İstanbul’un Kitap Okuyabileceğiniz 4 Cafesi

İstanbul’un Kitap Okuyabileceğiniz 4 Cafesi

İstanbul'un En İyi Kitap Cafeleri

Yaz yüzünü gösterdi derken, büyüklerimizin o ünlü atasözü kendini bir kez daha kanıtlıyor. “Mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır.” Mekanlar yazlık konseptine yavaş yavaş girmeye çalışırken yeniden soğuyan havalar ve bunun üzerine eklenen İstanbul trafiği ve daha bir çok strese sebep olan unsur, herkesi bunaltıyor.

Caddelerin soğuktan dolayı boş olması kalabalıkların cafelere akın etmesine sebep oluyor. Peki kalabalık ve gürültülü bir ortamdan ziyade, daha sakin kış aylarının klasiği olan kitap ve kahve ikilisinin rahatça keyfine varabileceğiniz yerler yok mu? Tabi ki de var, YeşilTopuklar.com mekan editörü sizler için hazırlardı.

MOC İstanbul Cafe & Book

MOC İstanbul

İstanbul’un en kalabalık semtlerinden birinde Nişantaşı’nda bulunan bu kahveci, özellikle üniversite öğrencilerinin yoğun ilgisi altında. Butik kahvecilerinin hızla açıldığı şu dönemde MOC İstanbul Cafe & Book vizyonun en güzel örneklerinden biri olarak dikkate çarpıyor. Fakat gerçek bir sakinlik arıyorsanız hafta içini tercih etmenizi öneririz. Zira Nişantaşı’nın hafta sonu kalabalığı sizleri bunaltabilir.

MOC İstanbul İletişim:

Adres: Teşvikiye Mahallesi Şakayık Sokak No: 4 Şişli / İstanbul
Tel: ( 0212 ) 234 44 65

Minoa Cafe & Bookstore

Minoa Cafe & Bookstore

Beşiktaş Akaretlerde bulunan ulaşımı kolay bu kitap evinde yabancı dilde bir çok kitap türü bulunmakta. Gerçek bir genel kültür yuvası olan ve kitap okurken kahve kokusunun da tadına vardığınız Minoa Cafe & Bookstore, ruhunuzu dinlendirip günün yorgunluğunu kitap okuyarak ve lezzetli kahvenizi yudumlayarak geçirebileceğiniz sıcak bir mekan.

Minoa Cafe & Bookstore İletişim:

Adres: Süleyman Seba Caddesi Park Apartmanı No 52/A, Akaretler Beşiktaş / İstanbul
Tel: ( 0212 ) 227 45 45

Akademi 1971 Kitabevi Cafe

Akademi 1971 Kitabevi Cafe

Adından da anlaşılabileceği gibi uzun yıllardan beri hizmet veren ve cafeden daha çok bir kütüphane havasında olan, sakin bir kafa ile notlarınızı hazırlayabileceğiniz veya kitap okuyabileceğiniz bir başka kitap evi cafemiz, Akademi 1971 Kitabevi Cafe. Kadıköy merkezde bulunan özellikle üniversite gençlerinin daha çok tercih ettiği mekan ufak bir kütüphanede diyebiliriz.
Akademi 1971 Kitabevi Cafe İletişim:

Adres: Kadıköy Merkez Mahallesi Sakız Sokak No:12 Kadıköy / İstanbul
Tel: ( 0216 ) 700 19 71

Etiler Starbucks Kitap Cafe

Etiler Starbucks

Bu listeye Etiler Starbucks’ı yazmazsak ciddi anlamda bir haksızlık olabilirdi. Dünyanın en büyük kahvecisi olarak gösterilen, kimilerine göre ise beğenilmeyen kahve tatları ve çeşitleri ile Starbucks varlığını yıllardır sürdürüyor. İstanbul’un bir çok noktasında şubesi bulunmasına rağmen Etiler’deki şubesi öğrencilerin ve kitap sevenlerin kendiliğinden oluşturdukları bir çalışma alanı haline gelmiş. Öyle ki şube işletmecisi konuklarına özel wi-fi ve ders çalışmaları bile koymuş. İki katlı mekanın alt katı sohbet üst katı ise tam bir kütüphane havasında…

Etiler Starbucks İletişim:

Adres: Nispetiye Cad. No: 28 Mağaza No: 1-3 Etiler / İstanbul
Tel: ( 0212 ) 263 66 07

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir