Yeşiltopuklar Online Alışveriş

İstanbul’a Yakın Kadınlara Özel 10 Plaj ve Giriş Ücretleri (2018)

İstanbul’a Yakın Kadınlara Özel 10 Plaj ve Giriş Ücretleri (2018)

İstanbul’a Yakın Kadınlara Özel Plaj ve Giriş Ücretleri

Yaz geldi, havalar fazlaca ısındı ama siz hala tatile gidemediniz mi? Ya da tatile gittiniz ama kısacık bu mola size yetmedi mi? Beslki de şöyle hafta sonunda hemencecik gidip deniz-kum-güneş keyfi yapabileceğim bana özel bir yer yok mu diye iç geçirdiniz. Üzülmeyin! Hepsinin ortak biz çözümü mevcut! Bu yazımızda tüm bu isteklerinize karşılık bulabileceğiniz İstanbul’un içerisinde veya çok yakınında bulunan, kadınlara özel alanlara ve saatlere sahip plajları derledik. İşte yazın keyfini çıkarabileceğiniz, bunu yaparken de rahat edebileceğiniz kadınlara özel 10 plaj ve 2018 yılı giriş ücretleri…

Serander Çamlıbel Kadınlar Plajı

1. Serander Çamlıbel Kadınlar Plajı

Şezlong, şemsiye, duş gibi hizmetlerin fiyata dahil edildiği Serander Çamlıbel Kadınlar Plajı, uygun giriş ücreti, korunaklı yapısı, temiz ve hijyenik ortamı, yemek seçenekleri ve mescit imkanı ile kadınların rahat edebileceği özel bir plaj olarak hizmet veriyor.

2018 Giriş ücreti kişi başı 15 TL olarak belirlenmiş.

 • Serander Çamlıbel Bayanlar Plajı İletişim
 • Adres: Yalova Caddesi Aliye Hanım Mahallesi Serander Çambel Tesisleri Esenköy / Çınarcık / Yalova

Sarısu Kadınlar Plajı

2. Sarısu Kadınlar Plajı

Güvenlik görevlileri, cankurtaranlar ve temizlik görevlilerinin çalıştığı, konuklarının rahatı ve keyifli vakit geçirebilmesi için her ayrıntının düşünüldüğü Sarısu Kadınlar Plajında, güneşin ve denizin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

Plaj ücretsiz olarak hizmet veriyor. Kadınlara ayrılan saatler ise 08:00-19:00 arası.

 • Sarısu Kadınlar Plajı İletişim
 • Adres: Liman Mahallesi, 07130 Konyaaltı/Antalya

Tuzla Belediyesi Halk Plajı

3. Tuzla Belediyesi Halk Plajı

Bu yıl kadınlara ayrılan gün sayısı 3’e çıkarılan Tuzla Belediyesi halk plajı, bu yaz Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri yalnızca kadınlara açık olarak hizmet veriyor. Şezlong ve Şemsiye ücretleri ise 10 TL olarak belirlenmiş.

 • Tuzla Belediyesi Halk Plajı İletişim
 • Adres: Postane Mahallesi, Öğüt Sk., 34940 Tuzla/İstanbul

Poyrazköy Kadınlar Plajı

4. Poyrazköy Kadınlar Plajı

Poyrazköy-Beykozda hizmet veren, durgun ve temiz deniziyle İstanbul’a yakın bir yerde kadınlara özel plaj arayanların en çok tercih ettiği yerlerden bir tanesi Poyrazköy Kadınlar Plajı. 0-6 yaş çocuklar ücretsiz, 7-9 yaş arası çocuklar ise yarım ücretli olarak alana kabul ediliyor. Giriş ücreti 5 TL olarak belirlenmekle birlikte, evden alınıp-eve bırakma hizmeti sağlayan servisli turlarla ulaşım ücreti dahil 25 lira fiyatlandırma uygulanıyor.

 • Poyrazköy Kadınlar Plajı İletişim
 • Adres: Poyrazköy kadınlar plajı / Beykoz / İstanbul, 34829 sultanbeyli/İstanbul

Altınkum Kadınlar Plajı

5. Altınkum Kadınlar Plajı

Sarıyer’in Rumelikavağı’nda bulunan, yalnızca kadınlara ayrılmış özel bir plaj olan Altınkum Kadınlar Plajı, rahatça denize girmek isteyenler kadınlar için güzel bir fırsat sunuyor.
Plaja giriş ücreti ise 10 yaş üstüne 20TL olarak belirleniyor.

 • Altınkum Kadınlar Plajı İletişim
 • Adres: Rumeli Kavağı Mahallesi, İskele Cd. No:26, 34450 Sarıyer/İstanbul

Marmara Ereğlisi Kadınlar Plajı

6. Marmara Ereğlisi Kadınlar Plajı

Tekirdağ Marmara Ereğlisi’nde, hem şehre yakın hem de kadınlara ayrılmış bir plaj olması sebebiyle her daim bir çok ziyaretçiyi ağırlayan Marmara Ereğlisi Kadınlar Plajında kadın cankurtaranlar, güvenlik görevlileri çalışırken, plajda mescit, giyinme kabinleri, plaj büfesi gibi hizmetlerden de yararlanmak mümkün. 10 yaş üstü erkek çocuklar ise plaja alınmıyor.

Plaja giriş ücreti bulunmuyor. Şezlong ve şemsiyelerden yararlanmak isteyen ziyaretçiler ise ücreti mukabilinde bu hizmetlerden yararlanabiliyor.

 • Marmara Ereğlisi Kadınlar Plajı İletişim
 • Adres: Marmara Ereğlisi Eski Mezarlık yanı, Tekirdağ.

Kerpe Miço Kadınlar Plajı

7. Kerpe Miço Kadınlar Plajı

Kandıra’da bulunan ve doğal güzelliğiyle bilinen Kerpe Miço kadınlar plajı 2016’da hizmete giren yeni bir plaj. Bu yıl yapılan yeni eklemelerle son hazırlıklarını da tamamlayan mekan, misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. 700 şezlong ve 17 personelle hizmet veren plaj, muhafazakar kadınların da rahatça denize girebilmesine olanak tanıyor.
Plaja 7 yaş üstü erkek çocuklar alınmıyor. Plaja giriş için herhangi bir ücret ödenmiyor. Şezlong kiralamak ise 10 TL.

 • Kerpe Miço Kadınlar Plajı İletişim
 • Adres: 41600 Kandıra/Kocaeli

Reis Kadınlar Plajı

8. Reis Kadınlar Plajı

Dışarıdan görünmeyecek şekilde korunaklı bir alanda hizmet veren Reis kadınlar plajı, soyunma kabinleri, yeme-içme ürünlerinin satıldığı tesisleri, servisle ulaşım imkanı ve servis kullanan kişilere sağlanan masa ve sandalye olanağı gibi imkanlara sahip.

Kişi başı giriş ücreti ise 7 TL.

 • Reis Kadınlar Plajı İletişim
 • Adres: Aliye Hanım Mahallesi, 77500 Armutlu/Çınarcık/Yalova

Büyük Kum Kadınlar Plajı

9. Büyük Kum Kadınlar Plajı

Kadınların kullanacağı plajın bir paravan yardımıyla ayrılmasının çok korunaklı bir ortam oluşturmadığı bir kadınlar plajı Büyük Kum. Diğer plajlar kadar rahat vakit geçirilemeyen bu plajda, deniz sığ, kumsal ise bir hayli keyifli. Bir parça daha dikkatli davranmanın gerekmesini çok sorun etmeyen hanımların tercih edebileceği bir plaj.

Giriş ücreti 5 TL olarak belirlenmiş.

Kurşunlu Kadınlar Plajı

10. Kurşunlu Kadınlar Plajı

Bursa’da sadece kadınların yararlanabildiği, dar plaja sahip olmasına rağmen tertemiz deniziyle keyifli bir hafta sonu kaçamağına izin veren bir plaj burası. Özellikle İstanbul’dan ve çevre illerden ulaşımın kolay olması, burayı cazibedar yapan faktörlerden.

Plaj ücretsiz olarak 09:00-19:00 saatleri arasında hizmet veriyor.

 • Kurşunlu Kadınlar Plajı İletişim
 • Adres: Gençali Mahallesi, 16600 Gemlik/Bursa

Seyahat Editörü Esra Ünal

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *