İftardan 2 Saat Sonraya Atıştırmalık Sağlıklı ve Lezzetli Hurma Topları Tarifi

İftardan 2 Saat Sonraya Atıştırmalık Sağlıklı ve Lezzetli Hurma Topları Tarifi

Sebzeli Tavuk Çorbası - Karışık Baklagil Salatası

2020 Ramazan’ının 5. gününe yine sağlıklı ve lezzetli bir tarifle geldik. İftardan en az 2 saat sonra tüketmeniz için tatlı bir atıştırmalık, içinde sevdiğiniz kuru yemişler ve bir Ramazan simgesi hurma var. Önce hem sağlıklı hem lezzetli bir menü ile ‘İftara ne yapsam?‘ sorusuna cevap verelim, sonra da nefis bir tarif olan hurma topları için malzeme listesi gelsin…

2020 Ramazan 5. Gün İftar Menüsü

Günün iftar menüsü bir çorba bir salata ve bir de tatlı yerine geçen atıştırmalık. İçinde çeşitli sebzeler ile tavuk etinin olduğu çorba, hem besleyici ve doyurucu hem de yağ yakıcı. Ana yemek görünümlü karışık baklagiller salatası da yine aynı şekilde. Tarifini şimdi vereceğimiz hurma topları ise 5. gün iftar menüsünün son önerisi.

Hurma Topları Tarifi

Malzemeler:

  • 2 su bardağı hurma
  • 1 çay bardağı Antep fıstığı
  • 1 yemek kaşığı kakao

Süslemek için

  • Hindistan cevizi

Hazırlanışı: Antep fıstığını mutfak robotuna koyarak un haline gelene kadar çekin. Çekirdekleri çıkartılmış yumuşak hurmaları, -eğer sert ise kullanmadan 10 dakika önce hafif sıcak suda bekletin- küçük küçük doğrayıp mutfak robotuna alın. Tamamen çekilen hurmaları ve Antep fıstığı aynı kaba alıp, kakaoyu ekleyerek bütün malzemeleri toparlanana kadar elinizle yoğurun. Hamur haline gelen karışımdan ceviz büyüklüğünde parçalar yuvarlayıp, Hindistan cevizine bulayın. Hurma toplarını servis tabağına alarak yarım saat kadar buzdolabında dinlendirip, servis edin.

Not: 2 adet hurma topu 1 porsiyondur.

Afiyetler olsun…

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir