İstinye’de Hafta Sonu Bir Başka Güzel…

İstinye’de Hafta Sonu Bir Başka Güzel…

İstinye'nin Alkolsüz Kahvaltı Mekanları

İstinye’nin Alkolsüz Kahvaltı Mekanları

Güzel bir sonbahardayız… İstanbul her mevsim güzel ancak sonbaharda bir başka güzel…

İstanbul’un en nezih, en sakin ve en huzurlu semtlerinden birisi de hiç şüphesiz İstinye’dir. Sarıyer’e bağlı olan semt küçük bir balıkçı kasabasını hatırlatıyor bizlere. İstinye kuzeyinde Yeniköy ve güneyinde Emirgan semti ile komşudur. Boğaz kenarında derin bir koy olduğu için İstinye, çok eski dönemlerden beri tersane, kalafat yeri ve liman olarak kullanılmıştır. Aynı zamanda eski Osmanlı yerleşim yeri olan İstinye’de I. Bayezid’in torunu, Neslişah Sultan’ın yaptırdığı mahalle ve mescit yerleşimin ilk noktası olmuştur.

İstinye “hilal” şeklindeki koyuyla, bugün lokantaları ve kıyıya demir atmış yatlarıyla Boğaz’ın seçkin köşelerinden biridir. Peki, bu hafta sonu İstinye’de o muhteşem koyuna karşı güzel bir kahvaltıya ne dersiniz? Cevabınız evet ise önerilerimize kulak verin…

Bu hafta sonu biraz daha erken kalkın ve İstanbul’un en sevilen semtlerinden olan İstinye’nin sahil şeridinde güzel bir yürüyüş yapın! Peki, kabul ediyoruz hava biraz soğuk ama sıkı bir giysi ile dışarı çıkıp tempolu bir yürüyüşün ne zararı var ki… Sonrasında da İstanbul Boğazı’na karşı güzel bir kahvaltı yapın. Konu İstinye olunca size iki farklı kahvaltı noktası öneriyoruz. İstinye Sosyal Tesisleri ve Cafe de Roda… Hangisini tercih ederseniz edin asla pişman olmayacaksınız. Haftanın yorgunluğunu atacak ve yeni haftaya çok daha taze başlayacaksınız.

Gelin, şimdi İstinye’nin bu iki farklı kahvaltı mekânını birlikte inceleyelim:

İstinye'nin Alkolsüz Kahvaltı Mekanları

Bir Tatlı Huzur, İstinye Sosyal Tesisleri

İstinye Sosyal Tesisi; İstanbul’un en güzel noktası olan İstinye koyuna karşı özenle hizmet sunuyor. Tesis, deniz manzarasın keyifle seyretmek ve tadını doyulmaz lezzetleri tattırmak için ev sahipliği yapıyor.

İstinye Sosyal Tesisi, günün her saatinde farklı güzelliklerin yaşanacağı ender bir mekan. Özellikle hafta sonları zengin kahvaltı menüsü güne iyi başlamak isteyenlerin tercihi oluyor. Eşsiz manzaraya karşı yapılan nefis kahvaltının yanı sıra lezzetin izinden gidenlerin vazgeçemediği İstinye Sosyal Tesisi, dört mevsim eşsiz lezzetler sunuyor. Günün her saatinde farklı bir keyif alabileceğiniz İstinye sosyal tesisi Büyükşehir Belediye’si güvencesiyle İstanbullulara hizmet veriyor.

İstiye Sosyal Tesisi İletişim:
Adres: Emirgan Cd. No:108 / İstinye
Tel: 444 10 34

İstinye'nin Alkolsüz Kahvaltı Mekanları

Taze ve Sımsıcak Kahvaltı, Cafe de Roda

İstinye’nin kusursuz manzarasına en hakim mekanlardan biri…

Enfes unlu mamulleri, lezzetli tatlıları, Cafe De Roda kahvaltı konseptine ait çok özel kahvaltı ürünleri ve harika yemekleri ile sizlere en leziz ürünleri taptaze ve sımsıcak sloganıyla üretip değerli müşterilerine sunmakta.

Cafe de Roda İstinye İletişim:
Adres:İstinye Mahallesi İstinye Caddesi No:68/A Sarıyer – İstanbul
Telefon: 0212 323 22 77 – 88

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir