İçinizde Seyahat Aşkını Uyandıracak 6 Kayak Merkezi

İçinizde Seyahat Aşkını Uyandıracak 6 Kayak Merkezi

Türkiye'nin En Güzel Kayak Merkezi

Türkiye’nin bir çok noktasında kar görünmeye başladı… Kış tatili sevenler de kayak dışında teleferik, kızak, snowboard, buz pateni gibi bir çok aktiviteyi bir arada bulabilecekleri merkezleri araştırmaya koyuldu. Kış turizminin kalbi olan şehirler ve kayak merkezleri hangileri cevabı bu yazıda… Bu mevsimde ruhunuza iyi gelecek ve içinizdeki seyahat aşkını uyandıracak 6 kayak merkezini seçtik!

Türkiye'nin En Güzel Kayak Merkezi

Kartalkaya Kayak Merkezi

Türkiye’nin en ünlü kayak merkezlerinin başında gelen Kartalkaya, nefis çam ormanlarıyla her daim büyüleyici bir güzelliğe sahip. Kışın karla çam ormanlarıyla sizi adeta bir masalın içine davet ediyor.

Kartalkaya Kayak Merkezinin kayılabilen alanı 1850 – 2200 metre yükseklik kuşağı üzerinde yer almaktadır.Bölge yarı ılıman bir iklime sahip olup Kartalkaya Kayak Merkezi ve çevresi çam ormanlarıyla kaplıdır. Hakim rüzgar yönü batı – kuzeybatıdır. Türkiye’de kayak denince akla ilk gelen yer olan Kartalkaya Kayak Merkezinde Aralık ayı başlarından mart ayı sonlarına kadar kayak yapılabilmektedir. Kartalkaya kayak merkezinde 3 metreye kadar kar görülmektedir.

Türkiye'nin En Güzel Kayak Merkezi

Erciyes Kayak Merkezi

Konaklama için pek çok seçenek olduğu gibi günübirlik ziyaretçiler için de özel alanların bulunduğu Erciyes Kayak Merkezi, Türkiye’nin en çok ilgi gören yerlerinden biri.

Erciyes Kayak Merkezi, Kayseri şehir merkezine 29 km mesafede, 3916 m yüksekliğindeki Erciyes Dağı’nda kurulu kayak tesisidir. Kayak tesislerinin yüksekliği 2150-3400 m’dir. Pistlerin eğimleri %10 ile %50 arasında değişiyor.

Türkiye'nin En Güzel Kayak Merkezi

Uludağ Kayak Merkezi

En çok bilinen ve en çok rağbet gören Uludağ Kayak Merkezi, yoğun ilgiyi hak eden muhteşem doğasıyla görülmeye değer.

Bursa’nın güneybatısında yer alan Uludağ, Marmara Bölgesi’nin en yüksek dağı. Aynı zamanda Türkiye’nin en büyük kış ve doğa sporları merkezi. Uludağ Kayak Merkezi’nde yılın 4 ayı kış sporları yapılabiliyor. Kayak, snowboard, kızak, buz pateni, helikopterli kayak gibi pek çok aktivite mevcut.

Türkiye'nin En Güzel Kayak Merkezi

Kartepe Kayak Merkezi

Türkiye’nin yeni yeni keşfedilmeye başlayan kayak merkezlerinden biri olan Kartepe, özellikle İstanbul’a yakın olması sebebiyle kısa süreli tatil arayanlarında uğrek noktası oluyor. İstanbul’a yakınlığı ile sadece hafta sonları dahi keyifli anlara ev sahipliği yapıyor.

Türkiye'nin En Güzel Kayak Merkezi

Ilgaz Kayak Merkezi

2850 metre yüksekliğinde bulunan Ilgaz sıradağları üzerinde yer almakta olan Ilgaz Kayak Merkezi, Ilgaz Milli Parkının içerisinde yer almaktadır. Kayak merkezinde, Türkiye Kayak Federasyonuna ait Ilgaz Dağ Tesisleri de bulunmaktadır. Göknar ağaçları ile kaplı doğal yapısı ile Ilgaz Kayak Merkezi sadece kış sporları için değil nefis doğasını keşfetmek isteyenlerinde adresi oluyor.

Türkiye'nin En Güzel Kayak Merkezi

Palandöken Kayak Merkezi

Palandöken Kayak Merkezi Erzurum’un güney batısında yer alan başlangıç yüksekliği 2200 metre, zirve noktası olan Ejder tepe noktası 3176 metre olan ve haklı olarak Türkiye de birinci derecede önemli kayak merkezidir. Palandöken kayak merkezi uluslararası Üniversiteler kış olimpiyatlarına, Konaklı kayak merkezi ile birlikte ev sahipliği yaparak Palandöken kayak merkezi dünya kamuoyunda hak ettiği itibarı bulmaya başlamıştır.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *