İçkisiz-Alkolsüz Kahvaltı Keyfi Akdeniz Hatay Sofrası’nda Çıkarılır

İçkisiz-Alkolsüz Kahvaltı Keyfi Akdeniz Hatay Sofrası’nda Çıkarılır

Akdeniz Hatay Sofrası Hatay Mutfağının İstanbul’daki Gerçek Adresi

1985 yılında Aksaray’da Mehmet Deveci tarafından kurulan Akdeniz Lokantası Hatay’ın yöresel yemeklerini, sevenleri ile buluşturup 2007 yazında Hatay’ın unutulmaya yüz tutmuş, hala süre gelen tatlarını geliştirerek babadan oğla geçen aile içi samimiyetini paylaşarak Akdeniz Hatay Sofrası olarak; konseptini ve yerini değiştirmiştir.

Hatay mutfağının İstanbul’daki tek adresi olan müessese kaliteli ürün, hijyen ve güler yüzlü hizmet anlayışı ile yeni yerinde 250 kişiye hizmet vermeye başlamıştır.

Akdeniz Hatay Sofrası, tüm baharat ve ürünlerini Hatay’dan doğal şartların korunmasına dikkat ederek getirirken, etlerini de doğal şartlarda yetişen islami koşullara uygun kesim yapılan gıda ve veteriner hekim kontrollü Balıkesir ve Çanakkale’den temin etmektedir.

Akdeniz Hatay Sofrası’nda tüketilen ayrıca satışı bulunan yöresel ürünlerin Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı’ndan izni alınarak; sizlere sağlıklı bir biçimde sunmaya gayret etmekteyiz.

Akdeniz Hatay Sofrası, güler yüzlü hizmet anlayışı, temiz ve kaliteli ürün kullanımı, ülkemize özgü misafirperverliği ile Hatay’ın yemek zenginliğini paylaşırken; aile sıcaklığını da elinden geldiğince sizlerle paylaşmak temennisindedir.

Yöresel Kahvaltı Menüsü

Pazar gününe özel 151 çeşitten oluşan Hatay yöresine ait yöresel kahvaltıda biberli ekmek, katıklı ekmek, sini oruğu, çiftçi köftesi, sürk salatası, tuzlu yoğurt salatası, humus, muammara, zahter salatası, firik pilavı, başbiber yoğurtlama, sarma içi, yeşil zeytin salatası, tebbule, bicibici, kabak-turunç ve incir tatlısı bulunuyor.

Akdeniz Hatay Sofrası
Saat: 08.30- 13.30
Kişi başı: 21 TL
Adres: İskenderpaşa Mah. Ahmediye Cad. 44/A Fatih-İstanbul (Historia AVM yanı)
Telefon: 0 212 531 33 33

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir