İstanbul Çevresinde Huzurlu Bir Tatil için Polonezköy

İstanbul Çevresinde Huzurlu Bir Tatil için Polonezköy

İstanbul Çevresinde Huzurlu Bir Tatil için Polonezköy

Yaz bitti ama tatil bitmedi!

Yaz tatili sonrası depresyona girmeye hiç gerek yok! Şehirde ya da şehre yakın yerlerde doğa ile iç içe yaşanacak güzel günler bizleri bekliyor. Tek yapmamız gereken doğru seçim ve doğru bir plan.

Polonezköy ormanlarında yürüyüş ve koşu… Nefis bir sonbahar havası düşünün -ne serin ne sıcak- ve bu güzel havada oksijeni bol bir ormanda, İstanbul kalabalığından uzak, sessiz, sakin bir parkur… İşte tatil sonrası şehir hayatından bizi uzaklaştırmaya yetecek güzel bir gün için gerekli olan tek şey bu!

Polonezköy‘e en güzeli hafta içi iş çıkışı gitmek ama o saatlere yetişemiyorsanız hafta sonu da çok keyifli. Üstelik hafta sonu giderseniz tüm gün Polenezköy’ün tadını çıkarabilirsiniz. Zira haftasonu kahvaltısının yeri bir başkadır. Hafta sonu kahvaltısı denince akla gelen en güzel yerlerden biri de Polonezköy’dür.

Polonezköy “Yakın İstanbul”

İstanbul çevresinde huzurlu ve doğa ile içiçe bir gün geçirmek istenildiğinde “Yakın İstanbul” başlığı altında listelenecek yerlerin başında gelir Polonezköy.

Polonezköy yeşil Beykoz’un en sevilen ve en çok ziyaret edilen köylerinden biridir. Yeşillikler içindeki Polonezköy her mevsim özellikle İstanbulluların ilgi merkezidir. 1980 yılından sonra gelişen Polonezköy’de pansiyon, lokanta, çeyevi işletmeleri açılmıştır. Hafta sonları piknik, dinlenme, yemek ve pansiyonlarda kalmaya gelenler yöredeki turizm hareketliliğini arttırmışlardır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir