İstanbul’da Bir Klasik, Cemil Usta

İstanbul’da Bir Klasik, Cemil Usta

Alkolsüz Mekanlar Cemil Usta Maltepe

Ailenizle keyifli bir akşam yemeği için nereye gideceğinize henüz karar vermediyseniz size harika bir önerimiz var. Hem balık hem akçaabat köfte yiyebileceğiniz Cemil Usta tam bir ziyafet için sizleri bekliyor.

Öyle bir mekan düşünün ki, seneler boyunca kalitesinden, hizmetinden, lezzetinden, servisinden ve güler yüzünden asla ödün vermesin… Yılların verdiği tecrübeyi, en özenli sunumla birleştirerek gerçek bir lezzet şöleni yaşatan Cemil Usta’nın özellikle Maltepe şubesini gidilecekler listesine eklemenizi tavsiye ederiz.

Alkolsüz Mekanlar Cemil Usta Maltepe

Cemil Usta’nın çok yalın ve hiç kafa karıştırmayan bir menüsü var. Menüde tüm yemekler özenle seçilmiş doğal ürünlerle hazırlanıyor. Geleneksel Türk ve Karadeniz Mutfağı karışımı lezzetlerin yer aldığı restoranın geleneksel Kuymak’ı ile şahane bir başlangıç yapabilirsiniz.

Alkolsüz Mekanlar Cemil Usta Maltepe

Bir diğer başlangıç önerimizi mekanın yıllardır değişmeyen imza tabağı Lahana Sarması. Bu muazzam lezzet eşleşmesi olmazsa olmaz başlangıç tabaklarından biri.

Alkolsüz Mekanlar Cemil Usta Maltepe

Bizim gibi ızgara köfteye bayılan, güveçte kuru fasulyeye ölüp bitenlerden biriyseniz, mekanın şaheser ana yemekleri içerisinden hemen seçim yapabilirsiniz. O köftenin ağzınızda nasıl dağıldığına gerçekten inanamayacaksınız. Ayrıca Karadeniz’in vazgeçilmez lezzetlerinden hamsi tava da mekanın favori lezzetleri arasında yer alıyor.

Alkolsüz Mekanlar Cemil Usta Maltepe

Bu keyifli yemeği nefis bir tatlı ile taçlandırmadan olmaz diyorsanız mekanın harika sütlacını denemelisiniz. Bol fındık ile ikram edilen fırın sütlaç damaklarınızda nefis bir tat bırakacak. Eğer şerbetli tatlıdan yana tercih yapmak istiyorsanız yöresel baklavalar da menüde yer alıyor.

Alkolsüz Mekanlar Cemil Usta Maltepe

Alkol satışının yapılmadığı, sıcak, şık ve leziz ve nezih ambiyansıyla tam not alan Cemil Usta’da, mescit ve çocuk oyun alanında bulunduğunu eklemek isteriz.

  • Cemil Usta Maltepe
  • Adres: Altayçeşme Mah. Zuhal Sok. Niyazi Bey İş Merkezi, No 22, Maltepe İstanbul
  • Telefon: 0216 371 61 61

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir