İpek Şallar Hangi Parçalarla Kullanılır?

İpek Şallar Hangi Parçalarla Kullanılır?

İpekevi 2018-19 Sonbahar Kış İpek Şal Modelleri

Şık bir görünümün yolu sadece iyi parçaları dolaplara eklemekten geçmiyor. Güzellik algısını baştan aşağı yakalamak için kullandığınız kıyafetlerin birbiriyle yakışan dokuda olması da bir o kadar önemli. Bu nedenle doğru bir stilin formüllerini çözerken baş örtüsü kumaşlarının gücünü de göz ardı etmemeli. Peki, günlük hayatta, ofiste ve davetlerde sıkça tercih ettiğimiz ipek şallar hangi parçalarla kullanılır, gelin göz atın.

Özel Gün ve Davetlerde İpek Şal Seçimi

Tesettürlü kadının dolaplarında ipek şalların neredeyse her rengi çoktan yerini aldı. Eşarpların bile önüne geçmeyi başaran tasarımlar, parlak ve yumuşacık dokularıyla gönülleri çeldi. Renkleri iyi yansıtmasıyla ve ışıltılı görünümleriyle kombinlere tek başına şıklık kazandırmayı başaran şallar, en gösterişli parçalarla da en sportif kıyafetlerle de kombinlendi. Ancak zaman zaman farkında olmadan yapılan doku uyuşmazlığı belki de hoş bir silüetin önüne geçti. Bu yüzden de ipek şalları kombinlerken birkaç küçük noktayı göz önünde bulundurmak gerek.

İpek Şalların Denim-Keten Gibi Kumaşlarla Uyumu

Doku Uyuşmasıyla Eşsiz Uyumu Yakalayın

Son yıllarda modanın kurallarında şık ve spor bir arada ikonik bir görünüme büründü. Birbiriyle uymaz denilen birçok parça nasıl yakıştıklarını kanıtladı. İpek şallar da aynı şekilde neredeyse her kıyafete uyum sağladı. Ama şunu unutmamak gerekir ki, uyumunda belli orantıları var.

Örneğin, keten bir ceketle ipek bir şalı kombinlediğinizde aykırı bir görünüm olmaz, ancak kendi dokusuna yakın pamuklu ve keten karışımlı şallarla kombinlediğinde eşsiz bir uyumu yakalar ve tarzını en doğru şekilde ortaya koyar. Yani burada önemli olan ‘eşsiz uyum’u yakalamak.

Ofis Stilinde İpek Şal Seçimi

Ofis ve Davetlerde Hiç Şüphesiz İpek Şal

Ofisin klasik havasına uygun, davetlerin gösterişli atmosferine yatkın ipek şallar belki de en iyi görünümlerini bu gibi zamanlarda yansıtıyor. Mesai saatlerinde tesettürlü kadının tercihleri arasında yer alan kruvaze ceketler, krep elbiseler, topuklu ayakkabılar ve dahası… İş temposunda yarı yolda bırakmayacak toplantılarda şıklığı geride bırakmayacak ipek şallar her zaman imdada koşuyor. Bununla beraber gece kıyafetleriyle, abiyelerle de ipek şallar eşsiz uyumu yakalıyor. Uçuşan şifonlar, göz alıcı saten ve ipek dokular, krepler ve dahasıyla tasarlanan pek çok parça…

İpek Şalların Dış Giyim Parçalarıyla Uyumu

Ceket, Pardösü Gibi Dış Giyim Parçalarıyla Kullanın

İpek şalların en iyi uyumu yakaladığı parçaların başında dış giyim ürünleri geliyor. Ceket, trençkot, pardösü ve yelekler bu ışıltılı dokuyla şıklığı katladıkça katlıyor. Mevsim geçişlerinde üzerinize alacağınız bir trençkot ve bir ipek şalla en havalı görünüme en cool şekilde kavuşmak bile mümkün.

İpek Şalların Krep-Denim Gibi Kumaşlarla Uyumu

Krep Dokularla En İyi Birliktelikler

Yumuşacık dokularında beslediği ışıltılı renkleriyle ipek şallar en iyi uyumu krep dokularla yansıtıyor. Tesettürlü kadına da günlük hayatında oldukça yardımcı olan bu ikili, kısa yoldan şıklığa kavuşturmasıyla da sevilmeye gerçekten değer. Krep kumaşların yanı sıra şifon, dantel, saten, denim, kaşe, kadife ve kaşmir gibi pek çok dokuyla da ipekler iyi bir uyumu yakalıyor.

Venezia Wear İpek Şal Modelleri

  • Batik İpek Şal – Venezia Wear: Satın Al
  • Taşlı İpek Şal – Venezia Wear: Satın Al

Moda Editörü Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir