İş Hayatında Stil Sahibi Olmak için 10 Önemli Kural

İş Hayatında Stil Sahibi Olmak için 10 Önemli Kural

Tesettür Ofis Kıyafetleri 2016

İş hayatında stil sahibi olmak istiyor ancak neyi nasıl giyeceğinize bir türlü karar veremiyorsanız sizin için hazırladığımız önerilere göz atın!

İşte iş hayatında stil sahibi görünmek için ihtiyacınız olan 10 önemli kural!

Tesettürlü İş Kadınları için Kıyafet Önerileri

Stil Sahibi Klasik Bir Ceket

İş yaşamının olmazsa olmazlarından olan ceketler klasik bir görünüm sergilerken stil sahibi detaylarıyla da ofis kombinlerinde vazgeçilmez bir parça oluyor. İster bol paça pantolonlarla kullanabileceğiniz diz hizasında biten uzun ceketler, ister elbise ve eteklerin üzeri için kullanabileceğiniz kısa ceketler… Gardırobunuzda klasikleşen ancak bir o kadar da stil sahibi olan bu iki boy ceketi eklemelisiniz.

Tesettürlü İş Kadınları için Kıyafet Önerileri

Klasik Siyah Ayakkabı

İş hayatında resmi bir stil oluşturmanın bir diğer kuralı “siyah”ın tartışmasız gücünden yararlanmaktır. Güçlü bir stil için klasik siyah ayakkabılar tarzınızı en güzel gösteren topuklular olacaktır.

Tesettürlü İş Kadınları için Kıyafet Önerileri

Karakteristik Yüzük

İş yaşamının kalıplaşan ve klasikleşen kıyafetlerinden sıyrılıp bir adım farklılaşmak isteyenlerin sığınağı olan takı ve aksesuarlar karakteristik görünümleriyle vazgeçilmez oluyor. Özellikle iş yaşamına henüz yeni atılmış genç çalışanların tercihi, karakterlerinden bir ipucu veren takılara yatırım yapmaktan vazgeçemiyorlar.

Tesettürlü İş Kadınları için Kıyafet Önerileri

Stil Sahibi Bir Takım

Tecrübeli iş kadınların tercihini merak ediyorsanız dolabınıza şık bir takım elbise eklemelisiniz. Zira acil iş görüşmeleri, son dakika toplantıları için iyi seçilmiş ve doğru bir kalıba sahip takım elbiseye her an ihtiyacınız olacaktır. Takım elbise den kastımız elbette ki pantolon ceket ikilisi değil! Tesettür ofis kıyafetleri denince akla gelen iyi kesimli ve kusursuz işçilikli etek&ceket, döpiyes takımlar ve elbise ceket takımlar doğru bir seçim olacaktır.

Tesettürlü İş Kadınları için Kıyafet Önerileri

İç Açan Çalışma Masası

Stil sahibi görünmekten kastımız hiç şüphesiz sadece giyim- kıyafet değil. İş yaşamının en önemli merkezi olan çalışma masası da stilinizin en önemli göstergesi. Karmakarışık, tek düze bir çalışma masası hem sıradan hem de sıkıcı gözükebilir. Masanızın üzerine yerleştirdiğiniz küçük vazoda yer alan taptaze çiçekler, renkli ofis aksesuarları hem romantik hemde popüler bir görünüm katacak. Üstelik tüm bu zevk sahibi detaylar tüm gün içinizi açarak çok daha keyifli çalışmanızı sağlayacaktır.

Tesettürlü İş Kadınları için Kıyafet Önerileri

Doğru Seçilmiş Saat

İş kadınının stili ve tarzı iyi seçilmiş saatten belli olur. Çalışan bir kadının tarzı saatinden belli olur! İş kıyafetleri seçiminde en önemli detaylardan biri olan saat sadece bir aksesuar değil. Aynı zamanda stilinizin de gizli bir göstergesi. Klasik iş kıyafetlerinizi tamamlayan bu aksesuarla karakterinizde kendini ele veriyor. Sizin seçiminiz hangisi? İstanbul Milletvekilli değerli Ravza Kavakçı Hanım gibi renkli turuncu bir saat mi, yoksa zamansız bir imaj adına seçilmiş klasik bir model mi?

Tesettürlü İş Kadınları için Kıyafet Önerileri (4)

Sanat Her Yerde

Sanata düşkün olan yönlerinizi keşfedip ofisinizde seveceğiniz tarzlarda resim, tablo ve fotoğraflarla sanatsal ruhunuzu açığa çıkarın.

Tesettürlü İş Kadınları için Kıyafet Önerileri

Çantalar ve Kadınlar

Çantaların kadınların yaşamındaki yerini iş yaşamında yeniden keşfetmeye çalışsak yeri! Çok severek kullandığınız çantaların iş yaşamına uygun olup olmadığını düşünmeden kullanmak istiyor olabilirsiniz ancak seçimlerinizde dikkat etmenizde fayda var. Stil sahibi bir görünüm için en önemli detay olan kaliteli ve kusursuz seçilmiş bir çantadır. Ne olursa olsun hayatınızın sonuna kadar vazgeçemeyeceğiniz ve asla modası geçmeyen bir çantanız olsun!

Tesettürlü İş Kadınları için Kıyafet Önerileri

Doğru Eşarp Seçimi

Sade görünümünüzü tamamlayacak doğru bir eşarp seçimi ile kusursuz bir stil oluşturabilirsiniz. Tabii eşarp bağlama biçimi de burada önemli bir rol oynuyor. Daha önce paylaştığımız Yüz Şeklinize Uygun Eşarp Ve Şal Bağlama Biçimleri başlıklı konumuza ve Yaş Gruplarına Göre Eşarp Bağlama Biçimleri başlıklı konularımıza göz atabilirsiniz. Eminiz ki eşarp seçimi ve eşarp bağlama biçimleri konusunda çokça fikir verecektir.

Tesettürlü İş Kadınları için Kıyafet Önerileri

İyi Kesimli Pardösü

İş hayatında stil sahibi görünmenin sonuncu ve belki de altın vuruş yapmanızı sağlayacak en önemli kurallarından biri de vücut yapınıza uygun kaliteli bir pardösü. Kaliteden kastımızın ne olduğunu öğrenmek için daha önce üzerinde tüm detaylarıyla durduğumuz Giysilerinizi Ucuz Gösteren Hatalar başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Özenli giyinmeyi bir yaşam tarzı haline getirmeyi istiyorsanız pardösü seçiminizin ne denli önemli olduğunu unutmayın!

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir