İş Dünyasının Güçlü Kadınlarının Kıyafet Tercihleri Nasıl Olmalı?

İş Dünyasının Güçlü Kadınlarının Kıyafet Tercihleri Nasıl Olmalı?

Çalışan Tesettürlü Kadınlar için Kıyafet Modelleri

İş dünyasının güçlü kadınları, maksimal yoğunlukta geçen günlerinde minimal ancak karakteristik bir stile sahip. Belli bir çizgideki silüet, her zaman oldukça vurgulu ve bir o kadar yalın.

Görünümleriyle her zaman casual bir şıklığa sahip olmak zorunda kalan iş kadınlarının, tercihleri hem rahat hem iddialı. Peki, “İş dünyasının güçlü kadınlarının kıyafet tercihleri nasıl olmalı?” bu yazımızda cevap buluyor.

Çalışan Tesettürlü Kadınlar için Kıyafet Modelleri

Minimal ve Yalın Bir Stil

İş dünyasının güçlü kadınları akıllara geldiğinde düşüncenizde açığa çıkan belli başlı kalıplar vardır. Öncelikle kesinlikle minimal ve yalın bir stile sahip olmak. Bunun içinse desenler, abartıdan, karmaşık renk kombinlerinden uzak durmak gerekiyor. Vücudu sarmayan düz kesim bir elbise, zarif bir stilettonun şık ve zarif duruşu her zaman klasikler arasındadır. Bu görünümüyse farklılaştırmak sizin elinizde. Sezon trendi kaftanların elbiselere katacağı karakteristik vurgusu tartışılmaz. Bununla beraber maksi boy paltolar, casual görüntünüzün ekürisi olacak parçalardan.

Çalışan Tesettürlü Kadınlar için Kıyafet Modelleri

Casual Takımlardan Geri Dönüş Yok

İş dünyasında kadınların hiçbir zaman vazgeçemediği takımlar, 2017 kışında şekil değiştiriyor. Dar formlarından sıyrılarak bollaşan parçalar, tesettürlü kadınların da imdadına yetişiyor. Neredeyse etek görünümü veren bol pantolonlarla buluşan uzun ceketler, yelekler ya da maksi boy pardösüler. Bu tavrı dinamizm katan aksesuarlar ise fular yaka gömlekler, kalın kemerler.

Çalışan Tesettürlü Kadınlar için Kıyafet Modelleri

Bol, Salaş ama Klasik Görünüm

Takımların casual duruşunu fazla olgun bulanlar içinse sezona hüküm süren salaşlık imdada yetişiyor. Klasik olmanın sadece takımlardan geçmediğimi gösteren dökümlü bol tasarımlar, duruşlarıyla ve renkleriyle güçlerini yansıtıyor. Siyah – beyaz monokrom stiliyle tam da bir ofis stiline dönüşecek kombininizde yalın ve minimal görüntünün şıklıktan klasikliğe giden silüetine bürüneceksiniz.

Çalışan Tesettürlü Kadınlar için Kıyafet Modelleri

Paltoların Karakteristik Tavrı

Şimdiye kadar omuzlara binen bir yük hiç bu kadar güçlü bir tavır sergilememişti. Bu tavrın sahini olmak için sizler muhakkak oversized maksi boy paltoları, ofis yaşamanıza uyarlayın. Cool görüntüleriyle ister omuzlarda ister önü üzerinizde önü açık ya da kapalı, her türlü karakteristik duran tasarımlar, siyah ya da camel olmalı.

Çalışan Tesettürlü Kadınlar için Kıyafet Modelleri

Olmazsa Olmaz Etekler

Güçlü kadınların iş hayatında, etek seçimleri de bir o kadar iddialı. Kimi zaman kalem eteklerin klasik görüntüsü kimi zaman kloş ya da minimal desenli elbiselerin dinamik görüntüleri.

Çalışan Tesettürlü Kadınlar için Kıyafet Modelleri

Bunlara Dikkat!

En sıradan parçalara bir anda güç katacak ayrıntıları göz ardı etmeyin. Casual görüntüde farklılık yakalamak için fiyonk bağlı gömlekler tercihiniz olabilir. Bununla beraber clutch çantaları elinizde taşımayı unutmayın. Kombinin ufak görünen ama en güçlü ayrıntısı olacak kemerlerinse, karakteristik duruşu bambaşka.

Çalışan Tesettürlü Kadınlar için Tesettür Kombinler

Kombinlerinizdeki ayakkabı seçimleriniz de bir o kadar vurucu olmalı. Stilettoların zarif, iddialı ve klasik duruşu ilk seçenekler arasına giriyor. Koşturmacalı bir iş hayatında pek de mümkün değil diyenlerdenseniz, sezonun kısa kare topukluları tam da sizler için. Bununla beraber maskülen ayakkabılar da casual duruşa imkan tanıyan konforlu parçalar.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

“İş Dünyasının Güçlü Kadınlarının Kıyafet Tercihleri Nasıl Olmalı?” için 2 cevap

  1. Dilek dedi ki:

    Fiyatlari bilmiyoruz nasil yorum bekliyorsunuz

  2. Aysegul dedi ki:

    Merhaba en üstteki ürünler hangi markaya ait acaba? Maille de cevap verebilirsiniz teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir