İstanbul Fatih’te Ne Yenir? Nereye Gidilir?

İstanbul Fatih’te Ne Yenir? Nereye Gidilir?

Fatih’te Arkadaşlar ve Aileyle Gidilecek Alkolsüz Mekanlar

Tarihi yarımadanın gözdesi, İstanbul denince ilk akla gelen semt Fatih, birçok mekana da ev sahipliği yapıyor. Hal böyle olunca sevdiklerinizle birlikte olmak için akla gelen ilk seçeneklerden biri Fatih oluyor. Fakat gidilecek mekan seçimi, kiminle gidileceğine bağlı olarak oldukça zorlayıcı olabiliyor. Biz de sizi bu zahmetten kurtarmak için bu içeriğimizde Fatih’te arkadaşlar ve aileyle gidilecek mekanları ayrı ayrı listeledik.

Arkadaşlarla Gidilecek Mekanlar

Fatih’te Arkadaşlar ve Aileyle Gidilecek Alkolsüz Mekanlar

Zin Lounge Cafe

Fatih Merkez’de bulunan, sade ve şık iç tasarıma sahip bir mekan Zin Lounge Cafe. Menüsünde kahvaltı seçenekleri, kahve ve çay çeşitleri, atıştırmalıklar ve ekmek arası lezzetler yer alıyor. Siparişler şık sunumlar halinde geliyor ve rahat koltuklarında keyifle yemenize olanak sağlanıyor.

 • Adres: Akşemsettin Mah. Fevzi Paşa Cad No:97 Fatih/İstanbul
 • Tel: 0507 328 60 65

Fatih’te Arkadaşlar ve Aileyle Gidilecek Alkolsüz Mekanlar

Lö Şantiye

İsminin hakkını verircesine bir şantiyeye benzer şekilde dekore edilmiş bir kafe burası. Mekan duvarlarına yerleştirilmiş borular, baretler ve inşaat malzemeleri ile pek de rastlanmayan bir tarzda döşenmiş. Ayrıca özel görüşmeler ve misafirler için de ayrılmış odalar mevcut. Buna ek olarak terasında eşsiz bir manzara var. Çalışkan ve ilgili çalışanları, lezzetli yiyecek ve içecekleriyle Fatih’te gidilebilecek güzel mekanlardan bir tanesi.

 • Adres: Kadir Has Caddesi Cibali Mahallesi No:9 Fatih İstanbul
 • Tel: (0212) 635 28 61

Fatih’te Arkadaşlar ve Aileyle Gidilecek Alkolsüz Mekanlar

Mizan Cafe & Restaurant

Mizan Cafe & Restaurant kırmızı brandalarından yeşil koltuklarına, içeride kurulu sobasından duvardaki Hacivat-Karagöz resimlerine kadar iç dizaynı ile gönlünüzü fethedecek bir mekan. 3 kattan oluşan mekanda ayrıca çok da güzel bir teras mevcut. Zengin bir mutfağa ve oldukça yetenekli şeflere sahip olan bu mekanda, memnuniyetsiz ayrılmanıza kesinlikle izin verilmiyor.

 • Adres: Abdülezel Paşa cad. Yavuz Sultan Selim mah. No:77 Fatih İstanbul
 • Tel: 0532 785 76 82

Fatih’te Arkadaşlar ve Aileyle Gidilecek Alkolsüz Mekanlar

Eski Kafa

Taş binaların arasında yer alan sessiz ve sakin bir kafe. Servis şekli açısından farklılık arz eden mekanda, tabağınızı alarak istediklerinizden seçme şansına sahipsiniz. Ayrıca soğuk kış günlerinin vazgeçilmezlerinden olan kestane de burada servis ediliyor. Sunumları ile göz dolduran bitki çayları ise ziyaretçileri tarafından oldukça beğenilenlerden.

 • Adres: Ali Kuşçu Mahallesi, At Pazarı Meydanı Sokak, No 11/A, Fatih, İstanbul
 • Tel: 0212 533 42 96

Fatih’te Arkadaşlar ve Aileyle Gidilecek Alkolsüz Mekanlar

Tahin & Pekmez Cafe

Geniş ve ferah bir mekan olarak kurulmuş Tahin & Pekmez Cafe, sade iç tasarımı ve minimal objeleriyle ziyaretçilerini kalabalıklardan kurtarıp, rahat bir nefes almalarını sağlıyor. Şık sunumlar ve lezzetli servislerle hem göze hem gönle hem de damaklara hitap ediyor. Bir hayli ilgili personeli ile de bir an olsun ilgisiz kalmamanız sağlanıyor. Ürün çeşitliliği ve lezzeti açısından da oldukça başarılı bir mekan.

 • Adres: Akşemsettin Mah. Halıcılar Cad. No:15 İstanbul
 • Tel: 0533 730 73 73

Fatih’te Arkadaşlar ve Aileyle Gidilecek Alkolsüz Mekanlar

Aileyle Gidilecek Mekanlar

İrfan Ocağı

Farklı yöresel lezzetlere rastlayabileceğiniz yerlerden bir tanesi de İstanbul Fatih’teki İrfan Ocağı. Aileyle rahatlıkla gidilebilecek yerlerden birisi olan mekanda, otantik bir hava oluşturulmuş. Seçtiğiniz yemeklerin servis şekli ile de bu hava desteklenmiş. Menüsündeki seçeneklerin lezzeti ise ziyaretçileri tarafından onaylı.

 • Adres: Ali Kuşçu Mahallesi, At Pazarı Meydanı, No 3, Fatih, İstanbul
 • Tel: 0212 531 01 00

Fatih’te Arkadaşlar ve Aileyle Gidilecek Alkolsüz Mekanlar

Hatay Medeniyetler Sofrası

Hatay mutfağının İstanbul’daki en önemli temsilcilerinden bir tanesi. Hatay kebaplarının ve yemeklerinin en lezzetli örneklerine burada rastlayabiliyorsunuz. Hatay yemeği denince ilk akla gelenlerden birisi olan humus ise bu mekanın favorilerinden. Ayrıca kebaplarının haricinde, içli köfte ve mezeleri de oldukça lezzetli. Hatay mutfağını seviyorsanız ya da bir denemek istiyorsanız, burası sizin için oldukça uygun bir mekan.

 • Adres: Adnan Menderes Blv. Horhor Cd. No:49 Aksaray Fatih – İstanbul
 • Tel: 0212 523 31 31

Fatih’te Arkadaşlar ve Aileyle Gidilecek Alkolsüz Mekanlar

Saray Muhallebicisi

İstanbul’da birçok semtte ve alışveriş merkezinde rastladığımız Saray Muhallebicisi, Fatih’te de ziyaretçilerini ağırlıyor. Özellikle yöresel tatlar açısından oldukça takdir edilen mekanda birçok farklı seçenek de ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor. Hastalıklara şifa tavuk suyu çorba ise burada en çok tercih edilenlerden.

 • Adres: Akşemsettin Mahallesi Fevzipaşa Caddesi No: 1 Fatih/İstanbul
 • Tel: 0 212 999 28 22

Fatih’te Arkadaşlar ve Aileyle Gidilecek Alkolsüz Mekanlar

İBB Haliç Sosyal Tesisleri

İstanbul’un muhtelif semtlerinin en güzel köşelerinde kurulan sosyal tesisler, birçok davete, aile buluşmalarına ve toplantılara da ev sahipliği yapıyor. Bunlardan bir tanesi de Haliç’te bulunan İBB Sosyal Tesisi. Konumu, servisi, yemeklerin lezzeti ve mekanın ferahlığı açısından her zaman gözde restoranlardan birisi olan Haliç Sosyal Tesislerinde, çeşitli ızgaralar, çorbalar, salatalar, zeytin yağlılar, ara sıcaklar, kahvaltılar ve tatlılar servis ediliyor.

 • Adres: Küçük Mustafa Paşa Mahallesi, Abdülezel Paşa Caddesi, Kadir Has Üniversitesi Karşısı, Fatih, İstanbul
 • Tel: 444 10 34

Fatih’te Arkadaşlar ve Aileyle Gidilecek Alkolsüz Mekanlar

Ziya Şark Sofrası

Kebap ve pideleriyle İstanbulluların gönlüne taht kurmuş mekanlardan bir tanesi olan Ziya Şark Sofrasının Fatih’teki şubesi de aynı kaliteyi ve özeni sağlayabilmiş bir restoran. Aileyle gidilecek akşam yemekleri için tercih edilebilecek bu mekanda, Türk mutfağına ait birçok meze, kebap, pide ve başka birçok şeyi bulabileceksiniz. Özellikle Hatay mutfağından çeşitli lezzetler barındıran menü, tadanlardan tam not alıyor.

 • Adres: Fevzipaşa Caddesi No:61 Fatih Camii Karşısı Fatih / İstanbul
 • Tel : 0.212 531 30 03

Hazırlayan: Esra Ünal

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir