Kaf Hanımlar Konağı; Ankara’da Sadece Hanımlara Özel Kitap & Kahve Mekanı

Kaf Hanımlar Konağı; Ankara’da Sadece Hanımlara Özel Kitap & Kahve Mekanı

Hanımlara Özel Mekanlar Ankara

İstanbul Avrupa yakasının hanımlara özel ilk kafesi; Dilbeste Akademi Kahve‘den sonra rotamızı Ankara’ya çeviriyoruz. Yine sadece hanımların girebildiği, gerek ders çalışırken gerek arkadaşlarıyla muhabbet ederken rahat edebileceği çok güzel bir mekan önerisi ile geliyoruz.

Ulus’ta Hacı Bayram Veli Hazretlerinin manevi havası ile buluştuğu ilk mekanından sonra ikinci şubesini Etimesgut Elvankent’de açan, ücretsiz Kuran-ı Kerim ve Osmanlıca dersleri de verilen bir kitap & kahve mekanı; Kaf Hanımlar Konağı, Ankaralıların gözdesi olmayı başarıyor.

Kaf Hanımlar Konağı Ankara

Konağın İsmi Neden Kaf?

Konağı yansıtan bir çok kelimenin Kaf ile başladığından bu isim veriliyor. En başta Kur’an kelimesi ق ile başlıyor ki burası, Kur’ân-ı Kerîm dersleriyle hakikat ilmini yaymayı hedefliyor. Bir diğer sebebi de ilmin simgesi olan kalem kelimesi ق ile başlaması. Ve en önemlisine gelecek olursak; konağın hanımlara mahsus bir kafe olması hasebiyle kadın ve konak kelimelerinin de ق harfi ile başlaması mekanın isminin Kaf olmasında etkili oluyor.

Kaf Hanımlar Konağı Hacı Bayram

Hanımlar Kaf Konağını Neden Tercih Ediyor?

Bir hanım olarak içeriye girdiğinde rahat edebileceğin, haram gözlerden uzak rahatça yiyip içilebilen, hepsi birbirinin halinden anlayan kadınların çocuklarıyla da gidilebildiği harika bir yer. Özellikle de helal sertifikalı, temiz içerikli ürünlerle bedeni, tefekkür sohbetleriyle de ruhu doyurması da cabası. Ayrıca hanımlar arasında yapmak istediğiniz toplantı ve organizasyonlarınız için ideal bir yer burası.

Kaf Hanımlar Konağı Etimesgut Ankara

Kaf Konağında Ücretsiz Dersler ve Aktiviteler

Kıymetli vaktinizi kaliteli ve hoş geçirmeniz için en uygun ortam sunan bu nezih mekanda helal yiyecekler ve keyifli muhabbetler ile gençlere ve hanımlara yönelik dersler ve seminerler düzenleniyor. Tarihimiz ve köklerimizle irtibat açısından önemli olduğu gibi bu kültür ve irfan hazinesine girmek, düşünce ve tefekkür dünyamız açısından da son derece ehemmiyet taşıyor düsturuyla harekete geçen konağın üst katında haftanın belirli günlerinde ücretsiz Osmanlıca Türkçesi ve Elif cüzünden başlayarak Kuran-ı Kerim dersleri veriliyor. Yine gençlere yönelik ahşap boyama gibi etkinliklerin düzenlendiği mekanda; çeşitli tefekkür seminerleri ve cuma gününe özel dini sohbetler yapılarak hem maddi hem manevi doyum sağlanıyor.

Kaf Hanımlar Konağı Etimesgut

Kaf Hanımlar Konağı’nda Ne Yenir?

Helalin ve lezzetin bir arada olduğu Kaf Hanımlar Konağı nezih ortamında hasbihal etmek istediğiniz arkadaşlarınızla beraber gelip nefis bir kahvaltı yapabilirsiniz. Kişi başı kahvaltı ücreti mecburiyeti olmayan mekanın gözlemeleri de oldukça doyurucu ve çok lezzetli. El yapımı ve %100 Gimdes sertifikalı malzemeler ile yapılan içli köfte, zeytinyağlı yaprak sarma, çiğ köfte, mantı gibi lezzetlerin olduğu menüsünde; sıcak bir fincan kahve eşliğinde birbirinden nefis pek çok kurabiye ve pasta da yer alıyor.

Ankara Kaf Hanımlar Konağı

Kaf Hanımlar Konağı Nerede?

Ankaralı hanımların, yolu Ankara’ya düşenlerin ya da mübarek bir cuma gününde Hacı Bayram-ı Veli hazretlerini ziyaret edenlerin uğraması gereken bir yer. İster yalnız isterse bir dost muhabbeti için gitmenin tam da vakti…. İçinizi ısıtacak bir fincan kahve ruhunuza iyi gelecek sohbet ve dersler için bu konağa mutlaka uğrayın. Bol muhabbet, ikram ile kıymetli vaktinizi geçirebileceğiniz diğer bir şubesi de Etimesgut’ta…

Kaf Hanımlar Konağı Nerede

Kaf Hanımlar Konağı Ulus İletişim:

  • Adres: Hacı Bayram, Şht. Keskin Sk., 06050 Ulus Altındağ/Ankara
  • Telefon: 0530 333 2600

Kaf Hanımlar Konağı Etimesgut İletişim:

  • Adres: Topçu Mahallesi 1512.cadde No:72   Elvankent Etimesgut/Ankara
  • Telefon: 0507 390 68 35

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir