Kadıköy’ün Yerel Kahve Dükkanı: Altkat Coffee

Kadıköy’ün Yerel Kahve Dükkanı: Altkat Coffee

Altkat Coffee Moda

2021 yılının Ağustos ayından bu yana İstanbul’un renkli semti Moda’da ilk şubesi ile hizmet veren Altkat Coffee, sıcacık atmosferiyle kendine çekmeyi başarıyor. Naif Tasarım’ın sarmaşıklar arasındaki ofisinin zemin katında kapılarını açan mekan; kaliteli kahveleri, leziz tatlıları ve sekiz masasıyla evinizin arka bahçesinde yer alıyormuş hissi veriyor. Havanın serin olduğu zamanlarda dışarıda oturmak pek mantıklı olmasa da yeni açılan üst katları sayesinde kışın da uğrayabileceğiniz bir yer oluyor.

Altkat Coffee Kadıköy Moda

Bi Alt Katta

Tarihi bir binanın giriş katında yer alan, vintage unsurların bir araya getirilmesiyle görsel kimliği oluşturulan yerel kahve dükkanı Altkat Coffee, müdavimlerine sofistike bir ambiyans sunuyor. Her mevsim kartpostallık görüntüler sunan dış duvar sarmaşıkları, iç dekorasyonda kullanılan bitkileri, karakteristik mimari tasarımı ve yer mozaikleri dikkat çeken mekanın adının doğrudan çevirisi alt katta demek ve logosundaki baş aşağı şekilde kullanılan ‘A’ harfi ile de buna atıfta bulunuluyor.

Alt Kat Coffee

Moda’dan Sonra Yeldeğirmen’inde…

Altkat Coffee, Moda’dan sonra Kadıköy’deki ikinci şubesini Yeldeğirmeni Mahallesi’nde açıyor. Mekanın özellikle yüksek tavanlı, daha geniş ve ferah düzeni, huzurlu atmosferi ve arka bahçeye açılan pencereleri, şık ve konforlu bir ortamın resmini çiziyor. Titiz dekorasyon tasarımı yine Naif Tasarım tarafından gerçekleştiriliyor.

Alt Kat Coffee Lezzetleri

Altkat’ta Ne Yenir?

Lezzetli kahvelerin anılması ve tatlı-tuzlu atıştırmalıkların denenmesi olanağı, Altkat Coffee’yi farklı tatlar için çok yönlü bir destinasyon haline getiriyor. Tuzlu kruvasanlara yönelik özel öneri ve gelatoya (dondurma) verilen yüksek övgüler, menünün yalnızca çeşitli bir seçim değil, aynı zamanda yüksek kaliteli ve lezzetli ikramlar da sunduğunu gösteriyor.

Alt Kat Coffee Yeldeğirmeni

Kahve Molasından Fazlası

Kadıköy’ün en güzel mahallerinde en iyi kahveyi sunan mekanın atmosferi; çalışmaya, kitap okumaya ve arkadaşlarla sosyalleşmek için de oldukça elverişli. Altkat Coffee sadece kahve ve yemek deneyimi değil aynı zamanda çeşitli aktiviteler için davetkar bir alan oluşturuyor.

Altkat Coffee

Sarmaşıklar Altında

Kahvelerini, sarmaşıklarla kaplı binasını ve stilini çok sevdiğimiz Altkat, Kadıköy’e gittiğiniz tercih edebileceğiniz güzel alternatiflerden biri. Altkat bir kahve molasından daha fazlası, burası nefes alabileceğiniz ve birbirinize daha bağlı hissedebileceğiniz bir yer.

Alt Kat Coffee Kadıköy

Altkat Coffee Nerede?

Haftanın her günü saat 09.30 – 23.30 saatleri arasında self-servis hizmet veren mekanın iki şubesinin de açık adresini hemen verelim.

Altkat Coffee Moda İletişim:

Adres: Caferağa Mahallesi. Dalga Sokak. No:19/1 Kadıköy/ İstanbul

Altkat Coffee Yeldeğirmeni İletişim:

Adres: Rasimpaşa Mah. Karakolhane Caddesi No:62 Kadıköy/ İstanbul

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir