Jean Tunikle Yaz Esintisini Yakalayın

Jean Tunikle Yaz Esintisini Yakalayın

Kot Tunik ile Yazlık Tesettür Kombin

Bütün hanımefendilerin mutlaka kot kumaştan yapılmış, ya bir pardesüsü, ya bir kapı, ya da bir tuniği vardır. Yazın sıcaklarında ince iplikten dokunmuş yumuşak bir kot, tunik elbise keyifle kullanabildiğimiz yaz kıyafetlerimizin başında gelir. Başlı başına kot demek spor kıyafet demektir. Spor kıyafet demek, içinde rahat etmek ve rahat davranabilmek demektir. Kot bir elbiseyle rahatlıkla her yere oturabiliriz, tozlansa da, kirlense de dert etmeyiz.

Seçtiğimiz kot tuniğimiz, yakasıyla, cepleriyle, metal düğmeleriyle klasik bir kot özelliğini taşıyan spor bir tasarım. Bir deniz mavisi, bir gökyüzü, bir bulut mavisi, bir nazar boncuğu kadar maviş bir elbise. Böyle bir elbiseye istediğimiz aksesuarları birleştirebiliriz. Kolları sıvanmış, düğmeyle tutturulmuş, bu elbiseye gerektiğinde içten giyebileceğiniz beyaz kollu bir penye ve beyaz bir pantolonla eşleştirebiliriz. Ayakkabılar, çantalar, bilezikler, yüzükler böyle bir kot elbiseye kendiniz de kombinleyebilirsiniz.

Bilindiği gibi kot duvar işçilerinin giydiği, ve yıpranma payının düşük olduğu, kalın, sağlam bir kumaş olarak önce işçiler için üretilmişti. Ülkemizde neredeyse yarım asır önce kot pantolonlar varlığını göstererek, günümüzde kot başlı başına tekstil sanayinin önemli bir kolunu oluşturmaktadır. Günümüzde nice modacılar kotu işlerken kıymetli taşlarla süsleyip, bezeyip tekstilin ve modanın diğer kollarıyla rekabet edebilmektedir. Kot bir anlamda gençlik iksiridir. Orta yaş grubu insanının kot giymesi bir anlamda da, spor görünmesi onun dinamik bir ruhunun olduğunun da göstergesidir.

Bu değerlendirmeye göre yediden yetmişe herkesin kottan yapılmış elbiseleri olsun. İster pantolon, ister gömlek, ister takım elbisesi olsun. Kendine yakıştırsın; Yaz kış demeden dilediği zaman ve dilediği ortamda kotlarını çeksin… Herkes her şartta kot giyebilsin.

Tüm tesettür giyim kombinleri için tıklayın.

Kombin Tasarımı: Türkan Eraslankılıç
Yayın Editörü

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir