İki Mevsimi Bir Arada Yaşamak…

İki Mevsimi Bir Arada Yaşamak…

Sonbahar-Kış Kombin Önerileri

Mevsimler sonbahar, kış, ilkbahar, yaz olarak kategorize edilse de, sanki son yıllarda iklim değişikliklerinden dolayı bir yaz yaşıyoruz, bir de kış. Sonbaharla kış bir mevsim haline gelmiş, ilkbaharla yaz da el ele tutuşmuş gibi. Ya ilkbaharı görmeden yaza gireriz ya da sonbaharı tam anlamıyla idrak etmeden kendimizi bir anda kışın ortasında buluveririz.

Bu açıdan bakıldığında markalar da işi çözüvermiş; yılda dört mevsim var fakat sonbahar-kış, ilkbahar-yaz olarak gelenekselleşmiş iki sezon. Bu açıdan bakıldığında bugün için hazırlamış olduğumuz kombinler, sonbaharda olmamıza rağmen aynı zamanda kışın da kullanabileceğimiz parçalardan oluşuyor.

Her Mevsim Giyilecek Kombinler

Manto: H&M, Ayakkabı: Alexander Wang, Çanta: 3.1 Phillipi Lim

Sonbahar ve kış olsa da, benim için her mevsim ilkbahar-yaz gibidir dercesine morun, kırmızının, fuşyanın, grinin rengarenk bir renk yelpazesini denemeye ne dersiniz!.. Zarif siyah ayakkabı ve pantalonun dışında kareli klasik elbise ve yünlü mantonun şıklığına bayılacaksınız. Çantaya, şala ve yekpare bu bileziğe asla hayır diyemeyeceksiniz.

Haki Yeşil Uzun Etek Kombini

Ceket: NSF, Gömlek: Topshop, Etek: Cameo Rose

Haki yeşil, kavuniçi sarı ve pastel kahverengi, elbette sonbahardan bir esin. Vintage etek ve gömlek, maskülen kaban ve ayakkabılar, sarının parlaklığının anlam bulduğu bir ipek şal, maskülen ayakkabınızla şıklıktasınız!..

Gri Uzun Etek Kombini

Kaban: The Row, Gömlek: Marni, Çanta: Victoria Beckham

Grilerin hakim olduğu, siyahın az yer bulduğu bir kombin. Etek ve mistik gri paltonun klasik ve otantik bir film karesi gibi nostaljik bir ifadede. Ayakkabının şıklığıyla, siyah baskın bir şalın kontrastında yine vintage motifli bluzla farklı bir tarz.

Klasik Siyah Beyaz Kombinler

Ceket: Superdry, Gömlek: Mango, Eşarp: Aker

Bembeyaz uzun bir gömlek ve siyah upuzun, büzgülü klasik bir etek, elbette birbirini iyi tamamlar. Zarif bir çanta, saat ve güderi, lacivert topuklu, şık bir ayakkabıyla entelektüel bir çizgi içinde olabilirsiniz. Eşarbınız ise, otantik bir ressamın fırçasından dökülen bir tarih olmalı.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir