İstanbul’un En Yeni 3 Lezzet Durağı

İstanbul’un En Yeni 3 Lezzet Durağı

Alkolsüz Mekanlar İstanbul

Şehrin hızına ayak uydurmak istiyor fakat yoğun iş ya da okul temponuzdan fırsat bulamıyor musunuz? Üzülmeyin…

Cebinizdeki rehberiniz olarak İstanbul’un en yeni ve en keşfedilesi mekanlarını sizler için derledik.

Şehrin en yeni alkolsüz mekanlarını Yesiltopuklar.com yazdı.

Alkolsüz Mekanlar Qurabiye Kuruçeşme

Qurabiye – Kuruçeşme

Kuruçeşme Huqqa‘nın giriş bölümünde yerini alan, şehrin en yeni ve tatlı adresi Qurabiye’yi keşfedin!

Vazgeçilmez çay saatlerinizi Qurabiye’de gerçekleştirebilir, özel günleriniz için görsel bir şölen oluşturan pastalarından sipariş verebilirsiniz. Renk, lezzet ve görsel bir şölen kavramlarını bir araya getiren Qurabiye Patisserie eşsiz lezzetleriyle sizleri bekliyor. Ayrıca unutmadan söyleyelim ki Qurabiye dilediğiniz adrese paket servis hizmeti de sunuyor.

Alkolsüz Mekanlar Qurabiye Kuruçeşme

Ne Yemeli? Avusturya’nın mehşur Sachertorte pastasının içinde alkol kullanılmadan yapılmadığı tek adres varsa orası da Qurabiye’dir. İşte bu yüzden Sachertorte pastasını listenin en başına yazabilirsiniz ayrıca Oreo’lu kurabiye, Marshmallow’lu muffin ve Baklavalı Cheseecake mutlaka denemenizi tavsiye ettiğimiz lezzetler arasında yer alıyor.

Qurabiye Adres: Kuruçeşme, Muallim Naci Cd. No:56, 34345

Alkolsüz Mekanlar Kruvasan Cafe Nişantaşı

Kruvasan – Nişantaşı

Kruvasan, (Fransızca: croissant) Türkçe “ay çöreği, hilal açması” anlamına gelen Fransız mutfağına özel bir açma türüdür. Fransa kökenli, hilal şeklinde olan bir yiyecektir. Dışı hamur, içi ise çikolata kaplıdır. Kat kattır. Sadece tereyağıyla yapıldığı için açma ile farkı büyüktür. Genellikle yanında kahve tercih edilir. İstanbullular bu yepyeni mekanda leziz kruvasanların tadına bakmaya çoktan başladılar bile.

Ne Yemeli? Ne mi yemeli? Tabii ki kruvasan! Sade olarak menüde yer alan kruvasanın dışında eğer farklı tatlara açıksanız Çedarlı olanını da mutlaka denemelisiniz. Ayrıca nefis profiterol ve limonatasını da tatmadan dönmeyin.

Kruvasan Adres: Teşvikiye Mahallesi, Av. Süreyya Ağaoğlu Sokak, Teşvikiye, İstanbul

Alkolsüz Mekanlar Ma'ide Cafe Balat

Ma’ide Cafe – Balat

“Bir Takım Lezzetli Durumlar” mottosuyla yola çıkan Ma’ide Cafe İstanbul’un en taze mekanlarından biri. Minik bir mekanın nasıl da zaman geçirilesi hale bürünebileceğini görmek isterseniz yolunuzu Balat’a düşürmenizi tavsiye ederiz.

Ne Yemeli? Maide’nin mutfağında her daim bir takım lezzetli şeyler hazırlanır. Yani sürpriz lezzetlere açık olarak gitmenizi tavsiye ederiz. Fakat fesleğenli humusa rastlarsanız mutlaka tadına bakmalısınız. Ayrıca buz gibi ‘Makedon Parfe’ ve Anadolu mirası bir lezzet olan sağlık deposu ‘Kenevir Tatlısı’ da denemenizi tavsiye ettiğimiz lezzetlerin başında geliyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir