İnstagramın Popüler İt-Girl’leri Tarafından Yüksek Oyla Seçilen Yazın Hit Parçaları

İnstagramın Popüler İt-Girl’leri Tarafından Yüksek Oyla Seçilen Yazın Hit Parçaları

İnstagram Moda Hesaplarının Tesettür Yaz Kombinleri

Son yıllarda sosyal medyanın tesettür giyim moda hesapları arasında öne çıkan trendler, yazın hit parçalarında belirleyici oldu. Geçtiğimiz yıllarda adından bile söz edilmeyen kedi gözlükler, şimdi her fenomen ismin look’unda karşımıza çıkıyor. Spor şıklığın öne çıktığı, terliklerin gücünü gösterdiği, tek renk akımının başladığı sezonda öne çıkanlara ayrıntılarıyla göz atıyoruz!

Elif Doğan Salopet Elbise Kombini

Gündemden Düşmeyen Salopet

2018 yazında neredeyse her fenomen ismin kombinlerinde karşımıza çıkan tulum, jile ve salopetler hit’ler listesinde bir numara! Pratik ve eforsuz tavırlarıyla tesettürlü kadınlar tarafından çok sevilen parçalar, koleksiyonlarda da geniş yer buldu.

Sena Sever'in Kombinlerinde Kullandığı Terlik ve Sandaletler

Ön Yargıyı Kıran Şık Terlikler

Kim derdi ki terlikler trendler listesinin ilk sıralarında yer alacak. Yüksek topukluların pabucunu dama attıran tasarımlara olan ön yargıyı ise hiç şüphesiz fenomen isimler kırdı. Yazın gelişiyle rahat bir alternatif olan terlikler, kendini trendlere çoktan uyarladı. Kimi zaman sandalet formlarıyla kimi zaman mule tasarımlarıyla kendine geniş bir yer edinen terlikler, şimdilerde en şık kombinlerin bile altına giyiliyor.

Bleumer'in Güneş Gözlüğü Modelleri

Zirvedekiler: Cat Eye & XXS Gözlük

Yılların eskittiği ancak fenomenlerin eskitemediği kedi gözlükler, uzun sürenin ardından yeniden gündemde. Markaların lookbook’larından, moda instagram hesaplarının kombinlerinden eksik olmayan Cat Eye gözlüklere rağbet zirvede. Bununla beraber bir zamanların kocaman güneş gözlüklerinin yerini XXS gözlükler aldı. Neredeyse gözü örtmeyecek küçüklükte olan tasarımlarda amaç aslında sadece ikonik görünmek.

Aybükenur Demirci'den Pamuklu Şal Modelleri

İpek Şallar Gitti, Pamuklu Şallar Geldi

Eşarp tasarımlarından sonra gündeme gelen şallar, çoğu zaman ipek kumaşlarıyla dolaplara girdi. Son yıllarda ise sportif ve salaş ruhu benimseyen fenomen isimler sayesinde konfor alanı genişledi. Sosyal medyanın belirleyici rolünü kanıtlayan bu durumda, ipek şallar gitti, nude renkli pamuklu şallar geldi.

Hülya Aslan'ın Eşofman Modelleri

Stil Dozu Yüksek Eşofmanlar

İnstagramın moda fenomenleriyle gündeme gelen görünümlerde sportif parçalar var. Eşofman takımları, neşeli sweatshirt’ler ve sneaker’lar… Moda dünyasının kapıldığı bu konforlu akıma ayak uyduran isimler, hit’ler listesine en rahat parçaları sokmayı başardı.

Sena Sever'den Omuz Çantası Modelleri

Omuz & Bel Çantaları

Dünya koleksiyonlarında kendini gösteren omuz ve bel çantaları, şimdilerde fenomen isimlerin kombinlerinde. İkonik duruşlarıyla dikkatleri çeken parçalar, tek başına bir stil formülü. Elbiselerin beline dolanan çantalar bir kemer görevi görürken en çok da sportif parçalara eşlik eden omuz çantaları ilgi topladı.

Aybükenur Demirci İkili Takım Modelleri

Takım Çalışması

İnstagram fenomenleri arasında öne çıkan bir başka görünümse tek rengin gücünü gösteren takım parçalar oldu. Bol pantolon – tunik görünümleriyle daha çok karşımıza çıkan kombinlerde, ne kadar az renk o kadar fazla şıklık mesajı verildi. 2018 yaz koleksiyonlarında da geniş yer bulan takım parçalar, özellikle tesettürlü kadınlar arasında şimdiler de oldukça moda.

Rimel Aşkına Hilal'den Çizgili Tasarımlar

Bir Başkadır Benim Çizgim!

Stiline çizgi çeken fenomenlerin, bu desenin her halini birçok kombininde kullandı. Kimi zaman eteklerle kombinlenen basic çizgili tişörtler, kimi zaman çizgili elbiseler, kimi zamansa çizgili şallar ya da çizgili gömlekler. Her hali denenen bu cool parçalar adeta dolapların demir başı oldu.

Rimel Aşkına Hilal'den Çizgili Tasarımlar

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir