Kahve Keyfi Yapabileceğiniz En İyi 5 Cafe

Kahve Keyfi Yapabileceğiniz En İyi 5 Cafe

Kahve Keyfi Yapabileceğiniz En İyi 5 Cafe

Son zamanlarda iyiden iyiye popülerleşen ve günlük hayatımızın daha büyük bir parçası haline gelen kahve, ardı ardına açılan mekanlar, farklı konsept ve çeşitlerle misafirlerini ağırlayan cafeler ve tabi ki zincir kahve dükkanları ile de bir hayli göz önüne çıkmayı başardı. Hal böyle olunca da rekabetten doğan bir kalite artışı ve özgün fikirler öne sürmek kaçınılmaz hale geldi. Biz de arkadaş meclislerinin, iş toplantılarının, aile buluşmalarının baş rollerinden biri kahveyi en iyi yapan İstanbul’daki mekanları inceledik, 5 tanesine yazımızda yer verdik. İşte İstanbul’da kahve keyfi yapabileceğiniz en iyi 5 cafe

Kahve Keyfi Yapabileceğiniz En İyi 5 Cafe

Karabatak Karaköy

Karaköy’ün en sevilen mekanlarından bir tanesi hiç kuşkusuz Karabatak. Merkezi konumu, şık ve özgün iç dekorasyonu, lezzetli kahveleri ve güler yüzlü çalışanları ile keyifli vaktlerinizin mimarı olan bir yer. Sokak kaldırımındaki masalar da salaş bir Karaköy mekanında tam da aranan özelliklerden. Kahve haricinde, kahvaltı menüsü, çeşitli demleme çaylar, küçük atıştırmalıklar ve ev yapımı limonata ve portakal suyu gibi içecekler de mekanın menüsünde rastlananlardan.

 • Karabatak Karaköy İletişim:
 • Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Kara Ali Kaptan Sokak, No:7, Beyoğlu/İstanbul
 • Tel: (0212) 243 69 93

Kahve Keyfi Yapabileceğiniz En İyi 5 Cafe

Nanny

Yeniköy’de muhteşem dekorasyonu ve tasarımı ile hikayesi olan bir mekan Nanny. Lezzetli kahveleri, enfes tatlıları ve son derece kibar, ilgili çalışanları ile ayak bastığınız ilk andan itibaren sizi kendine bağlayan bir yer. Sevdiklerinizle buluşup, güzel bir kahvaltı yapmak istediğinizde de rahatlıkla tercih edip, memnuniyetle ayrılacağınız bu cafede, samimi havayı her an hissederek, keyifli vakitler geçirmeniz sağlanıyor.

 • Nanny İletişim:
 • Adres: Yeniköy Mahallesi, Köybaşı Caddesi, No:122/B, Sarıyer/İstanbul
 • Tel: (0212) 262 10 62

Kahve Keyfi Yapabileceğiniz En İyi 5 Cafe

Kronotrop

Kronotrop sadece bir kahve mekanı olmaktan öte, bir ar-ge merkezi olmak amacıyla yola çıkan bir fikir. Cihangir, Maslak Orjin, Allianz Tower ve Atatürk Havalimanı dış hatlardaki mekanlarına ek olarak, Maslak Oto Sanayide bir Ar-Ge ve eğitim merkezi kurulmuş, böylece en iyi kahve çekirdekleri, mümkün olabilecek en güzel lezzete kavuşmak üzere, ileri kavurma teknikleri ile hazırlanıyor. Bu denemeler ve yeniliklerde, workshoplar ve meraklıları için çalışmalar yapılarak, hem eğitim hem gelişim hem de ideal kahveye ulaşma imkanı sunuyor. Eşsiz kahvenizin yanına seçebileceğiniz kek ve kurabiyeler de menüde kendisine yer buluyor.

 • Kronotrop İletişim:
 • Adres: Kuloğlu Mh., Firuzağa Cami Sokak 2/B, 34433 Cihangir/Beyoğlu/ İstanbul, Türkiye
 • Tel: (0212) 249 92 71

Çikolata Kahve

Çengelköy’ün her dem yoğun ve hareketli, ama bu yoğunluğa ve kalabalığa rağmen yine de sükuneti ve huzuru barındırabilen mekanı Çikolata Kahve… İsmiyle müsemma çikolata ve kahve çeşitlerinin bulunduğu mekan, sakin bir akşam geçirmek, bunu da güzel bir kahve ile taçlandırmak isteyenler için ideal bir tercih.

 • Çikolata Kahve İletişim:
 • Adres: Çengelköy Mahallesi, Çengelköy Caddesi, Derecik Sokak, No:1/A, Üsküdar/İstanbul
 • Tel: (0216) 422 25 33

Kahve Keyfi Yapabileceğiniz En İyi 5 Cafe

MOC İstanbul

MOC, İstanbul’da Bomonti, Topağacı, Aqua Forya, Osmanbey ve Zorlu Center’da şubelere sahip, çekirdekleri özenle seçilen, ve farklı aromalar ve demleme yöntemleri ile servis edilen bir mekan. Denedikten sonra beğenmeniz durumunda da kahvelerden satın alabiliyor olmanız, lezzeti evinize taşımanızı da kolaylaştırıyor. Havalı tasarımları ve ilgili çalışanları ile de güzel kahvenizi yudumlarken, rahatça mekanın keyfini sürebilmenize olanak tanınıyor.

 • MOC İstanbul İletişim:
 • Adres: Teşvikiye Mahallesi, Şakayık Sokak, No:4, Şişli/İstanbul
 • Tel: (0212) 234 44 65

Mekan Editörü Esra Ünal

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir