay değil. Fakat haftada 2-3 gün ağırlık antrenmanı yapıp, kaslarınızı kuvvetlendirmek kilo vermenizi kolaylaştıracaktır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir