İstanbul’un Yükselişe Geçen Semtleri ve Lezzet Durakları

İstanbul’un Yükselişe Geçen Semtleri ve Lezzet Durakları

Karaköy Alkolsüz Mekan Önerileri

Siz de bizim gibi fotoğraf makinesi ve spor ayakkabı ikilisini de yanına alıp keşfedilesi mekanları gezmekten keyif alanlardansanız bu haberi dikkatle incelemenizi öneririz! Zira bu haber yüksek dozda keyif ve merak içeriyor.

İstanbul’un yükselişe geçen semtinde keyifli bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız? Yesiltopuklar.com editörlerinin gözde mekanlarını ve gözde semtlerini incelerken bir yandan notlarınızı da almayı unutmayın ve bu hafta sonu kendiniz için geniş bir zaman ayırın.

Karaköy Alkolsüz Mekan Önerileri

İstanbul’da daha keşfedilecek çok sokak ve mekan var. Ama en yükselişe geçenleri ise Karaköy, Çukurcuma, Balat ve son gözde semt Yeldeğirmeni! Tarihi dokusu ve aşınmış sokakları arasında gezip dolaşmayı en sevdiğimiz semtler bunlar. Bu semtlerde yürümekten keyif alıyor, farklı sokakların ardından gittikçe karşımıza çıkan muraller sık sık farklı sürprizler yaşıyoruz.

Cihangir Çukurcuma Alkolsüz Mekan Önerileri

Bol yürüyüşlü, fotoğraflı anlardan sonra soluklanacak mekanları da yine sizler için seçtik. Bu mekanlara uğradığınız için asla pişman olmayacaksınız. Çünkü sizi anlayan, değerlerinize ve huzurlu bir mekandan kastettiğinizi çok iyi anlayan Yesiltopuklar.com editörleri bu mekanları çokça süzgeçten geçirdi, inceledi.

İşte İstanbul’un yükselişe geçen semtleri Karaköy, Çukurcuma, Balat ve Yeldeğirmeni’nden alkolsüz mekan önerileri.

Karaköy Alkolsüz Mekan Önerileri

Karaköy’ün En iyi Alkolsüz Mekanları

Yesiltopuklar.com mekan editörleri tasarımı merkezine alan, lezzetleriyle akıllardan çıkmayan mekanların ve markaların hikayelerini sizler için keşfediyor.

Son zamanların yükselişe geçen semtlerinin başında gelen Karaköy ise sık sık radarımıza takılan merkezlerden biri. Karaköy sokaklarında mutlaka uğramanızı tavsiye ettiğimiz mekanlardan bazıları ise; nefis hamburgerleri ile Baltazar, en iyi baklava deyince Karaköy Güllüoğlu, reçellerine bayıldığımız Gakkı, sağlıklı menüsüsü ile Bando, vejetaryen mekanlarının gözdesi Bi’Nevi Karaköy, dekorasyonundaki detaylarla mekana girer girmez sizi etkilemeyi başaran Ops Cafe, Karaköy’ün en eskilerinden Karabatak, sadece Kılıç Ali Paşa Camii’nin huzurlu atmosferine hakim olmak için dahi uğranabilecek Sahi İstanbul, geniş ve ferah kapalı alanıyla yaz kış favorimiz olan Pim Karaköy sayabileceğimiz mekanlar arasında yer alıyor.

Karaköy Alkolsüz Mekan Önerileri

Çukurcuma’nın En İyi Alkolsüz Mekanları

Çantanızdaki rehberiniz olarak hem işinizi kolaylaştırmak hem de şehrin en yeni, en gizli saklı ve en sevilesi mekanlarını yakından takip etmenizi sağlamak bizim işimiz. İşte İstanbul’un yükselişe geçen semtlerinden bir diğeri de Çukurcuma.

Cihangir Çukurcuma Alkolsüz Mekan Önerileri

Yolunuzu Cihangir’e düştüğünde mutlaka sokakları arasında dolaşmanız gereken Çukurcuma’nın en sevdiğimiz mekanları arasında; kokusu ve lezzeti ile etkisi altına alan Çukurcuma Köftecisi, sıcacık ve sıra dışı Az Çok Deli yer alıyor.

Balat Alkolsüz Mekan Önerileri

Balat’ın En İyi Alkolsüz Mekanları

Türkiye’nin değişim hızından ziyade İstanbul’un mekan hızına yetişmek hiç de sanıldığı kadar kolay değil. Tarihi dokusunu günümüze taşıyan Balat’ın sokaklarında yer alan minik lezzet durakları arasında seçim yapmak ise hiç kolay değil.

Balat Alkolsüz Mekan Önerileri

Ama yine de Balat’ın alkolsüz mekanları listesine göz atmak gerekirse; közde kahvenin müdavimi olabiceceğiniz Nev’i Cafe, akıllardan çıkmayan çıtır pizzalarıyla Forno Balat, hesaplı menüsü ile gönüllerde taht kuran Balaturca, cam kenarından bir masada uzun saatler geçirebileceğiniz Cooklife ve çocuklunuza götürecek sıcak samimi bir mekan olan Cumbalı‘yı sayabiliriz.

Balat Alkolsüz Mekan Önerileri

Yeldeğirmeni’nin En İyi Alksolsüz Mekanları

Anadolu yakasının yükselişe geçen semtlerinden Yeldeğirmeni keşfedilesi mekanları ile keyifli bir hafta sonu gezisini de garantiliyor. Üstelik ara sokaklara dolaştıkça karşınıza çıkan renki muraller ise size sık sık sürprizler yapacak.

Kadıköy Yeldeğirmeni Alkolsüz Mekan Önerileri

Kadıköy Yeldeğirmeni‘nin en sevdiğimiz mekanları arasında ise; tam köşede yerini kapan Cafe Mu, kitaplarla doku üst katı ile liste başında yer alamaya hak kazanan Sancho Panza var.

Kadıköy Yeldeğirmeni Alkolsüz Mekan Önerileri

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir