İstanbulluların Tercih Ettiği Kadınlara Özel En İyi 4 Plaj

İstanbulluların Tercih Ettiği Kadınlara Özel En İyi 4 Plaj

İstanbulluların Tercih Ettiği Kadınlara Özel En İyi 4 Plaj

Hava sıcaklıkları iyiden iyiye yükseldi, yüksek nemle birlikte hissedilen sıcaklıklar inanılmaz rakamlara ulaştı. Biz de “esmiyor” demeye ve serinleme yolları aramaya başladık. Bunun da en güzel yollarından bir tanesi, serin sulara kendinizi bırakmak… Tatil ayarlayabilecek kadar vakti ve imkanı olmayan kadınlar için de bu imkan İstanbul’dan ulaşımı kolay kadınlar plajlarıyla sağlanıyor. Biz de gün içinde plajda vakit geçirebileceğiniz, denize girip haftanın stresini üzerinizden atabileceğiniz ve serinleyebileceğiniz kadınlara özel en iyi 4 plajı mercek altına altık. İşte İstanbulluların tercih ettiği kadınlara özel en iyi 4 plaj…

İstanbulluların Tercih Ettiği Kadınlara Özel En İyi 4 Plaj

Tuzla Belediyesi Halk Plajı

Tuzla Belediyesi’nin hummalı çalışmalar sonucu halkın kullanımına açtığı bir plaj burası. Temiz ve güzel bir plaj ortamı oluşturularak, halkın rahatça kullanabilmesi hedeflenmiş. Üstelik plajın kullanımı da ücretsiz olduğundan, her vatandaşın rahatça kullanabilmesi sağlanmış. Giyinme kabinleri, duşlar, yüzer iskele ve cankurtaranlarla bir çok imkan da sağlanan plajda 2 adet büfeyle de yeme içme ihtiyaçlarına cevap veriliyor. Ayrıca çarşamba, perşembe ve cuma günleri sadece kadınların kullanımına sunulan plaj, hanımları da rahatça denize girip, güzel vakit geçirebilmesini sağlıyor.

İstanbulluların Tercih Ettiği Kadınlara Özel En İyi 4 Plaj

Poyrazköy Kadınlar Plajı

Sıcak kumlardan serin sulara atlamak isteyenler için İstanbul Poyrazköy’de kadınlara özel bir plaj bulunuyor. Haftanın her günü gidip, rahatça denize girebileceğiniz plajda, can kurtaranlar, sağlık ekibi dahil bütün çalışanlar hanımlardan oluşuyor. Ayrıca İstanbul’dan kalkan servislerle her gün plaja ulaşım sağlanıyor ve akşam da ziyaretçiler evlerine kadar bırakılıyor. Böylece ulaşım sorununun da önüne geçilmiş oluyor. Temiz ve durgun bir denizde serinlemek isteyen hanımlar için hem yakın hem de ulaşım sorunu olmayan Poyrazköy kadınlar plajı 0-6 yaş arası çocuklar için ücretsiz, 7-9 yaş arası çocuklar için ise yarım ücretle hizmet vermeye devam ediyor.

İstanbulluların Tercih Ettiği Kadınlara Özel En İyi 4 Plaj

Altınkum Kadınlar Plajı

İstanbul’un en güzel semtlerinden bir tanesi Sarıyer’de, Rumeli kavağında bulunan bir kadınlar plajı var: Altınkum kadınlar plajı. Yemyeşil bir atmosferde, temiz ve güzel bir denize sahip semt, kadınların kullanımına özel ayrılmış plajıyla da sıcak günlerde serinlemek isteyen hanımların imdadına yetişiyor. Bütün personeli kadınlardan oluşan plajda, giyinme kabinleri, şezlonglar, sağlık memurları ve cankurtaranlar bulunuyor. İstanbul’un mavi bayrak almış denizlerinden birisinde hizmet veren Altınkum kadınlar plajı haftanın 7 günü hanımların kullanımına açık durumda bulunuyor.

İstanbulluların Tercih Ettiği Kadınlara Özel En İyi 4 Plaj

Marmara Ereğlisi Kadınlar Plajı

Tekirdağ Marmara Ereğlisi’nde, yalnızca kadınların kullanımına kullanımına açık olan özel bir plaj bulunuyor. Günlük yaklaşık olarak 500 kadının yararlandığı plaja 10 yaş ve üstü erkek çocukları kabul edilmiyor. İstanbul’dan kalkan servislerle gidiş-dönüş ulaşım imkanına da sahip plaj, kadın çalışan ve görevlilerle hizmet vermesinden dolayı da hanımların rahat edebilmesini ve denizin keyfini çıkarabilmesini sağlıyor. Dışarıdan yiyecek-içecek de kabul edilen plajda, isterseniz büfelerden de alışveriş yapabiliyorsunuz.

Seyahat Editörü Esra Ünal

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir