İstanbul’da Özbek Yemeklerinin 3 Adresi

İstanbul’da Özbek Yemeklerinin 3 Adresi

Alkolsüz Mekanlar Özbek Restoranları

Özbek mutfağı, renkli ve lezzetle reçeteleriyle çokça ilgi görüyor. Hem farklı hem de damak tadımıza yakın bir mutfak arıyorsanız Özbek Mutfağı tam da doğru seçim olabilir. Peki İstanbul’da Özbek yemeklerinin en leziz adresleri nereler? Gelin birlikte keşfedelim..

Desterhan Özbek Mutfağı

Desterhan – Bakırköy

Keyifli iç dekorasyonu ve ambiyansıyla Özbek lezzetlerini deneyimlerken hoş vakitler geçirebileceğiniz Desterhan İstanbul Bakırköy’de konumlanıyor.

Desterhan Özbek Restoranı

Özbek kültürünün dillere destan lezzetlerini; mantı, samsa, pilav, şaşlık ve çiğböreği geleneksel yöntemlerle hazırlayıp servis eden mekan Özbek yemeklerinin olmazsa olmazı, içeriğinde kullanılan envai çeşit baharatlarını kullanıyor.

Alkolsüz Mekanlar Özbek Restoranları

Üstelik Desterhan’ın baharatları da aynı tadı versin diye yerinden; Özbekistan’dan geliyor. Özbekistan’da her bir yemeğin ayrı ustası vardır; bir aşçı, diğerinin yemeğini yapmaz.

Alkolsüz Mekanlar Özbek Restoranları

Desterhan’da da ızgaracı, samsacı, pilavcı ve mantıcı olmak üzere dört uzman aşçı; maharetlerini sunmak için her zaman hazır bekliyor. Bu ayrıcalıklı lezzet şölenini mutlaka denemek için yolunuzu Desterhan’a düşürmenizi tavsiye ederiz.

Desterhan Adres: Şenlikköy, Florya Cd. No 34/1, 34153 Bakırköy/İstanbul

Alkolsüz Mekanlar Özbek Restoranları

Afsona Özbek Restaurant – Kadıköy

İstanbul’da Orta Asya mutfağını temsil eden lokantaların sayısı her geçen gün artıyor. Hamurişi ve et ağırlıklı Özebek yemekleri ise bunun başını çekiyor. İstanbul Kadıköy’de bulunan Afsona Özbek Restaurant bilinen en iyi Özbek yemekleri ile konuklarını ağırlıyor. Özbek mantısı, somsa ya da Özbek pilavı ile dillere destan lezzetler sunan mekanı mutlaka uğranacak adresler listenize ekleyin.

Afsona Özbek Restaurant Adres: Rasimpaşa, Söğütlü Çeşme Caddesi & Yavuztürk Sokak No:29, 34716 Kadıköy/İstanbul

Alkolsüz Mekanlar Özbek Restoranları

Laleli Restaurant – Fatih

İstanbul Fatih’te konumlanan Laleli Restaurant Özbek mutfağını temsil eden en önemli adreslerden biri. Özbekistan’ın özel yemeği, tipik olarak pirinç, et parçaları, rendelenmiş havuç ve soğan ile yapılan ana yemeği Özbek pilavının tadı ise bu mekanda bambaşka çıkıyor. Menüye biraz göz atınca ise ne yesem diye düşünmeye başlıyorsunuz. Zengin ve iştah açan menüsü ise Laleli Restaurant keyifli lezzetleriyle sizleri bekliyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir