İstanbul’un En İyi Butik Kafeleri

İstanbul’un En İyi Butik Kafeleri

İstanbul’un En İyi Butik Kafeleri

Farklı konseptler, zengin menüler, güzel müzikler, küçük ve samimi ortamlar butik kafeleri tanımlamak için kullanılabilecek betimlemelerden yalnızca birkaçı. İstanbul’da özellikle son zamanlarda daha çok rastlamaya başladığımız bu tarz mekanlar, kalabalık ve karmaşık yerlerden bunalmış kişiler için adeta bir kurtarıcı oldu. Biz de İstanbul’un en iyi butik kafelerini sizler için araştırdık ve yazımızda derledik.

İstanbul’un En İyi Butik Kafeleri

Karabatak Karaköy

Dekorasyon, tasarım ve ortamı ile oldukça dikkat çekici olan mekanda, çeşitli kahveler, çaylar, tatlılar, kahvaltılar menüde yer alan lezzetlerden. İstanbul’un merkezinde, farklı bir yerde yaşıyormuşsunuz hissi yaşatan butik kafe, fotoğraf çekimleri ve arkadaş buluşmaları için de oldukça ideal bir seçenek.

Karabatak Karaköy İletişim:

  • Adres: Kemankeş Karamustafapaşa Mahallesi, Kara Ali kaptan sokak, No:7, Beyoğlu/İstanbul.
  • Tel: (0212) 243 69 93

Çaycı İzzet Efendi Çengelköy

Çaycı İzzet Efendi

Çengelköy’ün çaycı mekanı Çaycı İzzet Efendi… Çin’den getirttikleri birçok çeşit çay, raflara dizilmiş halde karşınıza çıkıyor. Size düşen kavanozlardaki çayları koklayarak hangisinin hoşunuza gittiğini belirtmek ve demlenmesini rica etmek. Sonrası ise şık sunumlar halinde beklediğinizin çok ötesinde bir lezzet ile masanıza gelen demleme çaylar… Seçmekte zorlanmanız durumunda ise güler yüzle size yardımcı olan ve zevkinizi öğrenerek size tavsiyeler veren çalışanlar imdadınıza yetişiyor. Zaman zaman yer bulmakta zorlanılması ise böylesi güzel butik kafelerde karşılaşılması kaçınılmaz durumlardan.

Çaycı İzzet Efendi Çengelköy İletişim:

  • Adres: Çengelköy Mahallesi, Kerime Hatun Camii Sokak, No:7/A, Üsküdar/İstanbul.
  • Tel: (0533) 346 15 33

İstanbul’un En İyi Butik Kafeleri

Galette Kuzguncuk

Sade ve zarif bir tasarıma sahip Galette, Kuzguncukta misafirlerini ağırlıyor. Çeşitli hamur işleri, tatlı ve kurabiyelerin yer aldığı vitrinleri ise önünden geçenleri içeri davet ediyor. Butik bir mekan olduğundan sahipleri her şeyle bizzat ilgileniyor, ürünler taze ve günlük olarak hazırlanıyor ve lezzetleriyle yiyenlerin gönlüne taht kuruyor. Kuzguncuk’un sakin ve ağır atmosferine yakışır güzellikte olan bu mekanda huzuru ve sükuneti bulabilirsiniz.

Galette Kuzguncuk İletişim:

  • Adres: Kuzguncuk Mahallesi, İcadiye Caddesi, No:45/B Üsküdar/İstanbul
  • Tel: (0216) 334 03 94

İstanbul’un En İyi Butik Kafeleri

Atölye Kafası “Hangar”

Mekan tasarımı, sunumları, ortamı ve ambiyansı ile göz dolduran, Balat’ın en güzel mekanlarından bir tanesi Atölye Kafası “Hangar”. Tahta iskemleler, masalar, sarkıt aydınlatmalar ile tam bir atölye ortamı oluşturulmuş. Siparişler de tahta ve ahşaplarda şık sunumlar halinde hazırlanıyor. Ayrıca soğuk kış günlerinde hem vücudumuzu hem içimizi ısıtan sobalarının bulunması, mekanı oldukça cezbedici kılan detaylardan. Soba yanına oturan müşteri ise kestaneleri pişirmekle görevli oluyor. Kendi içinde, yalnızca bekarların oturabileceği yerlerin olması gibi, yüzlerde tebessüm oluşturan çeşitli mekan kurallarının varlığı ise burayı diğer mekanlardan ayıran özelliklerden.

Atölye Kafası “Hangar” Balat İletişim:

  • Adres: Yavuz Sultan Selim Mahallesi, Abdülezelpaşa Caddesi, No 75/D, Fatih, İstanbul
  • Tel: (0532) 274 26 08

Hazırlayan: Esra Ünal

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir