Kadınlar İçin Hayat Kurtarıcı Güvenlik Uygulamaları

Kadınlar İçin Hayat Kurtarıcı Güvenlik Uygulamaları

Android Telefonlar için Güvenlik Uygulamaları

Yaşam standartlarımız ne kadar yükselse de, güvenlikle ilgili kaygılarımız artmaya devam ediyor. En gelişmiş ülkelerde bile şiddet ve suç oranları hızla yükseliyor. Şiddetin en büyük mağdurları ise ne yazık ki çoğunlukla kadınlar. Sürekli yanınızda taşıdığınız akıllı telefonunuz, hiç aklınıza gelmeyecek anlarda kurtarıcınıza dönüşebilir. Sayıları gittikçe artan kadınlar için çok uygun güvenlik uygulamaları sayesinde, zor durumda kaldığınızı hissettiğinizde sessizce yardım çağırabilirsiniz.

Kadınlara Özel Telefon Uygulamaları

Tehlikede olduğunuzu sezdiğiniz anda, size en çabuk ve en etkili şekilde yardım edecek kişi veya kişilere ulaşabilirsiniz. Daha güvenli bir hayat için, akıllı telefonunuza yükleyebileceğiniz güvenlik uygulamalarını derledik. Tehlike, sizden ve tüm sevdiklerinizden uzak olsun.

bSafe Güvenlik Uygulaması

En çok indirilen güvenlik uygulaması: bSafe

bSafe, kadınlar için tasarlanmış, en çok indirilen güvenlik uygulamalarının başında gelmektedir. Güvenliğiniz ile ilgili endişeleriniz varsa, bSafe kendinizi daha huzurlu hissetmenize yardımcı olabilir. Ücretsiz bir uygulama olan bSafe sayesinde, yakınlarınıza konumunuzu bildirim olarak gönderebilir, anlık yardım isteyebilirsiniz. bSafe uygulamasının en çok beğeni toplayan özelliği ise, “Takip Et” butonudur. Bu özellik sayesinde, istediğiniz kişinin sizi haritada takip etmesini sağlayabilirsiniz.

Kadınlara Özel Güvenlik Uygulamaları

Sesinizi duyurun: My Panic Alarm

Tehlikeli bir durumla karşı karşıya kaldığınızda, yüksek sesle yardım istemek saldırganın geri çekilmesini sağlayabilir. Bu gibi durumlarda, yakınınızda bulunan insanlara ulaşmanızı sağlayacak en iyi güvenlik uygulaması: “My Panic Alarm“. Uygulama sayesinde, telefonunuzun ekranındaki butona tıklayarak etrafınıza yüksek bir sesin ve parlak ışıkların yayılmasını sağlayabilirsiniz. Etrafınızdaki insanların dikkatini çekmenizi sağlayacak buton sayesinde, güvenliğinizi tehdit eden durumdan kurtulabilirsiniz.

Guardly Güvenlik Uygulaması

En güvendiğiniz 15 kişiyi seçin: Guardly

Guardly uygulaması; hastalık, kaza, tehlike anında ihtiyaç duyabileceğiniz 15 kişiye haber vermeniz için geliştirilmiş. Eşinize, anne ve babanıza, arkadaşlarınıza, doktorunuza, anlaşmalı sağlık personelinize anlık olarak ulaşmanızı sağlayan uygulama, bu kişilerin yerinizi belirlemesine de yardımcı oluyor.

Adım adım bilgilendirin: Watch Over Me

Birinin sizi takip ettiğini mi düşünüyorsunuz? Oldukça tekinsiz bir yere tek başınıza gitmeniz mi gerekiyor? Bu gibi durumlarda, Watch Over Me uygulaması sayesinde, güvendiğiniz bir yakınınızın cep telefonu ile sizi adım adım izlemesini sağlayabilirsiniz. Gelişmiş GPS teknolojisine sahip olan bu uygulama, tedirgin hissettiğiniz anlarda güvende hissetmek için yakınlarınızı hızlı bir şekilde listenize eklemenizi sağlıyor. Yakınlarınıza ulaşmak için sms, email veya Facebook üzerinden bildirim yollayabiliyorsunuz.

Yazı: Hümeyra Yabar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir