İstanbul’un Şifa ve Keyif Dolu 3 Hamamı

İstanbul’un Şifa ve Keyif Dolu 3 Hamamı

Çukurcuma Hamamı Kurna

Hafta sonu tüm haftanın yorgunluğundan kurtaracak, rahatlamayı ve rehabilite olmayı sağlayacak bir aktivite arayanlar için İstanbul’un çokça tercih edilen hamamları, ziyaretçilerinin beklentilerini karşılıyor.

Soğuk havalarda daha çok rağbet gören hamamlar, hem şifa bulmak, hem bedenen rahatlamak hem de keyifli bir vakit geçirmek isteyen şehir insanlarının yardımına yetişiyor. İstanbul’un en gözde üç hamamı ise bu yazımızda yer alıyor.

Ayasofya Hürrem Sultan Hamamı Kafe

Ayasofya Hürrem Sultan Hamamı

Yeditepeli şehrin buram buram tarih kokakn lokasyonlarından bir tanesi olan Ayasofya Hürrem Sultan Hamamı, 16. Yüzyılda Hürrem Sultan tarafından Mimar Sinan’a yaptırılmış bir hamam. Klasik Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden bir tanesi olan hamam, bir süre farklı amaçlar için kullanılmış olsa da, uzun zamandır yapılış amacına uygun olarak hamam hizmeti vermeye devam ediyor.

Ayasofya Hürrem Sultan Hamamı Hamam Bölümü

Hamamda asl-ı hamam, pir-ü pak, keyf-i hamam, zevk-i safa, ab-ı hayat gibi farklı süreli ve konseptli paketler bulunuyor. İhtiyaç ve arzunuza göre bir tanesini seçip, bu tarihi ve kıymetli yapıda huzur bulmanıza imkan sağlanıyor. Hamam, restoran ve kafe alanıyla üç dönümlük bir araziye yayılan mekan, farklı ihtiyaçlara da cevap verebiliyor.

Ayasofya Hürrem Sultan Hamamı Dekorasyon

Not: Hamamın 21-27 Ocak 2019 tarihleri arasında yenilenme nedeniyle kapalı olacağını belirtelim

  • Ayasofya Hürrem Sultan Hamamı İletişim
  • Adres: Cankurtaran Mahallesi, Ayasofya Meydanı, No:2, Fatih/İstanbul

Kılıç Ali Paşa Hamamı

Kılıç Ali Paşa Hamamı

Osmanlı donanmasının kudretli komutanlarından Kılıç Ali Paşa tarafından Mimar Sinan‘a yaptırılmış olan Kılıç Ali Paşa Hamamı, gerek tarihi, gerek mimarisi itibariyle görenleri kendisine hayran bırakan bir yapı. Yedi yıllık kapsamlı restorasyon çalışması ardından tekrar kullanıma sunulan hamam, günümüzde de şifa ve rahatlama için çokça tercih edilen yerlerden…

Kılıç Ali Paşa Hamamı Süs Havuzu

Geleneksel Türk hamamı paketleri, çocuklar için özel alanlar ve masaj paketleri ile farklı ihtiyaçları karşılayan mekanda, sevdiklerinize masaj paketlerinden oluşan hediye kartları vermeniz de mümkün.

Kılıç Ali Paşa Hamamı

Haftanın her günü hizmet veren hamam, kadınlar için 08:00-16:00 saatleri arasında özel olarak ayrılıyor.

  • Kılıç Ali Paşa Hamamı İletişim
  • Adres: Kemankeş Mahallesi, Hamam Sokak, No: 1, Karaköy/İstanbul

Çukurcuma Hamamı

Çukurcuma Hamamı

1830’lu yıllarda I. Abdülhamit’in eşi tarafından yaptırılan bu tarihi hamam, 2007 yılında kapatılarak yenilenme sürecine girmiş, 2018 yılının Eylül ayında ise tekrar kullanıma açılmış. Haftanın her günü 08:30-22:00 saatleri arasında hizmet veren hamam, farklı hamam ve masaj paketleri ile ziyaretçilerinin ihtiyaç ve isteklerine göre tercih yapmasına olanak tanıyor. Tarihi yapının modern yorumu, hijyenik ve keyifli bir hamam deneyimi yapmak için ideal…

Çukurcuma Hamamı Dinlenme Bölümü

  • Çukurcuma Hamamı İletişim
  • Adres: Firuzağa Mahallesi, Çukurcuma Caddesi, No: 43, Beyoğlu/İstanbul

Mekan Editörü Esra Ünal

Çukurcuma Hamamı Dekorasyon

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir