İstanbul’da Manzarasıyla Büyüleyen 5 Alkolsüz Mekan

İstanbul’da Manzarasıyla Büyüleyen 5 Alkolsüz Mekan

Alkolsüz Mekanlar 2018

Dünya üzerinde eşi benzeri olmayan bir şehir İstanbul

Binlerce yıllık tarihi ve eşsiz boğazıyla müşahitlerine başka yerlerde rastlayamayacakları güzellikler sunan bir şehir. Bu güzelliklere ve manzaralara ulaşmak ise artık eskisinden çok daha kolay. Bir şeyler yeyip, içerken, arkadaşlarınızla veya ailenizle keyifli vakit geçirirken sohbetinize eşlik edecek bu eşsiz manzarayı güzel menüsüyle birlikte sunan birçok mekan, İstanbul Boğazı‘nın yanı başında yer almaya devam ediyor.

Biz de kendine hayran bırakan bu manzarayı doyasıya izleyebileceğiniz, boğazın nadide mekanlarını yazımızda listeledik. İşte İstanbul’un manzarasıyla büyüleyen alkolsüz mekanlar

Boğaz Manzaralı Alkolsüz Mekanlar 2018

İnci Bosphorus

Dünya Mutfağı, Brasserie, Restoran ve Kafe konseptiyle hizmete giren İnci Bosphorus’un menüsünde bulunan tatlıları ve alkolsüz kokteylleri ile dikkat çekiyor. Uzman mutfak ekibi tarafından, en kaliteli ürünlerin kullanılmasıyla hazırlanan tatlılar hem dünya mutfağının hem de geleneksel lezzetlerimizin tüm özelliklerini bir arada taşıyor.

 • Beyaz Bosphorus İletişim:
 • Adres: Çengelköy Mah. İskele Gazinosu Sok. No:3/1 Üsküdar İstanbul
 • Telefon: 444 74 31

Boğaz Manzaralı Alkolsüz Mekanlar 2018

Lulu Hookah Lounge

Anjer Hotel Bosphorus bünyesinde bulunan mekan, mavi yastıklı koltukları ile boğazın maviliklerine uyum sağlıyor. Panoramik manzaraya sahip mekanda, adeta huzur ve mutluluk bulmanız garanti ediliyor. Zengin ve lezzetli menüsü ile de güzel bir ziyafet çekmeniz sağlanıyor. Rahat ulaşımı, eşsiz manzarası ve şık tasarımı ile ziyaret edilmesi gereken yerlerden. Fiyatlarının ise manzara farklıyla biraz fazla olduğunu söyleyebiliriz.

 • Lulu Hookah Lounge İletişim
 • Adres: Anjer Hotel Bosphorus, Ömer Avni Mahallesi, Meclis-i Mebusan Caddesi, No:61, Beyoğlu/İstanbul

Boğaz Manzaralı Alkolsüz Mekanlar 2018

Çömlek Kuru Fasülye

Yedi tepeli şehrin, manzarasıyla meşhur Çamlıca’sı ve bu Çamlıca’sının yıllardır aynı kalite ile hizmet veren mekanı Çömlek Kuru Fasülye… Tepe’nin en hakim noktasında, bütün şehri ayaklarınızın altına seren bir manzaraya sahip mekan, güzel bir akşam yemeği için ideal bir yer. Hafta sonları servis edilen ve bir açık büfeden beklediğiniz her şeye ulaşabileceğiniz açık büfe kahvaltıları da bu güzel manzarayla, gününüzün güzel başlamasına önemli katkılar sağlıyor.

 • Çömlek Kuru Fasülye İletişim
 • Adres: Kısıklı Mahallesi, Turistik Çamlıca Caddesi, No:50, Üsküdar/İstanbul

Boğaz Manzaralı Alkolsüz Mekanlar 2018

Yıldız Hisar

Boğazın yanı başında, özellikle akşam ışıklarıyla nefes kesici bir hale gelen manzaraya sahip bir mekan Yıldız Hisar. Geniş menüsü, boğaz kenarı bir mekana göre uygun fiyatları ve lezzetli seçenekleri için tercih edilebilecek bir yer. Özel günler ve kutlamalar için de bir hayli uygun olduğunu rahatlıkla belirtebiliriz.

 • Yıldız Hisar İletişim
 • Adres: Rumelihisarı Mahallesi, Salihbey Sokak, No:6, Sarıyer/İstanbul

Boğaz Manzaralı Alkolsüz Mekanlar 2018

Lokma Rumelihisarı

Boğazın en çok rağbet gören ve e sevilen mekanlarından bir tanesi Lokma Rumelihisarı. Hisarın yanı başında, şirin ve keyifli bir yer. Şahane manzarası, ilgili çalışanları, geniş menüsü ve tabi ki olmazsa olmazlardan zengin kahvaltısı ile gidenlerin gönlünü çalan bir yer. Böylesi güzel bir mekanda hafta sonları yer bulmanın biraz zor olduğunu ve özellikle kahvaltı için tercih etmek isteyenlerin erkenci davranması gerektiğini ise belirtmeden geçmemeliyiz.

 • Lokma İletişim
 • Adres: Rumelihisarı Mahallesi, Yahya Kemal Caddesi, No:12, Sarıyer/İstanbul

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir