İki Özel Renk: Siyah ve Beyaz

İki Özel Renk: Siyah ve Beyaz

2014 Tesettür Giyim Modelleri

Zıtlığın Uyumu: Siyah ve Beyaz

Siyah-beyaz birbirine zıt iki renk gibi görünse de birbirine yakışan, birbirine uyan ve birbirini tamamlayan en iyi iki renk. Siyah ve beyaz en klasik tabirle, giyim kuşamımızda düalizmi de simgeler. Zaten insanın ruh hali de bu değil mi?

2014 Tesettür Giyim Modelleri

Bazen kendimize bir beyaz sayfa açarız, hayata yeniden bakarız. Bazen karamsar ve yılgın kendimizi yorgun hissederiz. İşte ruh halimiz de böyle inişli çıkışlıdır. Siyah beyazın da bir arada kombinlenmesi, en radikal haliyle ruhumuzu dengeleyen birer renk unsurudur.

2014 Tesettür Giyim Modelleri

Siyah beyaz renkleri eşliğinde kombin yapmak hem en kolay, hem de zor bir iş. Sadece siyah ve beyaz dengesindeki görsel parçaların birbiriyle uyumuna dikkat etmeliyiz. Elbette salt siyah ve beyaz giyinenlerimiz olabilir ama, siyahta küçük beyaz dokunuşlar, beyazda da siyah dokunuşlar bizim siyah beyaz kombin yapma isteğimizi, belki de daha estetik bir imajla buluşturabilir.

2014 Tesettür Giyim Modelleri

Siyah beyaz ciddi bir duruştur. Laubaliliği ve ölçüsüz davranışları kaldırmaz. Siyah beyaz demek içim de dışım da bir demektir. Böyle bir ruh analizini de yaparak, siyah beyazın neden resmi ortamlarda favori renk olarak elbiselerde kullanıldığını da düşünebiliriz.

2014 Tesettür Giyim Modelleri

Sizinle paylaştığımız bu siyah beyaz kombinlerde bir tebessüm, bir ışıltılı bakış, taşıdığımız kıyafete yansıyabilir. Bu kombinler siyah beyaz dengesinde, ruhsal olarak da feminen olduğumuzu bize unutturmaz. Bu özel iki renkler maskülen bir imaja bürünse de kombinler, özünde feminen imajın da yansımasıdır.

2014 Tesettür Giyim Modelleri

İster etek, ister pantalon, buna karşılık ister ceket, ister gömlek ve bluz bir kombinde ustaca dizayn edilebilinir. Elbette kullandığımız, ayakkabılar, çantalar, gözlükler, kemerler siyah beyaz dengesi içinde doğru seçilmelidir.

2014 Tesettür Giyim Modelleri

Siyah ve beyaz parçaların ahenk içinde bir kombini üzerinde taşıması demek, hanımefendilerin böyle bir kombinle zerafet ve asaletle buluşması demektir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir