Yeşiltopuklar Online Alışveriş

İstanbul’daki En Nefis Lübnan Restoranı “Tahin”

İstanbul’daki En Nefis Lübnan Restoranı “Tahin”

İstanbul'daki En Nefis Lübnan Restoranı “Tahin”

İstanbul’un farklı noktalarında yeni lezzetler, değişik tatlar ve bilindik yemekler denemeniz için kurulmuş bir mekanlar zinciri var: Tahin. Zahtersiz düşünülemeyen Lübnan lezzetlerini ve Antakya yöresinin vazgeçilmez tatlarını menüsünde barındıran bir mekan burası. Lübnan mutfağının vazgeçilmezlerinden bir tanesi olan maydanoz da bu işletmenin mutfağından çıkan neredeyse her üründe yer alıyor. İşletmenin sahibi olduğu İstanbul Gümüşdere’deki seradan gelen taze ve organik bitkilerle ve Lübnan’dan özel olarak getirtilen tahinle geniş bir menü oluşturuluyor ve misafirlerinin beğenisine sunuluyor. Fiyat-performans ilişkisi açısından da bir hayli mutluluk verici olan mekan, Ortadoğu mutfağını denemeniz için size bir sebep sunuyor.

İstanbul'daki En Nefis Lübnan Restoranı “Tahin”

İstanbul’un farklı noktalarında lezzetli Lübnan durakları

Tahin, 2014 yılının Şubat ayında ilk olarak Rumeli Hisarüstü’nde açılmış bir restoran. Daha sonra ziyaretçileri tarafından çok sevilmesi sonucu Karaköy ve Moda’da da şubeleri açılıyor. Her bir mekanda, Lübnan’dan özel olarak getirilen yetenekli şefler görev alıyor, kaliteli ürün seçimi ve yüksek hijyen koşulları ile Lübnan mutfağının lezzetli ürünleri misafirlerinin beğenisine sunuluyor. Ferah mekanlarda, güler yüzlü çalışanlarla hizmet veren işletme, hem ortam hem de zengin menüsü ve menüsündeki tatların lezzeti açısından ziyaretçilerinden tam not alıyor. Hal böyle olunca da işletmenin genişleyerek farklı noktalara yayılması da kaçınılmaz oluyor. Rumeli Hisarüstü, Karaköy ve Moda şubelerine ek olarak, Vialand ve Nişantaşı şubeleri de yakın zamanda açılmak üzere hazırlanıyor.

İstanbul'daki En Nefis Lübnan Restoranı “Tahin”

Çeşit çeşit humuslar, tahinli tatlılar

Lübnan mutfağı denilince akla ilk gelen lezzetlerden bir tanesi hiç kuşkusuz humus. Tahin’de ise klasik, acılı, kimyonlu, taze fesleğenli ve pancarlı humuslar en lezzetli halleriyle hazırlanıp servis ediliyor. Bunların haricinde farklı kombinasyonları da denemek isteyenler için sebzeli humus, çam fıstıklı humus, kavurmalı ve etli-çam fıstıklı humus da menüde kendisine yer buluyor. Ayrıca bu mekanın menüsünde bir çok restoranda rastlayamadığımız çeşitte salataya rastlamak da mümkün.

İstanbul'daki En Nefis Lübnan Restoranı “Tahin”

Lübnan maydanozu ve esmer bulgurun başrol oynadığı Tabbule’den, semizotu ve çıtır pita parçaları ile hazırlanan Fattuş’a; Falafel, tahin sos, roka ve turplarla servis edilen Falafel’den Taze zahterli roka salatasına çok farklı ve lezzetli salatalar menüde geniş yer buluyor. Ayrıca şiş kebaplar, pideler ve dürümler de mekanın mutfağından çıkan lezzetlerden.

İstanbul'daki En Nefis Lübnan Restoranı “Tahin”

Hangisinden yemek istediğinize karar veremediğiniz ya da farklı lezzetlerin tadına bakmak istediğiniz zamanlarda ise set menüler imdadınıza yetişiyor. İster tavuk, ister et isterseniz de vegan menü seçerek, birden çok lezzetin tadına aynı anda bakmanız mümkün kılınıyor. Çocuklar için ise kafta dürüm, küp patatesler ve meşrubatla hazırlanan minik bir çocuk menüsü bile bulunuyor. Güzel bir yemeğin ardından tatlısız olmaz diyenlerdeyseniz de menünün sonlarında sizi güzel sürprizler bekliyor. Lübnan mutfağının baş tacı tahinin başrol oynadığı tatlı menüsüyle akşam yemeğiniz güzel noktalanıyor.

İstanbul'daki En Nefis Lübnan Restoranı “Tahin”

Sizde Lübnan mutfağının eşsiz lezzetlerini yanı başınızdaki bir mekanda denemek istiyorsanız Tahin’e mutlaka uğramalısınız.

Tahin Rumeli Hisarüstü İletişim:

  • Adres: Hisarüstü Nispetiye Caddesi, No:69/A, Rumelihisarüstü / İstanbul
  • Tel: (0212) 263 49 11

Tahin Moda İletişim:

  • Adres: Caferağa Mahallesi, Dr. Esat Işık Caddesi, No:20/A, Moda/İstanbul
  • Tel: (0216) 467 01 01

Tahin Karaköy İletişim:

  • Adres: Kemankeş Mahallesi, Mumhane Caddesi, No:41/A, Karaköy / İstanbul
  • Tel: (0212) 292 96 80

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *