İki Zıt Görünüm: Narin ve Fonksiyonel

İki Zıt Görünüm: Narin ve Fonksiyonel

Kuaybe Gider 2015 İlkbahar Yaz Koleksiyonu

2015 ilkbahar yaz sezonunda birbirinden farklı kadın stilleriyle karşılaşıyoruz. Bazı görünümler sizi anında çekerken bazı görünümler ise anında iter. Peki, bu görünümlerden hangisi sizsiniz? Fonksiyonel mi, narin mi?

İki Şehrin Hikayesi’nin yazarı Charles Dickens “Aydınlık mevsimiydi, karanlık mevsimiydi” dediği gibi yeni sezonda da bir yandan son derece narin, naif ve romantik iken, diğer yandan fonksiyonel ve çok net kesimli parçalar bize göz kırpıyor.

2015 yazında bu iki karakter arasında çekişme var. Ve bu sezon bu zıtlıklar her zamankinden daha belirgin. Peki bu iki zıt stil arasında sizin oyunuz hangisinden yana. Bu görünümlerden biri sizi ya anında çekecek ya da anında itecek. Gelin şimdi bu görünümleri yakından tanıyalım ve hangisinin siz olduğuna karar verelim.

Kuaybe Gider 2015 İlkbahar Yaz Koleksiyonu

Nazlı, Uysal ve Narin Kadın

Tesettür giyim tasarımcılarından Kuaybe Gider‘in uçuşan kumaşları ve çiçek açan elbiseleri kırılgan feminen kadının gardırobunda yer almayı bekliyor.

Eğer pilili veya fırfırlı herhangi bir parçaya sahipseniz sanki sesinizi duyar gibiyiz. Üstelik odanız romantik mumlarla donatılmış ya da mutfağınızda çiçekli posterler varsa siz sezonun romantik, narin kadını olmalısınız. Portföy çantalarını gece kullanmak için beklemeyen, bakımlı ve sıkıcı olmaktan çok uzak bir kadın. Narinliğine rağmen biraz bohem ve belki biraz da 70’lerin romantizmini üzerinde taşıyan kadın. Evet bu özellikler sizi yansıtıyorsa 2015’in iki zıt kutuplarından biri olan “narin kadın” stili tercihiniz olabilir.

Şık Tesettür Abiye Modelleri 2015

Dolabında bulunması gerekenler: Açık gri yumuşak ve ince dokulu triko, topuklara uzanan ipek şifon etek, dantel detaylı şal.

Narin Kadının 2015 Kombini

2015 ilkbahar yaz narin kadınının kırılgan tavrının zayıflıkla, güçsüzlükle bir alakası yok. Bu kadının gücü yalın bir güzellik anlayışından geliyor. Düşsel bir yolculuğa çıkaran bu özellikler aslında vitrinlerde ve mağazalarda 2015 yılının en sevilenleri olarak gayet gerçekler.

Fonksiyonel Tesettür Kombini 2015

 • Kombin Detayları:
 • Etek: John Lewis
 • Hırka: Monsoon
 • Eşarp: Accessorize
 • Ayakkabı: Alberta Ferretti
 • Çanta: Rebecca Minkoff

Çiçekli ayakkabılarla bu mevsim daha yumuşak bir kadın olamaya davet ediyoruz. Kadının nezaketini kutlayan kombinler oluşturmak için natürel tonları tercih edebilirsiniz.

Kuaybe Gider 2015 İlkbahar Yaz Koleksiyonu

Centilmen, Tez Canlı ve Fonksiyonel Kadın

Moda otoritelerinin 2015 yazı için sunduğu iki zıt kadın görünümden birisi de fonksiyonel kadın. Bu iki zıt kadın çizgisine 2015 yaz koleksiyonunda bariz biçimde yer veren Kuaybe Gider her iki kadına da seçenekler sunuyor.

Chalah 2015 İlkbahar Yaz Koleksiyonu

Fonksiyonel kadını koleksiyonuna taşıyan bir diğer marka ise Chalah. Bu kadın sallanan renkli mücevherler kullanmıyor. Eğer illa ki bir aksesuar kullanması gerekirse tercihi metal ya da deri bir bileklikten yana oluyor.

Tesettür Giyim Askeri Stil

Dolabında bulunması gerekenler: Kargo ceketler, koton ve kanvas parçalar, üniforma stili giysiler, militer gömlekler, trenç elbiseler.

Fonksiyonel Kadının 2015 Kombini

Hayat öyle hızlı akıp gidiyor ki, bazen boncuklu giysiler bu hayat koşturmacasına ayak uyduramıyor. İşte bu yüzden fonksiyonel giysiler hem dayanıklılığı hem kolay kullanımı hem de kolay bulunabilir olmasıyla tez canlı kadınların radarına giriyor.

Fonksiyonel Tesettür Kombini 2015

 • Kombin Detayları:
 • Etek: Victoria Beckham
 • Gömlek: Marc Jacobs
 • Ayakkabı: Saint Laurent
 • Eşarp: Emilio Pucci
 • Çanta: Victoria Beckham

Fonksiyonel kadın sert duruşlu etekleri seviyor. Ayrıca spor ayakkabılara da ayrı bir zaafı var. İşte bu yüzden sert kesimli uzun etek ile spor ayakkabıları kombinledik. Eteğin üzerine ise militer bir gömlek tercih ettik.

Şimdi tercih sırası sizde. 2015 sezonunda bariz bir ikililik var. Bu kadın görünümlerinden biri sizi ya anında çeker ya da anında iter. Kim olmak istediğinizi seçmek size kalmış.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *